Minecraft przestał działac...
#11
Raczej nie. Miałem format więc Java była świeżo instalowana. 32 jak zarówno 64 bitowa.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#12
No to jeszcze inaczej:
W folderze minecrafta (przeważnie w C:\Users\<nazwa uzytkownika>\AppData\Roaming\.minecraft), znajduje się plik o nazwie options.txt. Otwórz go jakimś edytorem tekstu i odszukaj linijkę 'advancedOpengl' ( u mnie 11) i ustaw na:
Kod:
advancedOpengl:false


Jeśli i to nie zadziała (oby zadziałało, bo powoli kończą mi się pomysły), to jest taki program GPU-Z. Pobierz go i wklej zrzut ekranu z zakładki Graphics card.
#13
To ten screen:
[Obrazek: 73947713817181137657.png]
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#14
Na początek całkiem odinstaluj sterowniki do karty graficznej wraz z tymi wszystkimi panelami i dodatkami od producenta. Usuń też cały folder .minecraft (zapisy i ssy przenieś gdzie indziej). Następnie pobierz i wypakuj (żeby mieć już gotowe) nowe sterowniki. Uruchom ponownie komputer i dopiero wtedy zainstaluj nowe sterowniki. Po instalacji znowu uruchom ponownie komputer. Teraz kolej na instalację minecrafta. Nie używaj zycza, tylko pobierz inny, wg mnie b. dobry launcher stąd. Wybierz wersję i zainstaluj. To musi zadziałać Expert
#15
(10-08-2014, 16:19)Oneil napisał(a): Na początek całkiem odinstaluj sterowniki do karty graficznej wraz z tymi wszystkimi panelami i dodatkami od producenta. Usuń też cały folder .minecraft (zapisy i ssy przenieś gdzie indziej). Następnie pobierz i wypakuj (żeby mieć już gotowe) nowe sterowniki. Uruchom ponownie komputer i dopiero wtedy zainstaluj nowe sterowniki. Po instalacji znowu uruchom ponownie komputer. Teraz kolej na instalację minecrafta. Nie używaj zycza, tylko pobierz inny, wg mnie b. dobry launcher stąd. Wybierz wersję i zainstaluj. To musi zadziałać Expert

Nie. Robiłem tak już. Usuwałem sterowniki i instalowałem je z rożnych stron lecz za każdym razem nie działały. Korzystałem z launchera Sky-Landa. Chyba sobie odpuszczę...
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#16
Jak już zobaczyłem, że to Intel HD Graphics, to straciłem nadzieję że to da się naprawić.

Ale dobra. Oneil, ty się na tym znasz, jakieś coś na samym dole nie powinno być zaznaczone? I mnie tylko niepokoi "Memory Size: 0 MB"?
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#17
Intel HD Graphics mają współdzieloną pamięć do grafiki, więc gdy sterowniki są źle zainstalowane, to memory size może wyświetlać się na 0. Tak mi się wydaje przynajmniej.

Co do tematu, to polecam pobranie jakiegoś programiku do sterowników. Myślę że ten będzie dobry (można pobrać tylko 1 sterownik dzienne bodajże, ale to wystarczy, bo potrzebny jest jeden sterownik). Poszukaj sterownika do grafiki, pobierz go i zainstaluj. Jak dla mnie najlepszą opcją jest płyta producenta lub Windows Update, ale tutaj to nie działa... Dziwne.

PS: Polecam również zrobić backup sterowników tym programem i przywrócić go przy każdym formacie komputera. Po prostu zrobić na to oddzielną partycję lub wrzucić to na jakiś pendrive czy clouddrive.

UWAGA: Gdy pobierasz z tego linka co podałem, to kliknij na linki bezpośrednie, wybierz wersję i stamtąd pobierz. Używając tego pięknego zielonego przycisku "Pobierz program" możemy przez przypadek nawalić sobie AdWare, programów zmieniających stronę główną i programy szpiegujące, więc nie polecam.

(10-08-2014, 21:50)TheGardenPL napisał(a): Jak już zobaczyłem, że to Intel HD Graphics, to straciłem nadzieję że to da się naprawić.

Ale dobra. Oneil, ty się na tym znasz, jakieś coś na samym dole nie powinno być zaznaczone? I mnie tylko niepokoi "Memory Size: 0 MB"?

Chyba nie, bo ja mam wszystko zainstalowane poprawnie (chodzi o sterowniki) i nic nie mam tam zaznaczone.
[Obrazek: HE0TU0h.jpg]
Tak w ogóle chyba nigdy nie widzieliście słabszej karty, ale w Minecrafta gra się naprawdę płynnie (sam nie wiem jak to zrobiłem).
Niedostępny
#18
Pf. Mam słabszą xd

Intel HD Graphics 1000 (wczesna wersja), i ledwo ciągnie grę z 2003 roku (na 10 fps-ach, konkretnie Sonic Heroes), a minecrafta tak sobie (20 fps średnio, w dżungli i przy systemach z redstone spada do 2-5 fps)
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#19
(10-08-2014, 23:29)FLPlayGamesAgain napisał(a): Intel HD Graphics mają współdzieloną pamięć do grafiki, więc gdy sterowniki są źle zainstalowane, to memory size może wyświetlać się na 0. Tak mi się wydaje przynajmniej.

Co do tematu, to polecam pobranie jakiegoś programiku do sterowników. Myślę że ten będzie dobry (można pobrać tylko 1 sterownik dzienne bodajże, ale to wystarczy, bo potrzebny jest jeden sterownik). Poszukaj sterownika do grafiki, pobierz go i zainstaluj. Jak dla mnie najlepszą opcją jest płyta producenta lub Windows Update, ale tutaj to nie działa... Dziwne.

PS: Polecam również zrobić backup sterowników tym programem i przywrócić go przy każdym formacie komputera. Po prostu zrobić na to oddzielną partycję lub wrzucić to na jakiś pendrive czy clouddrive.

UWAGA: Gdy pobierasz z tego linka co podałem, to kliknij na linki bezpośrednie, wybierz wersję i stamtąd pobierz. Używając tego pięknego zielonego przycisku "Pobierz program" możemy przez przypadek nawalić sobie AdWare, programów zmieniających stronę główną i programy szpiegujące, więc nie polecam.

(10-08-2014, 21:50)TheGardenPL napisał(a): Jak już zobaczyłem, że to Intel HD Graphics, to straciłem nadzieję że to da się naprawić.

Ale dobra. Oneil, ty się na tym znasz, jakieś coś na samym dole nie powinno być zaznaczone? I mnie tylko niepokoi "Memory Size: 0 MB"?

Chyba nie, bo ja mam wszystko zainstalowane poprawnie (chodzi o sterowniki) i nic nie mam tam zaznaczone.
[Obrazek: HE0TU0h.jpg]
Tak w ogóle chyba nigdy nie widzieliście słabszej karty, ale w Minecrafta gra się naprawdę płynnie (sam nie wiem jak to zrobiłem).

Program nie wykrywa żadnych nowych sterowników do karty graficznej. Inne z resztą też.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#20
(10-09-2014, 12:27)TheGardenPL napisał(a): Pf. Mam słabszą xd

Intel HD Graphics 1000 (wczesna wersja), i ledwo ciągnie grę z 2003 roku (na 10 fps-ach, konkretnie Sonic Heroes), a minecrafta tak sobie (20 fps średnio, w dżungli i przy systemach z redstone spada do 2-5 fps)
Ja miałem karte grafa z 2003 roku i mi CoD 6 chodził płynnie, ale jednak jak zacząłem grać w MC to mi się spaliła
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości