Pytanie
#1
Czy ostatnio miała miejsce jakaś zmiana w serwerze (w jego plikach np.)?
Zauważyłem dziwne zmiany w funkcjonowaniu mojego mechanizmu, nie wiem w czym lezy problem.
#2
nic nie bylo ostatnio zmieniane, jak jest to system z lejkow, to sprawdz czy ktos nie dorzucil ci np. jakichs bloczkow do zegara lub cos podobnego.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
To paradoksalnie dziwne... ten sam mechanizm działa na trzy sposoby. Czy ilość redstona w jednym chunku może wpłynąć na spowolnienie lejów/innych przekaźników powiązanych z redstone? Obok jednego mechanizmu dobudowałem drugi (taki sam). Teraz obydwa pracują inaczej niż pierwotna wersja, nie mając nawet ze sobą kontaktu. Raczej nie jest to losowe... Wciąż próbuje dojść do rozwiązania, nic nie zauważam :/.
Jeśli znasz się na mechanizmach mogę przesłać więcej screenów, może uda ci się pomóc.

Próbowałem zmieniać i testować, nadal nic. Jedyna różnica jest taka, że jeden z komperatorów wciąż ma teksturę aktywnego, co bez żadnych innych różnic jest trochę bezsensowne (nie powinno tak być).
Zamieściłem screeny na tym profilu:
https://twitter.com/jakubsodek


Załączone pliki Miniatury
   
#4
nie mam zielonego pojecia dlaczego tak sie tam dzieje.
skopiowalem cale to twoje ustrojstwo na czysta swoja dzialke, wypelnilem gorny lejek (pod podloga) w pierwszym slocie 18 diamentami, a w pozostalych slotach po 1, do dolnego lejka wsadzilem tylko 1 szt diamentu.
wrzucilem w miejsce do zaplaty 1 diament i otrzymalem 14szt drewna, a obok 14szt piasku dusz.
a u ciebie wypada mi 8 szt drewna i 4 szt piasku.

edit:
kombinowalem, kombinowalem i wymyslilem.
nadal nie wiem dlaczego tak sie dzialo, ale usunalem caly ten mechanizm i go wkleilem.
lejki sie wyczyscily, wiec je pouzupelnialem na nowo i od teraz wypada z obu wymieniarek po 14 szt danego przedmiotu.
a tamten komparator juz sie nie buguje i caly czas jest "wylaczony" tak jak w mechanizmie z lewej strony.
nie wiem czy chciales aby wypadalo ci po 14szt, ale przynajmniej masz to samo Tongue

btw. czasem itemki z "bocznego" lejka wpadaja do srodka mechanizmu zamiast do ciebie.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
Wielkie dzięki za fatygę! Sam jeszcze trochę pokombinuję, bo efekt w zasadzie miał być inny :p

Wszystko sprawdziłem, jest właśnie tak, jak chciałem. Czy mógłbyś powtórzyć to, co zrobiłeś, jeśli będę miał problemy po ukończeniu? Trochę się namęczyłem nad tym dziwnym mechanizmem i fajnie byloby go sobie pozostawic przydatnym na serwerze.
#6
jak bedziesz mial jeszcze problemy, to pisz.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości