Minecraft przestał działac...
#21
(10-08-2014, 21:50)TheGardenPL napisał(a): Ale dobra. Oneil, ty się na tym znasz, jakieś coś na samym dole nie powinno być zaznaczone? I mnie tylko niepokoi "Memory Size: 0 MB"?
Te opcje na dole nie są wymagane do działania minecrafta. Wymagany jest OpenGL, który u Tailsa nie działa. To memory size to jest pojemność pamięci karty graficznej. Jeśli jest ona zintegrowana to nie posiada własnej, tylko pobiera ją z RAMu. Stąd to 0.


(10-08-2014, 17:22)Tails napisał(a):
(10-08-2014, 16:19)Oneil napisał(a): Na początek całkiem odinstaluj sterowniki do karty graficznej wraz z tymi wszystkimi panelami i dodatkami od producenta. Usuń też cały folder .minecraft (zapisy i ssy przenieś gdzie indziej). Następnie pobierz i wypakuj (żeby mieć już gotowe) nowe sterowniki. Uruchom ponownie komputer i dopiero wtedy zainstaluj nowe sterowniki. Po instalacji znowu uruchom ponownie komputer. Teraz kolej na instalację minecrafta. Nie używaj zycza, tylko pobierz inny, wg mnie b. dobry launcher stąd. Wybierz wersję i zainstaluj. To musi zadziałać Expert

Nie. Robiłem tak już. Usuwałem sterowniki i instalowałem je z rożnych stron lecz za każdym razem nie działały. Korzystałem z launchera Sky-Landa. Chyba sobie odpuszczę...
A z tej, którą podałem to próbowałeś? Jest to taki sam sterownik, jaki masz zainstalowany, więc pasuje do twojej karty. Weź spróbuj go zainstalować (gdy już usuniesz stary). Co do launchera, sądziłem, że używasz zycza ( jak nie używasz, to usuń ten plik: C:\Program Files\Java\jre7\launch4j-tmp\MinecraftZyczu.exe ), bo pokazał się w crash-logu, który wysłałeś. Jeśli tylko przeniosłeś minecrafta ze starego systemu, to spróbuj usunąć folder versions. W ten sposób launcher pobierze nowe pliki. U mnie naprawiło to problemy z uruchomieniem gry.

Jeszcze jedna sprawa. Nie pasują mi parametry uruchomieniowe wirtualnej maszyny javy:
Kod:
VM Arguments:
jvm_args: -Xms512m -Xmx1024m
java_command: H:\Pliki do Windowsa\MinecraftZyczu.exe

Dlatego sugeruję w launcherze wcisnąć przycisk edytuj profil i zmienić parametr java na 'C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe', a parametr Argumenty JVM na '-Xmx1G'
#22
Też nie działa.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#23
(10-10-2014, 14:26)Tails napisał(a): Też nie działa.

Ten link, który podałem, zawierał takie same sterowniki, jakie w tej chwili posiadasz tylko że nowszą wersję. Także nie mam pojęcia, dlaczego się nie zainstalują. Jeśli jeszcze masz trochę nadziei, to możesz spróbować poszukać odpowiednich sterowników do chipsetu do twojej płyty głównej i je zainstalować.
#24
Najprościej to usuń cały folder z minecraftem w appdata i zainstaluj na nowo ...
#25
Informatykę lubię, ale niestety się na niej za bardzo nie znam.
Dlatego tylko wydaje mi się, że problem mogą naprawić Service Packi. Masz może je wszystkie zainstalowane dla swojego systemu operacyjnego ?

(10-11-2014, 14:15)Kroliczeg napisał(a): Najprościej to usuń cały folder z minecraftem w appdata i zainstaluj na nowo ...
Najlepiej to wyrzuć komputer/laptop przez okno...
Jeżeli już, to najpierw trzeba powyciągać światy (saves), screeny (screenshots) i serwery (servers), żeby uchronić je przed skasowaniem, a dopiero później usunąć folder ".minecraft".
#26
Tak mam wszystkie Service Packi.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#27
Spróbuje pomóc. Miałem podobny problem xd

Jeśli masz inna wersję niż 1.7.2 to ustaw na 1.7.2.
Argumenty ustaw:
-Xmx1G -Dfml.ignoreInvalidMinecraftCertificates=true -Dfml.ignorePatchDiscrepancies=true

U mnie to wygląda tak:
http://prntscr.com/4veden

WAŻNE
Musisz grać na KeiNett(Shiginima launcher edition) launcher najnowszym, bo zyczu to g***iany keylogger, Skylandowego też nie używaj bo jest słaby. Tak, szerzę taką propagandę, a ty cichy nie masz nic do gadania, ulepszcie launchera. xd
Niedostępny
#28
(10-12-2014, 11:29)tomsonpl napisał(a): Jeśli masz inna wersję niż 1.7.2 to ustaw na 1.7.2.
Argumenty ustaw:
-Xmx1G -Dfml.ignoreInvalidMinecraftCertificates=true -Dfml.ignorePatchDiscrepancies=true

U mnie to wygląda tak:
http://prntscr.com/4veden

Przestawienie wersji nie jest ( przynajmniej dla mnie ) rozwiązaniem problemu, tylko jakby ominięciem go. Agumenty które podałeś, są obowiązkowe tylko w przypadku posiadania forge'a z optifinem lub każdego z osobna.

BTW: Widzę ze sreena, że nie masz włączonego aero w windowsie, więc zgaduję, że nie próbowałeś instalować tych sterowników, które podałem.


(10-12-2014, 11:29)tomsonpl napisał(a): WAŻNE
Musisz grać na KeiNett(Shiginima launcher edition) launcher najnowszym, bo zyczu to g***iany keylogger, Skylandowego też nie używaj bo jest słaby. Tak, szerzę taką propagandę, a ty cichy nie masz nic do gadania, ulepszcie launchera. xd
Zmiana launchera ze sky-landowego na KeiNett niczego nie zmieni, ponieważ działają one podobnie - uruchamiają tylko grę znajdującą się już na dysku twardym (ewentualnie ją pobierają). Co do zycza to się zgadzam - nie używać go.


@Tails:
I próbowałeś coś kombinować z tymi sterownikami do chipsetu? Jeśli wraz z zakupem komputera (laptopa) nie dostałeś żadnej płyty ze sterownikami, to poszukaj ich w necie. Bo innego wytłumaczenia nie znalazłem na fakt, że sterownik który już masz ( tylko nowsza wersja ) nie chce ci się zainstalować, z powodu niepasującej karty graficznej.
#29
Właśnie taki myk oneil, że mi areo nie działa, poprostu się jakby usunał. btw to mi komp wolno chodzi :c Wyczuwam wirusy, ale antywir ich nie wyczuwa xd
A 1.7.2 lepiej chodzi.
Niedostępny
#30
Aero może być w ustawieniach wyłączone przecież... Nie musi od razu wskazywać na to, że sterowniki są niezainstalowane.
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości