Make PvP great again!
#1
Exclamation 
Witam, cześć i czołem.

Parafrazując znany cytat amerykańskiego pretendenta na fotel prezydenta (hehe piękne rymy) Donalda Trumpa chciałbym zwrócić uwagę
na sytuacje na naszym serwerze PvP z Pistoletami. Nowych edycje jak wiadomo na sky-landzie nie są mile widziane wiec porozmawiajmy o zmianach w bieżącej ;D

Słowem wstępu:
Ostatnio łatwo zauważyć spadek "formy" pvp. Godzina 20:30 a tam 9 graczy. Na classicu, s1, s2 itp full lub do fulla brakuje raptem paru osób.
Coś jest chyba nie tak. Tym bardziej ze ci co graja tutaj już dłużej pamiętają, że w okresie wakacyjnym zapełniony serwer to była codzienność. Nie chodzi tu nawet o osłabioną w ostatnim czasie popularność
całej gry minecraft, jak już mówiłem, na innych serwerach sytuacja ma się dobrze. W czym tkwi problem? Jest kilka rzeczy które z pewnością są uciążliwe. Grając tam już dosyć sporą ilość czasu, trochę ich wyłapałem, ale jak wiadomo, jedna osoba nie zobaczy wszystkiego. Wiec tutaj kieruje prośbę do reszty graczy: Piszcie tutaj swoje poważniejsze propozycje. Zróbmy jeden większy wątek gdzie będzie można zebrać pomysły,lepsze to i dla Cichego i dla nas. Ale zaraz obok kolejna prośba: Bez spamu!
Masz pomysł - napisz go, uważasz którąś propozycje za nieodpowiednia - napisz o co chodzi i dlaczego. Nabijanie postów jest fefe, wiec bardzo proszę, piszcie z sensem.


Kolejność podpunktów zupełnie przypadkowa, co przyszło mi na myśl to pisałem ;p

1) Snajperki

Ostatnimi czasy stały się "ikoną" serwera. W odpowiednich rękach niezwykle zabójcze, nawet u osób o mniejszych umiejetnosciach bywają bardzo zaskakujące.
Ikona a zarazem największa zmora. Mówie to ja, Croxx, którego zazwyczaj właśnie z nią spotykacie.

O co chodzi o co lata

Od ostatnich zmian w mocy broni minelo sporo czasu. Sam pamietam walki o oslabienie shotgunow i rozne inne. Czas upływał a snajperka stała się najbardziej efektywną bronią. Wielu ludzi osiagnelo juz niebagatelne umiejetnosci uzywania tej o to broni. I pojawiają się problemy
Z punktu widzenia nowego gracza:
Jestem sobie takim niedoświadczonym sebixem i wchodze sobie na serwer pvp. Biore kit gracza i wbijam na arenke. Zabijam paru granuszy, odkrywam wspaniale dzialanie pistoletu, zaczyna mi sie podobac. Nagle pojawia sie snajper. Zaczyna sie. Gdy wczesniej moglem normalnie powalczyc jak rowny z rownym, nagle zderzam sie ze sciana nie do przebicia. Pan snajper potrafi jednym strzalem zabrac 9,5 serca. Moją pierwszą myślą jest że ów pan snajper ma jakies cheaty, na czacie wyjasniaja mi ze to normalne, ze to tylko snajperka. W starciach z nim nie mam zadnych szans. Zachecony sukcesami pana snajpera sam kupuje z mysla ze skoro jemu tak dobrze idzie to i ja tez cos zdzialam. Udaje mi sie kogos zabic - wow, fajna sprawa. Nagle nadlatuje nasz znajomy i bez zadnych trudnosci znow mnie zabija. Sytuacja powtarza sie kazdego dnia, ja zniechecony albo przestaje grac albo wchodze tu rzadziej gdyz nie lubie sie denerwowac.
Z punktu widzenia bywalca:
Gram tu juz dluzszy czas. Snajperka nie jest dla mnie pierwszyzną, radze sobie z niej calkiem niezle. Zabijanie graczy jest niezwykle latwe. Co lepsi mają ze mną sojusz. Z wrogami czasem sobie radze, czasem nie, czasem pomoze mi sojusznik. Gra powoli zaczyna mi sie nudzic, gram wiekszosc ze snajperka bo jest dobra z niczym innym sie nie oplaca, to takie granie bez sensu. Pieniedzy mam sporo, do bycia najwyzszym w topce brakuje mi sporo.

Wnioski?

Nowi gracze są zmiatani, wchodzisz na arene i czekasz tylko az jakis snajper cie zabije. Dla reszty pojawia sie monotonia, kupuja te snajperki z przyzwyczajenia, jest na tyle mocna ze przy paru bledach nic sie nie stanie i tak jakos sobie poradzisz.

Trzeba cos zrobic by ludzie zaczeli jej uzywac, zeby nie dyktowala tak gry. W walce na miecze tez potrzeba duzo umiejetnosci, walki na pistolety sa niezwykle fajnie i dzieki losowosci lotu kulek sa rowniez nieprzewidywalne.

Rozwiązanie?
No dużo sie nie da zrobic, samo nasuwa sie chyba na jezyk xd
Osłabienie

Ile i jak - kwestia dogadania sie. Przeprowadziłem mały risercz i napisze jak ja to widze.

Teraz strzal w cialo z snajperki bierze
Vip: 2,5 serca [Obrazek: c7aa660c94.jpg]
Gracz: 3,5 serca [Obrazek: 4c243f3d6b.jpg]

Strzał w głowę
Vip: 7,5 serca [Obrazek: a06d2a1a3a.jpg]
Gracz: 9,5 serca [Obrazek: 65b56a2b3d.jpg]

W tym momencie przeciwko graczu wystarcza strzal w glowe i pacniecie packa na muchy jeden strzal z pistola. Myśle ze odpowiednim rozwiazaniem byloby gdyby do zabicia potrzeba bylo wiecej niz strzal w glowe + strzal w cialo.

Mysle ze nie da sie osobno ustawic obrazen na glowe osobno na cialo wiec moze leci to proporcjonalnie. Powiedzmy ze zmniejszajac o 1,5 obrazenie w glowe, zmniejszymy o 0,5 strzal w cialo.
W takim wypadku proponuje:
Strzał w głowę 6,5 serca
Strzał w ciało 2,5 serca

Zmniejszyc musimy. Chcąc odzyskać równowage na serwerze jest to konieczne.
Tak jak proponuje, lub nawet wiecej

2)Loganie

Tak, znów do tego wracam xD Uciążliwe jest to bardzo. Nie pomagają groźby, bany. Staram sie nagrywać, ale gdy ludzie o tym dowiadują, przy walce ze mną przestają, a przy innych znow logaja jak z nut.
Czy naprawdę nie da się nic z tym zrobić?
Miałem pomysł odnośnie wyłączenia regeneracji zdrowia na spawnie tylko mój kolega mimo prosb wzial i go sobie przywlaszczyl, nie zdążyłem napisać.o ten
Ale zdaje sobie z tego sprawe ze jest on niezwykle radykalny i jest ostateczną ostatecznością
Więc znów bym prosił, potrzeba skutecznego pluginu przeciwko /spawn ;/ ileż to może zająć, czy to jest aż tak trudne. Serwer ma sie dobrze, spadki w ilosci graczy nie sa az tak tragiczne patrzac na calosc, dlaczego wiec nie isc w dalszy rozwoj i sprawic by graczy przybywało a nie ubywało
Proszę, w oczach graczy to jest ogromny problem.

3) 15 sekund
Jedna z mniejszych propozycji. Czy można by było usunąć ten antyspam? Przynajmniej na próbę, jakby towarzystwo zbytnio sie rozhulało, wrócilibyśmy do niego
Na serwerach wytwarza sie pewnego rodzaju spolecznosc i lubimy sobie popisac o roznych sprawach
A to 15 sekund bardzo, ale to bardzo denerwuje. Ktoś popełni literówke i musi czekac, braknie mu miejsca w wypowiedzi na jedno slowko i znow musi czekac
Miło by było gdyby to usunięto

4) Mapy

Była już taka gdzieś propozycja by graczy skupiono w jednej wiekszej arenie. Powtarzam go tutaj bo gracze prosili zeby o tym wspomnieć.

Małe fun facts: gdy arenka jest na wprost od spawna zwieksza sie czestotliwosc wchodzenia na nią (dwójka dawniej była z prawej, teraz jest na wprost i nagle duzo wiecej ludzi tam jest z czego niezmiernie sie cieszymy jako że gra na niej sprawia najwiecej radości)

Nowość Hayera sie nie sprawdziła, praktycznie nikt tam nie gra, arena świeci pustkami. Aren jest dużo, graczy mało, rozstrzal na areny jest wtedy duzy, gracze nie moga sie znalezc. Fajnie by było gdyby np powiększono dwójke i stała się ona główną areną. Wiem że może być to kłopotliwe gdy pisze juz o wszystkim co w moim mniemaniu byloby ciekawe to również i to przytaczam.
Jeśli byłoby to jednak zbyt trudne to zostawmy tak jak jest

5) Cheaterzy i administracja (punkt dotyczący wszystkich podserwerów)

W szczytowych godzinach mamy 250/300 graczy
W administracji 2(!) osoby

Stosunek 250/2 ? To tak troche slabo, nie zeby coś.

Wiem jaka jest sytuacja i co sie ostatnio dzialo, zaufanie komus moze byc trudne. Ale ciezko jest panowie, ciezko. Cheaterow, problemow graczy itp jest sporo, codziennie wiecej.
Bez pośpiechu, powoli moze znajdzie sie jakis kandydat, ALE tylko was dwóch na pewno nie może zostać ;/

6) Ilość broni w eq

Przypomniało mi sie o tym, to zrobie punkta, a co tam.
Czy da się jakoś zablokować ilość możliwych broni do kupienia? Chodzi mi o to, ze teraz mozna sobie np kupic 8 snajp, ktos sie uprze to nawet cale eq. Zapobiegłoby to przypadkowemu kupnu paru broni czy specjalnemu graniu np na 2 czy 3 snajpy (nie czekamy na przeladowanie tylko pod zbindowanym klawiszem na myszce wlaczamy sobie kolejna)

7) Nowości

Chętnie widzielibyśmy nową broń, coś nowego do kupna itp
Lubimy pomysły Cichego wiec jakby jakiś przypływ pomysłów przy dwójeczce na kibelku to bardzo chętnie.

8)Lagi i stan sieciowy serwera (punkt dotyczący wszystkich podserwerów)

Sypne memem, bede taki smieszny
[Obrazek: 17xzjf.jpg]

Sytuacja na pvp?
Ogromna liczba cofek, wieloktrotnie przy wyskakiwaniu z odskocznią również cofa. Częste bugi graczy, mianowicie postac lata kratke nad ziemią, albo jest w ziemi, albo co najgorsze jest przesunieta o kratke w bok co jest najbardziej denerwujace
Przy biciu mieczem czesto powstaja "puste hity", widac te iksiki od uderzen krytycznych a obrazen ni ma. Najlepiej to widac przy gonieniu sie jak kotek i myszka. Teoretycznie mamy te same predkosci ale zdarzy sie ze przy zakrecie ten z tyłu lekko nadrobi i zblizy sie na odleglosc skad mozna juz oddac cios. Znaczki lecą a obrażeń brak. I człowiek sie tylko załamuje. Przy zwykłej walce też to widać

Inne serwery?
Czy nie dziwi cie że ostatnio na spawn działek na classicu jest tyle skarg choc zawsze tam bylo ciezko. Nagle stało się to aż tak lagujące że masakracja cebulacja
S1? Przecież ludzie zawsze budowali grindery i kaktusiarki, zawsze powstawaly niebotycznie duze budowle z takimi mechanizmami a nie powodowały aż takich problemow.

Czy to nie moze swiadczyc o jakich problemach w serwerach, tam we Francji?
Jak wiadomo każdy sprzęt przy dłuższej eksploatacji z czasem traci swoje najlepsze wlasciwosci. Nie mam pojecia jaka jest sytuacja, jakie zmiany tam zachodzily. Nie znam sie dokładnie na tym, ale pytam: czy nie nalezy pomyslec o moze jakichs zmianach, dolozenie wiekszej ilosci ramu czy cus?

Przy bieżącej sytuacji minecrafta ciezko jest o zwiekszenie ilosci graczy ale czy nie fajnie by bylo zachowac to co jest teraz? Vipy kupuje sporo ludzi, serwer ładnie prosperuje. Szkoda byłoby to tracić, a takiego typu lagi dzialaja tylko na niekorzysc ;c


Koniec

Przypomni mi się coś, to jeszcze dopisze. Tak wiem, sporo się rozpisałem ale zależy mi na tym by jakieś zmiany zaszły.
Czekam na decyzje, na dyskusje (NA TEMAT!) i propozycje

PS: Oski mi podwalił nazwe tematu jak swój zacząłem pisać dx (bana mu!)

Pozdrawiam Krokiet
¯\_(ツ)_/¯
#2
Nie czytam tego bo za dużo xd ale zostalem wtajemniczony i jestem z tym wszystkim na tak
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#3
Nie chce czytac mi się wszystkiego, bo mnie loganie nie interesuje.
Co do snajperów, to bym zrobił z tego np.
1a.
1 strzał zamiast 3. Przez to gracz byłby zmuszony użyć pistoletu do dalszej walki bez czekania na przeładowanie(przy spudłowaniu może czekać snajpera śmierć)
1b(opcjonalnie).
Zrobić z snajperki 1headshot1killa(przy jednym pocisku w "magazynku")
2.
Wydłużyć czas przeładowania snajperki.
3.
Może zrobić jakiś rozrzut pocisków, bo jeszcze nie zdarzyło mi się użyć PPM w snajperce.

Ps. Nie wiem który to Oski, ale wiedz, że gram na pvp
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#4
Szkoda tylko że wbijasz tam raz na rok i nie masz pojęcia o tym co się tam dzieje i co gracze umieja 8)
1shot1kill? to juz wgl bedzie patolodży. To nie jest kurde bf czy cod zeby to bylo realistyczne, zeby dzialalo jak prawdziwa snajpa.
Tutaj masz przeciez wiecznego wallhacka, zabicie snajpera gdy kryje sie za jakimś winklem przy 1s1k bedzie jeszcze trudniejsze

Mniej kul w magazynku? ludzie zaczna grac na 3 snajpy i co, to samo
Tak samo z czasem przeladowania

Niech sie cos dzieje kurde, raz na miecze, raz z pistolem, snajpa raz na jakis czas jako urozmaicenie a nie kurde polowa serwa lata ze snajpami
¯\_(ツ)_/¯
#5
(07-25-2016, 22:05)Croxx napisał(a): Szkoda tylko że wbijasz tam raz na rok i nie masz pojęcia o tym co się tam dzieje i co gracze umieja 8)
1shot1kill? to juz wgl bedzie patolodży. To nie jest kurde bf czy cod zeby to bylo realistyczne, zeby dzialalo jak prawdziwa snajpa.
Tutaj masz przeciez wiecznego wallhacka, zabicie snajpera gdy kryje sie za jakimś winklem przy 1s1k bedzie jeszcze trudniejsze
Ostatnio dosyć często tam byłem.
No ja wiem że to nie ma być bf czy cod. Dlatego napisałem te głupie "opcjonalnie" Nie wiem co gracze umieją. Przeważnie ja wszystkich zabijam. VIP czy gracz, nie ma większego znaczenia, 2 strzały i nie żyją. Mówisz o tym kryciu się i wgl, ale na arence 2 nie ma gdzie się skryć. Ja strzelając z snajpy jestem cały czas odkryty i każdy mnie może zabić, jak się postara.
No ale k. Wpadam raz na rok, nie mogę mieć propozycji.

(07-25-2016, 22:05)Croxx napisał(a): Mniej kul w magazynku? ludzie zaczna grac na 3 snajpy i co, to samo
Tak samo z czasem przeladowania

To ich portfel będzie bolał przy śmierci. Bo raczej 300 nie odrobią

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#6
powiedzmy inaczej: widuje cie raz na rok a bywam tam czesto
mowiac o kryciu mam na mysli schowanie sie nawet na chwile za glupim drzewkiem, jedno kratkowym czyms, whatever
na dwojce nie ma gdzie tak zrobic? chyba inne dwojki znamy, no ale jak kto lubi
na otwartej przestrzeni, zeby ktos podeszedl i zabil cie na blisko to naprawde musisz slabo z tej snajpy strzelac ;p
ktos podejdzie na blisko to co za problem kawalek uciec, odworcic sie i strzelic heada, stary gram tam duzo dluzej, uwierz mi ze widze jaka jest z tym sytuacja i wzmocnienie jej to beznadziejny pomysl ;/

(07-25-2016, 22:13)Frost napisał(a): To ich portfel będzie bolał przy śmierci. Bo raczej 300 nie odrobią

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka

um, jak juz mowilem, nie wiesz co gracze umieja

nabicie 30 lvl to jest pikusiownia
¯\_(ツ)_/¯
#7
(07-25-2016, 22:20)Croxx napisał(a):
(07-25-2016, 22:13)Frost napisał(a): To ich portfel będzie bolał przy śmierci. Bo raczej 300 nie odrobią

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka

um, jak juz mowilem, nie wiesz co gracze umieja

nabicie 30 lvl to jest pikusiownia

No nie wiem, spotykałem takie boty które żeby raz na trzy śmierci zabiły kogoś.
Ale zobacz, gracze pomyślą że to jakiś ultra nerf(1pocisk, dłuższe przeładowanie) i przestaną kupować snajpy. Lub też "coś trzeba wzmocnić, by coś innego osłabić". Zwiększyć obrażenia karabinu czy coś


Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#8
(07-25-2016, 22:27)Frost napisał(a): zobacz, gracze pomyślą że to jakiś ultra nerf(1pocisk, dłuższe przeładowanie) i przestaną kupować snajpy.
wierzysz troche w cuda dx

(07-25-2016, 22:27)Frost napisał(a): Lub też "coś trzeba wzmocnić, by coś innego osłabić". Zwiększyć obrażenia karabinu czy coś

nie mysle zeby cos potrzebowalo wzmocnienia, moje skromne zdanie

nie zawsze trzeba sie taka zasada kierowac, wystarczy je znerfic, naprawde, to wystarczy
¯\_(ツ)_/¯
#9
no, proponowano mi tutaj wypowiedź to sie wypowiem. Otóż.. dość dawno shotguny zostały osłabione z tym, iż strzela sporo wolniej. W sumie to czemu snajperka jest taka kox i w ogole pro koksy tylko jom majom itd itp. Może by też tak zmniejszyć szybkość i naboje do 2. Zbyt dużo osób nią gra, przez co walka nie jest taka urozmaicona. Co innego gdy raz na jakiś czas przyjdzie do Ciebie snajper i da Ci w łeb a co innego gdy wchodzisz a obok pierdyliard walczących między sobą snajperów. I tylko praktycznie dobicie ich to jest sukces. Proponowałabym również powrót do dawnych teleportów. Tych z 1-ego spawn'u. Proponuję też zmianę zbroi. Klatę na diaxową, żeby było po prostu trudniej. Niezbyt lubię jak walka trwa 5-10 sekund. Mam nadzieję, że cokolwiek zostanie zmienione. Bo jednak faktycznie 20 graczy w południe to troche mało. Po czym wychodzą po jakichś 10 minutach...

Niedostępny
#10
wszystko ok tylko nie zbroje ;-; to jest wlasnie urok tutejszego pvp gdzie walki zawsze byly krotkie i dynamiczne
tego naprawde nie chcialbym zmieniac
¯\_(ツ)_/¯


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości