dzialka
#1
Witam mam taką propozycje Smile
A więc mianowicie chodzi mi o to zeby dodać jakąś komendę do działki np
/działka into i żeby ona pokazywała do kiedy jest działka odświeżona !!!
gracze nie będą się stresować czy im odświeżyło działkę czy nie tylko sb to sprawdząSmile proszę o rozpatrzenie Big Grin
[Obrazek: 30j1v9e.jpg]
#2
No troche graczy sie wkurza w sumie np. Magda jak stracila swoja dzialke. Ogolem mozna by to dodac choc w to watpie skoro cichy nic nie doda z /p wyrzuc (nie chodzi o to ze usuwa sie kogos dodanego, tylko wywala na spawn z dzialki) bo plugin na to nie pozwalal...
#3
nwm moim zdaniem bylo by to przydatne dla graczy
[Obrazek: 30j1v9e.jpg]
#4
nie da się.
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#5
juz kiedys probowalem to zrobic, bezskutecznie az do dzis.

po wpisaniu komendy /dzialka info (/p info) pokazuje wlasciciela dzialki, jego pomocnikow (jesli sa) i date usuniecia.
trzeba jednak pamietac, ze jest to data przyblizona, a tutaj licza sie tez godziny.
mozna tez sprawdzac date usuniecia czyichs dzialek aby wiedziec kiedy mniej wiecej zostana usuniete.

ciekawscy moga pobawic sie troche w "patrzenie" co odswieza dzialke, ja wam np. powiem, ze wystarczy postawic dowolny nowy bloczek na dzialce i niekoniecznie musi to byc jej wlasciciel, ale tez moze to zrobic pomocnik.



i takie male sprostowanie jakby cos nie dzialalo tak jak powinno mimo tych dat:
codziennie wyznaczane sa dzialki, ktore zostaja dodane do listy dzialek "do usuniecia", nie sa one usuwane natychmiast po przekroczeniu magicznych 14 dni, tylko dopiero sa dodawane do specjalnej listy.
w nocy ta lista usuwa okreslona liczbe dzialek, ktore sie na niej znalazly (nie wszystkie, ale np. 40 sztuk, nie wiecej).
dlatego jesli na liscie bedzie wiecej dzialek do usuniecia niz plugin moze usunac, to przechodza one na kolejna noc.

moze sie jednak zdarzyc tak, ze kogos nie bylo ponad 14 dni na serwerze, a jego dzialka wciaz sie na nim znajduje i on akurat wejdzie ja odswiezyc.
data zostanie oczywiscie przesunieta w informacjach dzialki, ale ta dzialka nie zostanie juz usunieta z tej listy, wiec jesli jest natlok tych dzialek, ktore trzeba usunac, to wlasnie ta dzialka moze sie usunac np. dopiero za 3 dni jak bedzie jej kolej.
dlatego gracz moze byc bardzo zdziwiony, ze odswiezyl swoja dzialke 3 dni temu (a nawet tydzien albo i dluzej), a wlasnie mu ja usunieto.
jest to wynik wlasnie tego, co opisalem pare zdan wczesniej - jak jest natlok dzialek do usuniecia, to jest to przekladane na kolejny i kolejny dzien, az w koncu sie doczeka..



moze dla niektorych byc niezrozumiale, to co napisalem, dlatego napisze przyklad, ktory moze niektorym cos wyjasni:
gracz gral sobie na serwerze i nie bylo go np. przez 16 dni o czym nie wiedzial, wchodzi na serwer i jego dzialka wciaz widnieje (bo nie doczekala sie usuniecia z listy), dlatego buduje na niej dom czy inna budowle przez kolejne 2 dni i w tym momencie natlok dzialek z tej listy sie powoli konczy i przyszla kolej na usuniecie jego dzialki, bo kiedys go nie bylo przez ponad 2 tygodnie, a to, ze wlasnie wszedl i cos buduje, to juz nikogo nie obchodzi.
wlasnie dlatego, nie wolno patrzec na te daty rygorystycznie, bo jezeli kogos nie bylo przez 14 dni (chociaz raz), to predzej czy pozniej moze doczekac sie od tak usuniecia jego dzialki.
zazwyczaj od razu, ale 2 tygodnie po swietach, feriach i innych wolnych dniach moze sie wlasnie zdarzyc, ze to nie nastapi tak szybko (wielu graczy przestaje wchodzic i lista sie zapelnia).
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości