Sposób na dziecko z /sethome na naszej działeczce
#1
Information 
Ostatnio jest dużo próśb o /p deny (nick) bo gracze wchodzą na wasze działki i ustawiają /sethome. Jako iż nie da się wprowadzić deny, poniżej daję proste sposoby na pozbycie się gracza i jego /sethome.

Jak wiadomo - lepiej zapobiegać niż leczyć, więc spróbujcie ogrodzić działkę wysoką ścianą np. Żywopłot, kilkumetrowa ściana z płotków itp. Warto też pamiętać, że są cheaty które dają fly, więc jak macie zwierzątka, to zróbcie dach nad działkami połączone ze ścianami na naszej działce, a już nikt wam nie wejdzie. Prostszym sposobem będzie dać zwierzątka pod ziemię i zabezpieczyć, lub zrobić specjalną stajnie. Więc ochrona działki nie jest łatwa, bo kosztowna, a może nawet nie prezentować się zbyt ładnie. Jeżeli wkroczył jednak na działkę nieproszony gość, to warto podjąć się pewnych kroków:
1. Obserwowanie - nie spuszczajcie go z oczu. Dlaczego? Możemy mniej więcej zaobserwować i zaznaczyć, gdzie gracz ustawia sethome. W miejscu, gdzie nagle stanął, warto zaznaczyć czymś co mamy pod ręką, a jak nie, to wykopmy jakiś dołek w tym miejscu. kiedy gracz nam przeszkadza w budowaniu, najlepiej na urządzeniu mobilnym włączyć forum i zgłosić (screeny z komputera możemy łatwo udostępnić bez kabla, ale nie o tym poradnik) gracza, który nam przeszkadza. Jest szansa, że reakcja administracji będzie szybka, a jak nie, to gracz może dostać karę. Pamiętajcie o robieniu ss.

2. Gracza możemy spróbować przekonać do wyjścia z naszej działki. Niestety to nie będzie proste i zbyt korzystne, bo bardzo możliwe że w tym sposobie łatwo i nieświadomie złamać regulamin i dostać mute lub bana (np. grożąc mu).

A jak pozbyć się /sethome? Na początku wydaje się to niemożliwe, ale wystarczy zrobić naszemu graczowi coś, przez co następnym razem pomyśli 2 razy zanim wejdzie na naszą działkę.

W miejscu, gdzie zaznaczyliśmy podejrzenie sethoma, możemy wykopać dół, w którym znajdzie się nasz gracz po przeteleportowaniu. Nie będzie miał zbytnio pola do manewru, więc wyjdzie i możliwe że zmieni położenie home na coś pożyteczniejszego. Niestety nie jest to do końca dobry sposób, ponieważ gracz może ustawić sethome w domku, a robienie dziury w domu może się mijać z celem. W miejscu potencjalnego sethome możemy zrobić klatkę, w która wpadnie nasz gość po przeteleportowaniu się. Możemy w tym miejscu zrobić pułapkę, ale w tym wypadku mamy związane ręce, bo za pułapki na działce mogą być bany, albo może nie zadziałać, bo na działce raczej nie można dostawać obrażeń.

Nie jest tego dużo, ale jak naprawdę nas to wkurza lub mamy falę takich "gości" to jednak warto to zrobić. Jak czegoś nie można to chociaż zróbmy to tak, by prymitywy działały. Mam nadzieję że pomogłam Big Grin piszcie jak znajdziecie ewentualne błędy tematyczne (źle udzielona rada) lub ortograficzne.
[Obrazek: tumblr_n5adjzvUti1rw0dzxo1_400.gif]

Lecimy na narty? Santa
#2
Inne wyjście, nikogo nie wpuszczać i zrobić wysoki żywopłot(jak tu napisałaś)

//poprawione
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#3
jestem ona Smile

Nie wpuszczać czyli to co podałam. Nikt nie wpuszcza od tak sobie kogoś obcego. Zwykle sam się wprasza
Enderman
[Obrazek: tumblr_n5adjzvUti1rw0dzxo1_400.gif]

Lecimy na narty? Santa
#4
Moim zdaniem niepotrzebnie napisałeś ten temat.
Wiadomo jest, żeby zrobić wysoki płot na działce, ale kto chce mieć taki płot?
Gracz zajmie obok ciebie działkę, zrobi wieże z dirta i przeskoczy na twoją działkę.
Przekonywania to sobie możesz... jak przekonać taką osobę, która nawet nic nie napisze tylko wali w cb łapką?
"Warto też pamiętać, że są cheaty które dają fly" - nie wiem, czy wiesz, ale nawet w cheatach nie możesz latać na serwerze.
Obserwowanie - tak, nie mam nic do roboty, jak siedzieć 24/7 i obserwować działkę.
Co do bawienie się w kopanie jakiś dziur itp., to nie ma sensu marnować na to działki.
Taka moja opinia.
#5
(02-07-2015, 20:57)Puyan napisał(a): Moim zdaniem niepotrzebnie napisałeś ten temat.
Wiadomo jest, żeby zrobić wysoki płot na działce, ale kto chce mieć taki płot?
Gracz zajmie obok ciebie działkę, zrobi wieże z dirta i przeskoczy na twoją działkę.
Przekonywania to sobie możesz... jak przekonać taką osobę, która nawet nic nie napisze tylko wali w cb łapką?
"Warto też pamiętać, że są cheaty które dają fly" - nie wiem, czy wiesz, ale nawet w cheatach nie możesz latać na serwerze.
Obserwowanie - tak, nie mam nic do roboty, jak siedzieć 24/7 i obserwować działkę.
Co do bawienie się w kopanie jakiś dziur itp., to nie ma sensu marnować na to działki.
Taka moja opinia.

ONA

Piszę to po to, bo jest spam o takie osoby. Jak ktoś nie ma z tym problemu lub nie chce z tego korzystać to nie musi Wink Pisałam zresztą że można zrobić dach, i wspomniałam że to może być nieestetyczne, ale jak ktoś ma z tym problemy to jednak warto.
[Obrazek: tumblr_n5adjzvUti1rw0dzxo1_400.gif]

Lecimy na narty? Santa
#6
A tam, puy, nie przesadzaj...
Jak dla mnie poradnik napisany w 100% ok, żadnych błędów nie widzę, aleee... Ktoś, kto ma dużo gości na działce, to raczej musi mieć na niej coś interesującego, a jak ma coś interesującego, to znowu zapewne wie o tym, co napisałaś. No, ale widać, że się starałaś... 10/10

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Niedostępny
#7
Tak... Najlepiej działkę od góry szkłem obudować
[Obrazek: 640?cb=20150630172217&path-prefix=pl]
Rak bez pośpiechu , ale...

#8
Dzięki za wszelkie komentarze Wink myślę, że do zamknięcia Big Grin
[Obrazek: tumblr_n5adjzvUti1rw0dzxo1_400.gif]

Lecimy na narty? Santa


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości