Serwer
#1
Cichusku, ja zawsze tego nie ogarniałem, jak macie swojąszafe serwerów (serwerownię) to jak to robicie, że "udostępniacie" te serwery, że każdy może na niego wejść ??? Proszę o dokładne streszczenie ;p
#2
(01-27-2016, 20:00)jasiubor napisał(a): Cichusku, ja zawsze tego nie ogarniałem, jak macie swojąszafe serwerów (serwerownię) to jak to robicie, że "udostępniacie" te serwery, że każdy może na niego wejść ??? Proszę o dokładne streszczenie ;p

tak jak juz ktos napisal, nie mamy serwerowni ani "szafy serwerow", ale po prostu wynajmujemy kilka takich maszyn w serwerowni.

najprosciej mozna to wyjasnic o tak:
serwerownia ma pomieszczenia w ktorych znajduje sie kilka kioskow czyli takich malych budek, a w tych kioskach znajduja sie szafy serwerowe, natomiast w szafach poszczegolne serwery czyli krotko mowiac takie komputery bez monitora i klawiatury. sa one wsuwane jak szuflady na polke (poziomo).
a odpowiedz na twoje pytanie brzmi: maja inne pomieszczenie do ktorego dostarczany jest internet od wielu dostawcow i posrednikow i za jego pomoca maszyny sa online, tak jak ty piszesz na forum.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
troche tam wiem ale nie ogarniam hostingu, bo mam 2 serwery na strychu :p
#4
dom to nie dobre miejsce na server ;p
do takiej maszyny potrzebujesz jakis oddzielny pokoj (dobrze wyciszony bo najczesciej to bardzo halasuje) , jakies miejsce gdzie jest dosc zimno bo potrzbujesz mocne chlodzenie i licz sie z tym ze to zabiera bardzo duzo pradu i internetu .

lepiej wykupic vps albo po prostu skorzystac z jakiegos bardzo prostego hostingu.
*** Daj +, odwdziecze się ***

[Obrazek: 60d.gif]
mcadmins.pl - partnerskie forum od spraw technicznych Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości