Niski FPS !
#1
Witam.
Mam taki problem iż mam strasznie niski FPS. Chunki się strasznie wolno ładują, a gdy zaczynam budować to FPS spada po niżej 10<Normalnie to około 30-100> . Na innym serwerze <gorszy od SkyLand względem atmosfery gry> mam 300FPS. Dodam że mieszkam w Katowicach.
Mój PC:
Intel E5200 2x2,5Ghz
Ram DDR 2 4Gb
GeForce Gt240 512Mb DDR5
Roczny Dysk 500Gb

Łącze:
150Mbit UPC z Kabla
#2
Zrób formata kompa
Maybe wymien karte graficzna? 512mb na 2x4(? albo 4???)gb ram ?
Może twoj sasiad(Pisales o budowaniu) ma jakis hiper zegar i ci scina
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#3
a na mapie dzialek i na maoie surowcowej tez masz tyle samo fpsow? 10? czy na surowcowej jest lepiej?
[Obrazek: sygnaturka.png]
#4
Karta Graficzna jest wystarczajaca, dodam ze mam jeszcze tekstyry dodane 32x32, ponadto nagrywam filmiki na YT w FPS 25 i natywnej rozdzilczosci w formacie AVI na tym serwerze i jest OK. Ale mam straszne lagi spowodowany chyba duzym pingiem, bo Rider572 u mnie na działce ma ponad 100FPS, a ja 10-60 .
Format nie potrzebny mam świeżą Ósemke.1

Zaraz Sprawdze.
#5
(02-12-2015, 18:50)ZmuszonyPL1991 napisał(a): Karta Graficzna jest wystarczajaca, dodam ze mam jeszcze tekstyry dodane 32x32, ponadto nagrywam filmiki na YT w FPS 25 i natywnej rozdzilczosci w formacie AVI na tym serwerze i jest OK. Ale mam straszne lagi spowodowany chyba duzym pingiem, bo Rider572 u mnie na działce ma ponad 100FPS, a ja 10-60 .
Format nie potrzebny mam świeżą Ósemke.1

Zaraz Sprawdze.
25 FPS przy nagrywaniu? To ty na pewno zmień kartę graficzną... Ja mam przy nagrywaniu 90FPS(powiedzmy, ustawilem taki limit ;d, pewnie z 100 mam)
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#6
Limit FPS nagrywango filmu mam 25<sam ustawiłem>. Zaraz wrzucę filmik z obiegiem serwera dodam ze na surowcowej bez nagrywania i kopania mam koło 300fps jak się chunki załdują, a tak koło 100 jak wejdę na surowce i spawn. Na działkach jest znacznie gorzej. Na moim sprzęcie nie mam takich spadków nawet w GTA IV który chyba duzo więcej wymaga od Grafiki<Do Pani Frost>.
#7
Podaj namiary na działkę to zobaczę
GTA aż tyle nie wymaga... Jedynie RAMu tyle bierze gta

//Hayer
Aha. To fajnie. Tekstury w MC to 16x16. W GTA to 720p, refleksy, zniszczenia, ragdoll, fizyka i inne. NIE NO SKĄD, GTA TO W OGÓLE NIE WYMAGA (pomijam minimalną optymalizację w IV) ;d

PS.: Ja też mam ściny na spawnie Heart0 fps... szczególnie przy minipvp i na zwykłym oraz na spawnie działeczek <14 fps.
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#8
Id:27;12
Obecnie bez nagrywania mam spadki do 11 FPS. Cichusek napisz gdzie stoi serwer? Prawdopodobnie mam za daleko i ping jest duży.
#9
Przez sąsiadów, szłam cały czas miałam 90FPS*, Przyszłam i 25FPS
Co nie zmienia faktu że karta graficzna jest słaba
[Obrazek: pXdS0nt.png]Czy to przypadkiem nie reklama?

* Przy włączonym CS:GO
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#10
Filmik juz załdowany:
http://youtu.be/lgKF5uhxk08

Frost nawet tego nie zuwazyłem bo zawsze stała tam tabliczka EVENT DZIALKE OBOK gdzie miałem 8 wyrzutni fajerweków i rzucałem duzo diax. Już to usówam. To pewnie to jakubek1009 który nie od dzis namawia mnie do zmiany serwera.
   

Frost sama piszesz ze miałaś 25fps wiec chyba masz grafike do wymiany! Bo u sasiadów przy nagrywaniu też mam ponad 90fps. Usun reklame obrazek. Przepraszam !

Pani Frost chyba niema nawet pojęcia z czego zbudowany jest komputer <wielkość ram grafiki nie oznacza o jej wydajności,>. Jest jeszcze przepustowość pamięci <ile bit ma pamięć>, wydajnosc pixeli , taktowanie procesora graficznego i jego wydajność , procesory graficzne i nne. <polecam wpisanie w google: zestawienie gpu> Jesli Pani Frost uwaza że mam słaby komputer do minecraft niech nagra filmik ze swoim FPS i poda specyfikacje swojej maszyny!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości