ranking tygodniowy
#11
Brawo.
#12
(12-10-2016, 13:07)Mati :) napisał(a): A dało by się dodać k/d do tego rankingu?

probowalem, ale mam problemy z zaokraglaniem liczb.
chocbym nie wiem jakimi sposobami je zaokraglal do 1 lub 2 miejsc po przecinku, to i tak wychodza glupoty.
na razie chce sie zajac glownym systemem zeby miec jakas podstawe, a potem bede sie bawil w takie dodatki.
przydalaby sie tez informacja ktorzy jestesmy w rankingu, ale tego raczej sie nie da zrobic w grze (na stronie bedzie), bo dane sa wczytywane przy uruchamianiu serwera i sa trzymane w pamieci, wiec wyswietlalby sie stan rankingu na czas wlaczania serwera, co i tak by bylo trudne do zrobienia przynajmniej dla mnie (sortowanie rekordow itp).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#13
dodalem k/d do statystyk, powinno w miare dobrze dzialac.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#14
A miejsce w ogólnym?
#15
(12-11-2016, 15:31)Mati :) napisał(a): A miejsce w ogólnym?

miejsce w rankingu w ogolnym i tym drugim dziala na takiej samej zasadzie.
na stronie po prostu robie zapytanie select do bazy danych i mi ladnie zwraca ilosc rekordow.
np. zapytanie "SELECT * FROM `accounts` user ORDER BY level DESC" zwroci wszystkie dane z tabeli accounts posortowane malejaco wedlug rekordow z kolumny level, wiec po prostu przegladniesz je sobie na stronie i znajdziesz swoj nick.

tutaj trzeba to zrobic w javie (czego nie umiem), a takie zapytanie jedynie wyswietli wszystkich z bazy i trzeba bedzie siebie odnalezc.
a my chcemy aby znalazlo nasz nick i wskazalo, ktore miejsce zajmujemy na tamtej liscie wedlug naszego poziomu level, czyli jeszcze gorsza sprawa.

na razie jest ilosc zabojstw, smierci i kd.
na stronie glownej jest to samo, wiec chyba nic wiecej juz nie zostanie do tego dodane.

i tak apropo, to wczoraj o polnocy nie zresetowal sie ten drugi ranking w ogole (musialem to zrobic recznie), a dzisiaj w nocy wszystko ladnie sie udalo, po mojej drobnej poprawce.
zobaczymy jak dzisiaj z tym bedzie (w /staty, zmienilem nazwe z tygodniowego na dzienny na czas testow).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#16
mam pytanko:

czy dałoby się zrobić tabele z rankingiem w grze (podobnie jak na prison), w której będą pokazywane nasze statystyki itp.?
wtedy już lvl przy naszym nicku na chacie będzie zbędne, bo istnieje /stats, a moim zdaniem lepiej to będzie wyglądało.
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#17
nie da sie.
juz napisalem post wczesniej, ze nie da sie pokazac, ktore miejsce w rankingu sie zajmuje. mozna tylko wypisac te dane, ktore aktualnie sa, czyli ilosc zabojstw (poziom), ilosc smierci i k/d.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#18
Albo zamiast /stats zrobić tak jak na prisonie jest, tyle ze zamiast sektor itp beda statystyki.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości