:v
#1
Cześć.
Myślę, że nie tylko ja zauważyłem to, że admini czy moderatorzy rzadko (a nawet w ogóle) nie wchodzą na serwery. Co wy sobie myślicie? Ja myślałem, że administracja jest po to by zarządzać serwerem... A co wy robicie, gdy nikt nie daje żadnej skargi? Jedynym serwerem na który wchodzi ktoś z administracji to Prison (puyan07), reszta jest ignorowana.
Wiadomo, że serwery powinny być jak najbardziej samowystarczalne, ale te wasze nędzne antycheaty nic nie dają. Nieważne na który serwer się wejdzie, można spotkać masę cheaterów i oszustów... ale oczywiście administracji nie widać. TO JA, GRACZ SERWERA MAM TROSZCZYĆ SIĘ O TO, BY NIE ZNAJDOWALI SIĘ NA NIM OSZUŚCI (w postaci zgłaszania na forum). To ja muszę uruchomić program do nagrywania, złapać tego cheatera i wrzucić to na forum, podczas gdy administracja tylko sprawdzi moje wypociny i ewentualnie zbanuje gracza.
Powiedzcie mi - czemu tak jest? Czemu system zgłaszania jest u was ważniejszy niż samo wchodzenie administracji na serwery i sprawdzanie co się na nich dzieje?
Niedostępny
#2
a czy wedlug ciebie zarzadzanie serwerem polega na przesiadywaniu na nim? nie.
malo kto ma tyle czasu zeby siedziec non stop na serwerze i obserwowac kazdego gracza jak sie zachowuje, a ja szczegolnie.
stosujemy inne metody ktore jak dotad dobrze sie sprawdzaja i wcale nie ma tak duzo oszustwo jak opisujesz.

zreszta, tak dzialaja wszystkie serwery i gry multiplayer.
dla przykadu moge podac valve - chodza po serwerach i banuja? nie. zglaszasz reporty i jak jest ich DUZO to gracz dostaje blokade na konto.
ostatnio modne jest gta, a tutaj jest jeszcze inny system, ktory mozna porownac z naszym (jest troche gorszy niz valve, ale nie jest zly) - gracze skladaja skargi na inne osoby w postaci filmikow nagrywanych w editorze, ponadto jezeli nie ma sie dowodow na gracza to nic mu nie zrobia, a cheaterow w ogole nie banuja tylko wypuszczaja kolejne aktualizacje gry ktore blokuja tego typu modyfikacje. wiem o tym, bo widze co sie dzieje w tej grze i jak dziala ich system supportu.

moge wgrac jakis super wypasiony anty cheat, ale po co? zeby gracze mi uciekli? zebym musial zmniejszyc o 1/3 ilosc slotow (z racji tego, ze uzywaja libdisguise, albo protocollib)?
mnie tez nie cieszy to, ze jest w ogole jakis cheater na serwerze ktory gra nieuczicie wobec innych graczy, ale co zrobic, taka gra.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
Nooooo, Cichy, i tutaj muszę się z tobą nie zgodzić ;p
Na steamie masz peeeeeełno kont, więc tam działa taki system jaki działa. Na serwerze (jednym, twoim) masz 50-100 osób. Wystarczy paru zaufanym osobom dać możliwość kickowania, mutowania i komendę /ban, ale żeby nie banować na np dłuzej niż 1 dzień.
Właśnie tak jest na innych serwerach.
Ktoś pisze: "Admin, on cheatuje", admin tepa się, sprawdza i problem z głowy, a teraz jest tak: Ktoś cheatuje, męcz się, nagrywaj filmiki (wiele osób ma 10-15FPS, więc jest ciężko) wyślij to na serwer, a potem admin to zobaczy i może zbanuje tego gracza. A co, jeżeli admin zbanuje go za parę godzin? Wtedy może być za późno.
Często jest tak, że ktoś używa niecenzuralnych słów. Ktoś daje na niego skargę, ta osoba dostaje muta, ale.... po paru godzinach, wtedy, kiedy ta osoba już wyszła z serwera. A to powinno działać natychmiast!
Pozdrawiam!
#4
(06-13-2015, 16:31)Cichusek napisał(a): a czy wedlug ciebie zarzadzanie serwerem polega na przesiadywaniu na nim? nie.
malo kto ma tyle czasu zeby siedziec non stop na serwerze i obserwowac kazdego gracza jak sie zachowuje, a ja szczegolnie.
stosujemy inne metody ktore jak dotad dobrze sie sprawdzaja i wcale nie ma tak duzo oszustwo jak opisujesz.

zreszta, tak dzialaja wszystkie serwery i gry multiplayer.
dla przykadu moge podac valve - chodza po serwerach i banuja? nie. zglaszasz reporty i jak jest ich DUZO to gracz dostaje blokade na konto.
ostatnio modne jest gta, a tutaj jest jeszcze inny system, ktory mozna porownac z naszym (jest troche gorszy niz valve, ale nie jest zly) - gracze skladaja skargi na inne osoby w postaci filmikow nagrywanych w editorze, ponadto jezeli nie ma sie dowodow na gracza to nic mu nie zrobia, a cheaterow w ogole nie banuja tylko wypuszczaja kolejne aktualizacje gry ktore blokuja tego typu modyfikacje. wiem o tym, bo widze co sie dzieje w tej grze i jak dziala ich system supportu.

moge wgrac jakis super wypasiony anty cheat, ale po co? zeby gracze mi uciekli? zebym musial zmniejszyc o 1/3 ilosc slotow (z racji tego, ze uzywaja libdisguise, albo protocollib)?
mnie tez nie cieszy to, ze jest w ogole jakis cheater na serwerze ktory gra nieuczicie wobec innych graczy, ale co zrobic, taka gra.

Mało kto ma czas? Pozwolę sobie stwierdzić, iż zakładając serwer powinno się liczyć z tym, że wymaga tego, by się nim zająć. Za każdym razem chociażby w dziale propozycji czytamy "może kiedyś, na razie nie mamy czasu", czy kiedykolwiek mieliście czas? Odkąd tu jestem, nie zauważyłam takiej sytuacji.

Co do antycheat'u - dlaczego gracze mieliby przez niego uciekać? Z tego co widzę, to coraz więcej osób rezygnuje z gry właśnie z powodu cheater'ów (załącznik)...
Jeśli chodzi o ilość slotów, 1/3 to właśnie osoby które powinny mieć bana.
#5
Nwm powinan hyć ranga pomocnik która :
daje mutre za zle slowa
i bany max na 3 dni ;p

NIe chce mówić ale ja moge byc takim pomocnikiem bo i tak nie mam co robić a takto bym często siedział na serwerze bo jak bez calu to mie sie troche nudzi xd
........................................UwU
Niedostępny
#6
Jakby miał być taki gracz-moderator/pomocnik jak matełu zaproponował, to może by administracja podniosła na pomocnika FLP albo któregoś z zasłużonych co na samym serwerze jest aktywny?

//ps Gdzie się podział mój 100 post? D:
Nie mam sygnatury. Enderman
#7
nwm czy flp duzo gra jeszcze...to moga byc tez pomocnicy ale ja bym bardziej wolał aby były takie osoby co maja czas i duzo graja na serweze...
jak ja xddd
........................................UwU
Niedostępny
#8
(06-13-2015, 16:31)Cichusek napisał(a): a czy wedlug ciebie zarzadzanie serwerem polega na przesiadywaniu na nim? nie.
malo kto ma tyle czasu zeby siedziec non stop na serwerze i obserwowac kazdego gracza jak sie zachowuje, a ja szczegolnie.
stosujemy inne metody ktore jak dotad dobrze sie sprawdzaja i wcale nie ma tak duzo oszustwo jak opisujesz.

zreszta, tak dzialaja wszystkie serwery i gry multiplayer.
dla przykadu moge podac valve - chodza po serwerach i banuja? nie. zglaszasz reporty i jak jest ich DUZO to gracz dostaje blokade na konto.
ostatnio modne jest gta, a tutaj jest jeszcze inny system, ktory mozna porownac z naszym (jest troche gorszy niz valve, ale nie jest zly) - gracze skladaja skargi na inne osoby w postaci filmikow nagrywanych w editorze, ponadto jezeli nie ma sie dowodow na gracza to nic mu nie zrobia, a cheaterow w ogole nie banuja tylko wypuszczaja kolejne aktualizacje gry ktore blokuja tego typu modyfikacje. wiem o tym, bo widze co sie dzieje w tej grze i jak dziala ich system supportu.

moge wgrac jakis super wypasiony anty cheat, ale po co? zeby gracze mi uciekli? zebym musial zmniejszyc o 1/3 ilosc slotow (z racji tego, ze uzywaja libdisguise, albo protocollib)?
mnie tez nie cieszy to, ze jest w ogole jakis cheater na serwerze ktory gra nieuczicie wobec innych graczy, ale co zrobic, taka gra.
W edytorze Rockstara masz od razu narzędzia do podstawowej obróbki i możliwość nagrania filmu od razu, bez pobierania zbędnych programów. Tutaj musisz najpierw pobrać program do nagrywania, potem złapać cheatera i go nagrać, jakoś ten film obrobić (najwyżej przyciąć) by nie wrzucał się 2 dni i w końcu napisać skargę na forum. Podobnie masz w CSowym Overwatchu... Trochę nietrafny przykład. Poza tym, na Steamie jak i w GTA Online masz wiele więcej osób niż tutaj. Mało kto ma czas by siedzieć na serwerze? Ja widzę tylko jedno rozwiązanie - więcej administracji. Tylko ty i puyan macie czas by od czasu do czasu w ogóle wejść na to forum, a dwie osoby na serwer 1000-slotowy to za mało.
Niedostępny
#9
(06-13-2015, 16:47)AboundPL napisał(a): Nooooo, Cichy, i tutaj muszę się z tobą nie zgodzić ;p
Na steamie masz peeeeeełno kont, więc tam działa taki system jaki działa. Na serwerze (jednym, twoim) masz 50-100 osób. Wystarczy paru zaufanym osobom dać możliwość kickowania, mutowania i komendę /ban, ale żeby nie banować na np dłuzej niż 1 dzień.
Właśnie tak jest na innych serwerach.
Ktoś pisze: "Admin, on cheatuje", admin tepa się, sprawdza i problem z głowy, a teraz jest tak: Ktoś cheatuje, męcz się, nagrywaj filmiki (wiele osób ma 10-15FPS, więc jest ciężko) wyślij to na serwer, a potem admin to zobaczy i może zbanuje tego gracza. A co, jeżeli admin zbanuje go za parę godzin? Wtedy może być za późno.
Często jest tak, że ktoś używa niecenzuralnych słów. Ktoś daje na niego skargę, ta osoba dostaje muta, ale.... po paru godzinach, wtedy, kiedy ta osoba już wyszła z serwera. A to powinno działać natychmiast!
Pozdrawiam!
Zgadzam się idealnie, takie rzeczy muszą działać natychmiast. Ja sam chciałbym cheaterów oskarżać ale tak się składa że nie zawsze mam dostęp do mojego PC co i tak najwyżej 30 FPS przy nagrywaniu wyciąga, a mój laptop nie jest jakiś z nieba żeby było widać killaurę, i jedynie antiknocki (rzadko spotykane, większość cheaterów wie że łatwo je wykryć) i może criticals mogę z laptopa nagrać, bo FPS na laptopie jest fatalne jak nagrywam z minecraftem
hmm
Może RXWojna1 się nadaje na pomocnika na prisona? Może Tails na skywars/skyfire/skyblock? Może Raditz (xpoziomekk) na pvp?
Nie mam sygnatury. Enderman
#10
Jest sporo ludzi którzy mogą się nadawać, ale Cichy nie wiadomo z jakiej przyczyny jest nieufny Sad
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości