Propozycja
#1
Ponieważ Cichy ostatnio wspomniał, że nie ma planów na nowy serwer/nową edycję s2, postanowiłem że napiszę jakąś sensowną propozycję, logicznie wytłumaczoną i z - w miarę - autorskimi pomysłami.

Propka #1 - Serwer F.E.A.R

Gameplay: Całość odbywa się na mapce z borderem 100x100, 250x250 lub 500x500 (wg uznania) która wygląda jak po czymś w stylu końca świata/apokalipsie zombie/ponyfikacji ludzkości/wybuchu reaktora jądrowego (do wyboru). Na mapce panuje włączone pvp, efekt ślepoty (ograniczenie pola widzenia przez cień) i noc. Dostajemy się na nią ze spawna, wchodząc w portal na nim umieszczony, lub też komendą. Mapka jest oczywiście zablokowana przed rozwalaniem. Staramy się przeżyć, broniąc się przed wyskakującymi z ciemności potworkami (w końcu jest noc) i graczami (to dopiero będzie zabawa, wpadają na siebie przypadkiem i co dalej). Moby pasywne są wyłączone. Dostępny jest kit z skórzaną zbroją i kamiennym mieczem (ew. trochę jedzenia i potka na leczenie; łuk nie bo jak tu w cieniu kampić). Surowce zbieramy przez znajdowanie ukrytych po mapce skrzynek, w których raz na ileś godzin pojawiają się losowe itemki, np. drewno, stone, dirt, narzędzia, jedzenie, zbroje, surowce itp. Oczywiście, szanse pojawienia się danego przedmiotu maleją wraz z jego cennością, np. dirt pojawi się o wieeele częściej niż np. Heart . Z mapki na spawn/działki możemy się teleportować tylko z miejsc bezpiecznych, gdzie respimy się wchodząc na mapkę. Przewiduję brak pvp, a także enderchesta w takim miejscu
Działki: Minimalistyczne, na osobnej mapce. Najlepiej 10x10 lub 15x15 (nie chcę się bawić w cuboidy na mapce ze skrzynkami, bo zrobi sobie taki cuboid obok skrzynki w której pojawiają się diaxy i po zabawie). Z efektem ślepoty czy bez - do wyboru, jednak myślę że bez, gdyż na działce będzie "przyjaźniej". Oczywiście, żeby nie było za łatwo, powinny kosztować, ale to kwestia uznania.
Zarabianie: Na spawnie znajduje się duży, rozbudowany skup na sprzedaż itemów znalezionych w skrzynkach. Można tworzyć własne sklepiki na działkach (max 3).
Korzyści dla VIP: Dostęp do sklepu vip (diaxy, statywy alchemiczne i inne rzadkie bajery), może nawet jakiś kit na lepszą zbrojkę, większa ilość maksymalnych sklepików (np. 5 lub 8) i ew. trochę kasy.


Propka #2 - Co dodać do nowej edycji WaterBlock

Tu bym dodał coś ułatwiającego grę, np. Mobarenę - fajny zamiennik pvp, nie potrzeba itemów, można coś wygrać (dirt, gravel, żelazo, na wyższych poziomach nawet diax miecz), jest kilka klas. Plugin już istnieje, można go spolszczyć i dostosować.
Urozmaicało by to trochę grę i odróżniało od s1, ale kiedyś już to proponowałem i wątek został zignorowany, więc ponawiam propozycję, a nuż przejdzie.
Proponowałbym też jakiś plugin ochronny - wiele userów robi sobie maxymalnie wielką wyspę rozlewając lawę na wyspie, a lawa zalewając wodę tworzy stone, czyli darmową podłogę. Nie wiem, może da się coś wymyślić, np. lawę da się postawić 3 razy dziennie (tak na wszelki wypadek gdyby ktoś pracował z stoniarką).
Stoniarki automatyczne - nie wiem czy są już na s2, więc się nie będę rozpisywał; wiem że są na s1. Jeżeli nie ma, dodanie ich tam byłoby spoczko.
+ inne rzeczy z s1, których nie ma na s2 (może o czymś zapomniałem)


Propka #3 - Serwer SkyGrid

Proponowałem kiedyś, był nawet plugin od Stira na mapę surowcową, ale pomysł chyba odszedł w zapomnienie.

Gameplay: Mapka surowcowa - typowy SkyGrid, mapka o jakimś borderze żeby wytrzymywała eksplorację graczy przez 30 minut bez problemów w przemieszczaniu się po niej. Odnawia się co te 30 minut. Dostajemy się na nią komendą "/start" czy "/surowcowa" (wg uznania) i pojawiamy się na losowym bloku, zwykle tym na samym górze. Biegamy (a raczej skaczemy/parkour-ujemy) po mapce, zbieramy itemy/surowce. Proste.
Działki: A właściwie wyspy. Mała wysepka 3x3 z grass dirta, rozbudowujemy ją itemami z surowcowej. Darmowa, po 1 na łebka. Border 20x20 lub 30x30 (wg uznania).
Zarabianie: Skup na spawnie do sprzedawania itemów z surowcowej, a także tworzenie sklepów na wyspie (max 3).
Kupowanie: Skromny sklepik na spawnie, można kupić wodę i lawę (do stoniarki, oczywiście powinny kosztować odpowiednio dużo), kilka bloków typu dirt, stone, grass oraz podstawowe surowce (drewno, sadzonki, diaxy, żelazo itp.).
Korzyści dla VIP: Dodatkowa kasa, dostęp do sklepiku VIP (tańsze diaxy, a także niedostępne w zwykłym sklepiku bajery typu blaze rod), większy limit sklepików na wyspie (5 lub 8, wg uznania) i ew. lepsze wyspy (początkowe 5x5 z borderem 40x40 lub 50x50)


To tyle z mojej strony, mam nadzieję że temat nie zostanie zamknięty w trybie natychmiastowym. Prosiłbym o jaką taką dyskusję bez spamu i nabijania postów. Gdyby były jakieś pytania odnośnie czegokolwiek - chętnie odpowiem.
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#2
1. ciesze sie, ze jakis oryginalny pomysl napisales. jednakze, bardziej mi to podchodzi od minigre niz serwer "budowniczy", dosc taki.. dziwny jest. malo go rozumiem i musialbym to zobaczyc lub dluzej na tym pomyslec. pewnie da sie to zrobic, chociaz system "wyskakujacych" potworkow bylby dosc kiepski, chyba ze beda poruszaly sie z szybkoscia malych zombie ;p ogolnie to jest ciezko, nie mamy na to czasu, ale dziekuje ze cos takiego wymysliles. moze kiedys cos podobnego zrobimy.

2. ogolnie to s1 jest tym co s2, tylko na wodzie. po prostu jak kto woli tak gra, na wodzie jest troche latwiej bo sie nie spada. na razie nie robie nowej edycji, nie wiem czy wiesz ale serwer nie ma zbyt duzo slotow (jak i s1), a jest to spowodowane zmianami w systemie generowania wysp, ktore zostaly wprowadzone w worldedicie przy aktualizacji bodajze 1.7.9 ;p nikt nie wie czemu, wiele pluginow przez to jest niestabilnych tak jak i nasz. cos tam poprawialismy, ale wiele to nie dalo. (juz ogolnie gdzies o tym wspominalem), dlatego nie robie nowej edycji ani na s1 (tu akurat byla niedawno), ani na s2 (bo musialoby byc 30 slotow xd). nie za bardzo tez widze sens w mob arenie, moze to cos nowego, ale tak jak pisalem w tamtym temacie - plugin ma duzo bledow, a napisanie wlasnego troche potrwa i tez beda bledy (bo nie przejdzie zadnych testow). oczywiscie przy nowej edycji beda stoniarki, ale kiedy ona nastapi to nie mam pojecia, poza tym tak jak pisalem w 1 punkcie - tez nie mam na to czasu, ani ja, ani stirante. aa.. ogolnie to nie mam nic do rozlewania lawy i tworzeniu kamienia, ale wkurza mnie generowanie sie lodu na wodzie w biomie zimowym.

3. nadal mamy pliki serwerowe tego projektu, nadal mamy plugin, niestety on bazuje tez na pluginie od skyblocka, nie wiem czy uzywa systemow worldedita, ktore ostatnio dziwnie dzialaja (?), ale ma rozne swoje generatory. tylko problem jest ten sam - brak czasu. a poza tym.. jak juz zaczelismy robic ten serwer i w ogole byl bliski skonczenia, to szczerze mowiac nie bardzo pasowal mi taki system gry, byl dosc dziwny i sadze ze nie kazdemu by takie cos spasowalo. moze kiedys powrocimy do tego projektu.

moze cos jeszcze napisze odnosnie twojej stopki:
NIE OBCHODZA MNIE WSZYSTKIE PROSBY I PYTANIA O NOWE EDYCJE NA WATERBLOCKU (S2) I O NOWE SERWERY, A TAKZE O ZMIANY KTORE MOGLYBY NASTAPIC NA AKTUALNYCH SERWERACH W TEN SPOSOB, ZE ZMIENILYBY SYSTEM ROZGRYWKI. mozna by cos wiecej napisac, ale ogolnie chyba rozumny czlowiek wywnioskuje cos z moich trzech powyzszych podpunktow.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
Wszystkie pomysly bardzo mi sie podobaja. Co do ma to ostatnio pisalem o tym watek :v bla bla bla.

Najbardziej zaciekawil mnie pomysl 1 gdyz caly sens moznq troche porownac do dayz w mc, uwazam ze przyciagnelo by to bardzo wielu graczy co wiaze sie z wiekszym zarobkiem. Nie znam sie na pisaniu pluginow, jesli sie myle to sry, jakby pisac po troche w kazdy dzien. Rozumie brak czasu u cichego i stirka bo szkola rodzina znajomi itp ale ten pomysl jest wart poswiecenia chwili czasu dziennie i za jakis okres mogli bysmy juz z tego korzystac.

Ma to 2 fajny pomysl, kazdy wie jak wyglada pvp na sky blockach - kilka sekund walki/0 satysfakcji z zabicia goscia bez eq itp it'd. Na ma mozna pograc zespolowo, pobawic sie, bez strachu o strate eq, z nadzieja na wygranie czegos. Jest to kolejny pomysl wart poswiecenia czasu.

Co do innych pomyslow, jak juz pisalem sa spoko ale te 2 sa dla mnie najlepsze Wink

Pzdr. Paazik Wink

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
#4
(01-14-2015, 22:09)Cichusek napisał(a): 1. ciesze sie, ze jakis oryginalny pomysl napisales. jednakze, bardziej mi to podchodzi od minigre niz serwer "budowniczy", dosc taki.. dziwny jest. malo go rozumiem i musialbym to zobaczyc lub dluzej na tym pomyslec. pewnie da sie to zrobic, chociaz system "wyskakujacych" potworkow bylby dosc kiepski, chyba ze beda poruszaly sie z szybkoscia malych zombie ;p ogolnie to jest ciezko, nie mamy na to czasu, ale dziekuje ze cos takiego wymysliles. moze kiedys cos podobnego zrobimy.

Nie wiem jak to dokładniej opisać tak, żeby było jeszcze bardziej zrozumiałe. Może "MineZ + ślepota + Teasure Chest'y na całej mapce + działki" coś da?

I dzięki wielkie za fatygę, bo jednak trochę to pisałem, a wymyśliłem tego samego dnia pod prysznicem xd
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#5
Dobra, mam pomysł, jak to dokładniej opisać

Wchodzimy na serwer, jesteśmy na spawnie. Spawn - mroczny, półmroczny lub ruiny - dla klimatu.
Mamy przed sobą wielki portal, najlepiej też mroczny i tajemniczy. Po wejściu w portal pojawiamy się w losowym miejscu na mapce.
Mapka ma duży border. Jest zablokowana przed rozwalaniem. Są zablokowane na niej wszystkie komendy (po drodze wpadłem, że czat może być wyłączony lub być zmodyfikowany tak, że jeżeli gracz napisze wiadomość, zobaczą to osoby w promieniu 100 kratek). Jest to typowy, normalny świat z biomami z jednym ale - całość wygląda jak po końcu świata. Kratery, jeziora lawy, ruiny itp. Na całej mapce panuje efekt ślepoty II - cień zakrywa nam pole widzenia mroczną mgłą tak, że widać tylko na parę kratek. Panuje coś w rodzaju wiecznej nocy, czyli cały czas mogą się respić potwory. Eksplorując mapkę po omacku (przez ciemność i ślepotę) szukamy rozsianych na mapce skrzynek, w której pojawiają się co jakiś czas przedmioty (losowo, szansa na spotkanie mniejsza im bardziej coś jest cenne). W skrzynce jest zazwyczaj blok, jedzonko i kilka przedmiotów. Skrzynki znajdujemy przede wszystkim w ruinach, ale także na otwartych przestrzeniach, na górkach, w zagłębieniach, ogólnie tak, by ich znalezienie nie było zbyt łatwe. Po drodze z owej mrocznej mgły wychodzą potworki (w końcu się respią, bo jest noc), bronimy się przed nimi (zabawa się zaczyna jak zaatakuje nas szkielet lub mały zombiak zasuwający jak Kubica F1, można się wystraszyć i ciężko się obronić Tongue). Uciekanie jest wykluczone lub mocno niebezpieczne, gdyż możemy trafić na przepaść bądź głęboką jaskinię, co spowoduje śmierć. Możemy spotkać też innych graczy i podjąć decyzję o sojuszu (typowa garda mieczem) lub zacząć się bić aby zdobyć itemy przeciwnika. Na mapie istnieją tzw. "miejsca bezpieczne". Nie panuje tam pvp, i nie tam blokady na teleportowanie się na spawn lub działki. Znajduje się ich kilka, i zazwyczaj jest to ocalały (cały, nie ruiny) budynek lub bunkier w ścianie bądź pod ziemią. W miejscach bezpiecznych jest enderchest, jeżeli wolimy kontynuować szukanie skrzynek bez wracania na działkę, by odłożyć itemy. Ilość takich miejsc nie może być za duża, ale też i nie za mała.
Po nazbieraniu paru przedmiotów ze skrzyń i dostając się na "miejsce bezpieczne" teleportujemy się na spawn. Zamiast wejść do portalu, idziemy do skupu przedmiotów. Można tam sprzedać znalezione bloki oraz surowce, zarabiając kasę, a za nią kupując działkę lub kilka przedmiotów ze sklepiku (skromnego, najlepiej same surowce i sadzonki). Można też tworzyć sklepiki na działkach (gracze max 3). Działki - jak na Classic, ale mniejsze i kosztują.
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#6
no teraz juz to widze, ale sam nie wiem. dosc hardcorowy ten tryb, poza tym nie ma przypadkiem cheatow a'la "anty slepota effect"? bo to zrujnuje caly tryb Tongue
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
I jeszcze dodac cos taken takiego ze w bezpieczne miejsce mozna wejsc raz na jakis czas zeby to nie byla campa w ktorej nubki beda caly czas siedziec np. po minucie przebywania w tej strefie tepa cie w losowe miejsce tak jak na spawnie. I po tym np przez 5-10 min nie mozesz wejsc do tej strefy.

Ps szkoda ze nikt inny sie nie wypowiada Big Grin

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

I jeszcze dodac cos taken takiego ze w bezpieczne miejsce mozna wejsc raz na jakis czas zeby to nie byla campa w ktorej nubki beda caly czas siedziec np. po minucie przebywania w tej strefie tepa cie w losowe miejsce tak jak na spawnie. I po tym np przez 5-10 min nie mozesz wejsc do tej strefy.

Ps szkoda ze nikt inny sie nie wypowiada Big Grin

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Z tymi mobkami to wystarczy na mapie poustawiac spawnery wszedzie :d. Tez byla by spoko jakas specjalna teksturka do tego i mozna zrobic ze beda bronie, nie takie jak na pvp. Beda wolniejsze bardzo Smile i trzeba do nich ladowac ammo ktore bedzie bardzo rzadkie a np w sklepie bardzo drogie. Bronie: pistolet, mosin, raca np ktora oswietla dany teren np o 10 kratek wiecej widocznosci przez minute w muejscu odpalenia racy, jak wpadne jeszcze na cos to bd edytowal post zeby nie bylo ze nabijam posty.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
#8
(01-15-2015, 19:51)Cichusek napisał(a): nie ma przypadkiem cheatow a'la "anty slepota effect"? bo to zrujnuje caly tryb Tongue
Nie liczne cheaty posiadaja takie cus ;p
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#9
brightness w chuizuni nie wystarczy? xD

Jak dla mnie ta propka nt. tego nowego trybu okay, tylko myślę, że niewielu osobom to się spodoba... Wg mnie ludzie lubią proste minigry, bo kto ogarnie to co ty opisałeś Garden... ;/ Nie oszukujmy się, większość osób grających na serwerze to raczej mało rozumne istoty, i nie zrozumieją sensu tego trybu, przynajmniej jak dla mnie ;p
Niedostępny
#10
(01-16-2015, 10:51)FLPlayGamesAgain napisał(a): brightness w chuizuni nie wystarczy? xD

Jak dla mnie ta propka nt. tego nowego trybu okay, tylko myślę, że niewielu osobom to się spodoba... Wg mnie ludzie lubią proste minigry, bo kto ogarnie to co ty opisałeś Garden... ;/ Nie oszukujmy się, większość osób grających na serwerze to raczej mało rozumne istoty, i nie zrozumieją sensu tego trybu, przynajmniej jak dla mnie ;p

Nie uważaj ludziów ze skylandu za nierozumne istoty Big Grin.
Ja tam uważam ze człowiekom to się spodoba Wink ale dosyc w tym temacie rozywinmy ten pierwotny Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości