Chroń działkę przed złodziejami i grieferami!
#1
Witajcie, jakoż iż widzę ile skarg jest na to że ktoś komuś dom zniszczył albo działkę okradł i mi się resztą nudzi (Big Grin) postanowiłam napisać mały poradnik dotyczący właśnie tego problemu. Może nie sprawię że admini zaczną karać tych co niszczą, ale w końcu dam do myślenia nieświadomym graczom jak przez swoją naiwność tracą cenne rzeczy a nawet działkę.

Poradnik NIE JEST dla fejmu! po prostu chcę zapobiec tej fali niszczenia i okradania działek



Jakoż iż takie skargi nie mają dowodów albo mają słabe dowody w postaci nic nie znaczących screenów lub świadków, grieferzy i złodzieje są tu właściwie bezkarni. Postaram się tu dokładnie i czytelnie napisać co robić by ZAPOBIEC tym przypadkom

1 NIE DODAWAJ NIEZNANYCH CI OSÓB DO DZIAŁKI! To oczywiste, ale dla niektórych jednak nie. Skąd możesz wiedzieć czy dana osoba jest jednak uczciwa i nic ci nie zrobi? w tych czasach już małej ilości osób można ufać, a w szczególności na serwerze. Przez to że dodajesz nieznajome ci osoby bo naiwnie wierzysz że nic ci nie zrobią a nawet pomogą potem płaczesz że nie masz rzeczy/budowli na działce. Nie wierz osobom które kuszą cię że dadzą ci diamenty albo ładnie budują. Diamenty mimo iż czasami łatwo znaleźć nie każdy lubi je przeznaczać na to żeby pobyć z tobą na działce, a ten co ładnie buduje to zrobi coś kreatywniejszego na swojej działce, bo na twojej będzie wyglądać jakbyś zrobił to ty. Po prostu nie rób tego, jak chcesz nadal mieć ład i porządek. Dodaj kogoś kogo znasz z widzenia i chce z tobą grać np. kolega z klasy bądź kuzyn, bo z nim możesz ewentualnie wyjaśnić np. zniknięcie diamentów.
A JEŚLI JEDNAK MASZ ZAMIAR DODAĆ KOGOŚ NIEZNAJOMEGO...
2 Schowaj cenne rzeczy do skrzyni kresu lub zrób dobrze ukryty schowek
Nawet jak ufasz obcej osobie że dodajesz ją do swojej działki to uchroń przynajmniej cenne rzeczy, bo jednak nie ufa się nikomu obcemu w 100%. Jak ci rozwali domek to pół biedy, ważne że masz nadal swoje cenne rzeczy i nie musisz zaczynać od 0. Przynajmniej wtedy się nauczysz że nieznajomym graczom się nie ufa. Miej go jednak na oku i jak zauważysz coś podejrzanego od razu wpisz komendę na usunięcie go.
3. Pobierz program do nagrywania (za darmo) i obserwuj wyczyny nieznajomego gracza na twojej działce
Kiedy nagrasz sprawcę jest większa szansa że administratorzy zbanują użytkownika. Mimo iż w większość skarg na gracza który rozwalił działkę jest odpowiedź "dodaje się na własną odpowiedzialność" z mocnymi dowodami raczej nie zostawią tego tak. Jak wykonać mocne dowody? samo stanie jak głupi i nagrywanie jak koleś dostaje się do skrzynki nie wystarczy. Zaglądnij do niej gdy ją ograbia by można było widzieć co bierze. prawie na pewno pod koniec złodziejaszkowania sprawca napisze coś w stylu" hahahahaha" albo "pożegnaj się z itemkami frajerze" co umocni dowody że kradnie. Zawsze gracze którzy kradną są bardzo pewni siebie i rozpoczynają akcję od razu: wbiegają do domku i szybko patroszą skrzynie. Jak są bardziej chamscy to coś rozwalą. Nie wydawaj że jest na nagraniu gdy coś robi, bo wyloguje się i ukradnie itemy czasem nawet bez możliwości odzyskania, a wtedy dowód jest słabszy i mniejsza szansa na zbanowanie gracza.
4 Dla pewności usuń go szybko po tym jak otworzył pierwszą skrzynię
i zaglądnij do niej co ci zniknęło. Porozkładaj itemy tak byś stracił malutko cennych rzeczy. Kiedy coś ci zniknęło a oskarżony tłumaczy że "chciał zrobić tylko siekierkę" nie wierz mu. Sposób nie jest do końca dobry, ale to dobra pułapka na wyjawnienie złodzieja. Dobrze by było gdybyś to jeszcze nagrał incydent.
Wróćmy do zabezpieczenia itemów. Jeśli masz zwierzęta na działce dobrze by było gdybyś je też schował. Nie możesz mieć nigdy pewności czy dla złości je również zabije. Zwierzęta to dość cenny towar, a ich utrata wiąże się z utratą całkiem dobrego biznesu.

Ogółem to lepiej stosuj się do punktu 1, czyli po prostu nie dodawaj obcych osób. Nie warto ryzykować. Możesz zagrać przecież z kolegą/koleżanką, siostrą/bratem lub z kuzynem/kuzynką. Im się o wiele lepiej ufa, bo widzi się ich na codzień lub prawie na codzień. Po co bawić się w programy i inne triki skoro możesz przecież odmówić sobie nowych osób na działce. Jak nie masz nic do stracenia - droga wolna, rób co chcesz. Ja tylko chcę wam uświadomić jak bardzo jesteście niektórzy naiwni że potraficie bez większego zastanowienia dodać gracza x do działki. Nie życzę wam griefu ani kradzieży, i pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu Smile

Za wszelkie błędy przepraszam i możecie śmiało oceniać i mnie poprawiać! Smile

Informacja dla Administracji: Jeśli chcecie ten wątek przypiąć to jeśli można to lepiej by się to znalazło w skargach na graczy. Przepraszam za to że tego nie napisałam tam, ale nie miałam pewności czy tam mogę, bo tam jak sama nazwa wskazuje - są skargi, nie poradniki Smile
[Obrazek: tumblr_n5adjzvUti1rw0dzxo1_400.gif]

Lecimy na narty? Santa


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości