PARADOKS!
#1
Cześć :C

Z przymusem muszę opowiedzieć Wam mój przypadek z Shaderami i paradoksu występującego wraz z nimi.

Otóż wgrałem shadery (KUDA LITE) + Optifine na słabszym laptopie (4GB RAM, PROC INTEL PENTIUM 2x 2.2GHz, AMD RADEON HD 4330 GRAPHICS, WIN 7 64BIT) i te shadey KUDA LITE działają całkiem ładnie ,ale wolę bez lagów dlatego pełen uciechy udałem się do komputera stacjonarnego o wiele lepszego (8 GB RAM , PROC INTEL PENTIUM 2x 3GHz ,NVIDIA GEFORCE 9800 GT, WIN 7 64 BIT) . Zainstalowałem MC ,pobrałem Mc 1.8 ,zamiast standardowego folderu .minecraft wstawiłem ten już gotowy z shaderami i optifinem. Szczęśliwy odpala i i i ... GUFNO! Lagi większe ,nie da się prawie ruszać ,chodzić. Dlaczego? To jest istny paradoks! Na laptopie nie mam niczego szczególnego oprócz javy 7 ,ale i tak launcher mc ma 1.8 w sobie... Na komputerze nie mam javy 7 ,ale mc ma już 1.8 jave. Pomocy bo ręce już mi opadają Sad
#2
Argumenty JVM, nowsza java, sterowniki zaaktualizuj.
Niedostępny
#3
Najnowsza Java to 1.8 Smile? Bo jeśli tak to Minecraft ma ją już w sobie wbudowaną.
Sterowniki jak zaktualizować?
Do JVM daje 4GB Smile
#4
1. minecraft jest napisany w javie, wiec jej wymaga do uruchomienia sie, on nie jest java sama w sobie.
2. wchodzisz na strone nvidii, szukasz swojej karty graficznej, pobierasz najnowsze sterowniki odpowiednio na system jaki posiadasz i instalujesz (moze ich nawet nie masz? xd)
3. zwykle jak pobierasz shadery to sa one przystosowane do roznych kart graficznych, a ty w swoim lapku i kompie masz konkurencyjne firmy (juz nie mowiac o modelu), byc moze ze shaderki ktore wybrales nie dzialaja dobrze na kartach nvidii, a lepiej pracuja na amd.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
Btw. Ta karta nie jest wcale jakaś mega dobra Tongue Bo oczywiście najwięcej zależy od karty graficznej jak się instaluje shadery, ale i tak jest zapewne lepsza od tej w lapku ;p
Tak jak inni mówią, zainstaluj najnowsze sterowniki. Spróbuj również uruchomić z Javą 7 i powiedz jaką masz wersję Minecrafta na lapku, a jaką na kompie (nie wiem jak u innych, ale u mnie 1.8 ma wiele mniej FPS).
Ah, i to zależy również od generowanej rozdzielczości ta płynność, jeśli masz monitor 1920x1080 podłączony do PC to pamiętaj że taka rozdzielczość jest wiele większa od 1366x768 w lapku i więcej potrzebuje od karty graficznej.
Niedostępny
#6
Tzn. muszę pobrać i zainstalować jave Cichusku?
Mam ,mam z całą pewnością sterowniki Smile
Korzystałem z Shaderow KUDA Litle ,SEUS Standard + Optifine na wersje 1.8.
Btw. Jeżeli posiadam już sterowniki do karty graficznej a teraz pobiorę nowe i je zainstaluje to ,to... się jakoś podmieni? Big Grin Jestem laikiem w tych sprawach co pewnie widać.
Jeżeli możecie podać jakie shadery na mojego PC to będę wdzięczny.

Zależy jak spojrzeć na moją kartę Smile
Wiele ,wiele gier pociągnie prawie na FULL ustawieniach Wink


NSF MOST WANTED 2012 co prawda już trochę starszy ,ale wymagania swoje ma nadal. I z tego co wiem to oprócz jeden funkcji wszystko na maxa w grafie mam :x
#7
(04-29-2015, 16:32)Greedy napisał(a): Tzn. muszę pobrać i zainstalować jave Cichusku?
Mam ,mam z całą pewnością sterowniki Smile
Korzystałem z Shaderow KUDA Litle ,SEUS Standard + Optifine na wersje 1.8.
Btw. Jeżeli posiadam już sterowniki do karty graficznej a teraz pobiorę nowe i je zainstaluje to ,to... się jakoś podmieni? Big Grin Jestem laikiem w tych sprawach co pewnie widać.
Jeżeli możecie podać jakie shadery na mojego PC to będę wdzięczny.

Zależy jak spojrzeć na moją kartę Smile
Wiele ,wiele gier pociągnie prawie na FULL ustawieniach Wink

pobierz sobie tutaj jakas wersje (w zaleznosci od systemu) https://www.java.com/pl/download/manual.jsp i bedziesz mial najnowsza jave 8, bo 7 jest podobno gorsza chociaz ja nie widze roznicy w grach Tongue

jak pobierzesz nowe sterowniki i je zainstalujesz, to ci sie podmienia. to tak jakbys robil ich aktualizacje. natomiast jak bedziesz probowal zainstalowac starsza wersje albo identyczna do aktualnej to program cie nie pusci Tongue

tez mam dobra karte graficzna na swoim kompie, a na shaderach nie lubie grac. taki seus to nawet mi nie pojdzie na wersji lite, mimo tego ze bez shaderow i z maksymalnymi ustawieniami graficznymi mam (na zwyklej mapie) 300+ fps Sad
[Obrazek: sygnaturka.png]
#8
Ja mam słabszą kartę i też wiele gier pociągnie na full ustawieniach, ale starych Tongue To nieważne. Jeśli zdołałeś włączyć Minecrafta to zapewne masz już dobrą Javę. Zainstaluj sterowniki bez odinstalowywania Tongue Nie dość że dłużej by potrwało, to jeszcze sterownik ekranu nie będzie zainstalowany i wszystko będzie się mulić, nawet interfejs windowsa (nie musi tak być).

Teraz sprawdziłem te dwie karty i sporo się od siebie nie różnią, a tak jak mówiłem, ta na pececie ma jeszcze większą rozdzielczość. Obie mają 512 VRAMu i obie mają pamięć GDDR3, więc nie dziwię się że chodzi gorzej na pc.

(04-29-2015, 16:32)Greedy napisał(a): NSF MOST WANTED 2012 co prawda już trochę starszy ,ale wymagania swoje ma nadal. I z tego co wiem to oprócz jeden funkcji wszystko na maxa w grafie mam :x

Wątpię. W rekomendowanych NFS MW 2012 jest GTX 560 lub inna z 1GB VRAMu Tongue
Niedostępny
#9
No nic... Cichusek trochę mi uświadomił że Shadery bardzo wymagające są. Chyba dam sobie spokój :<
Na lapku z Optifinem i najnowszą javą na wersje mc 1.8.4 mam ok. xx FPS więc nie jest tak źle ;D
Edit: Okazuje się że mam MAX 100FPS z Optifinem ,dlatego nagle z xx na xxx ponieważ miałem ogarniczone FPs'y... ;D
Edit: Okazuję się że w mam nawet 150 FPS w kopalni ;D
Jakiś fajny Textur Pack polecicie? Smile
#10
(04-29-2015, 17:00)Greedy napisał(a): Jakiś fajny Textur Pack polecicie? Smile
Masz, pobierz te dwa Resourcepacki i w minecrafcie ułóż je w takiej kolejności jak na Screenie, bo wtedy się połączą.Trochę je przerobiłem. Powinny ci się spodobać xd
http://speedy.sh/kCzcr/dnkuTXTTTT.zip
http://speedy.sh/tYu83/StatywPvP-17-26.zip


Załączone pliki Miniatury
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości