Pomożecie z tym mechanizmem?
#1
Big Grin 
Mam problem. Podwójna wersja automatycznego już mi nie wystarcza i robię automatyczny piec który będzie osiem razy szybszy od pojedyńczego, czyli cztery razy szybszy od mojej aktualnej wersji. Ale mam problem. Aby zrobić automatyczne podawanie rzeczy do przepalenia i węgla zrobiłem zaawansowaną sieć lejów, podajników i skrzyń. Ale nie ważne ile dam rzeczy do przepalenia albo węgla to jedzenie idzie tylko do dwóch pieców i węgiel też do dwóch, innych niż te z jedzeniem pieców. Moja kreatywność jednak jest ograniczona w temacie rozwiązywania problemów, więc zwracam się do Was o pomoc.
Oto save ze światem
http://przeklej.org/file/cMF4dE/Automatyczny.piec.zip
A oto screenshot:
   
Mam nadzieję że ktoś poradzi sobie z tym problemem, i w końcu będę mógł przepalać itemy jeszcze szybciej niż aktualnie robię to na Prison, nie nie chcę zbudować kilku podwójnych bo wtedy będę musiał dzielić rudy do przepalenia i paliwo do kilku skrzyń, a o to chodzi w tej automatyczności którą ja chce że będzie wystarczyło wkładanie paliwa do jednej skrzyni, rud też do jednej, i odbierać przedmioty też tylko z jednej.
#2
Stracisz na tym dużo expa. Ja proponowałbym podłączyć do jednej skrzyni dwa piece i przepalone itemy odbierać prosto z pieca. Wtedy na pewno dostaniesz exp za przepalanie.
Jeżeli jednak nie potrzeba Ci expa, to może wieczorem coś spróbuję pokombinować.
402 Payment Required
#3
Sprawdziłem cały mechanizm, jest zrobiony dobrze. Jest tylko problem z Minecraftem, ponieważ itemy są przekazywane dalej z pewną regułą. Po umieszczeniu 9 stacków węgla i 9 stacków surowego mięsa włączyły mi się tylko dwa piece - pierwszy i piąty od lewej. Sprawdź, jak będzie z tym u Ciebie.
Próbowałem też zablokować puste sloty w leju, ale nie da się. Ja nie mam pomysłu, jak można zrobić, żeby ten lej działał.
402 Payment Required
#4
Problem leży w tym, że leje przekazują po jednym przedmiocie. Jeśli do skrzyń na samej górze wrzucisz kilka przedmiotów, to leje do nich podłączone wezmą dla siebie po połowie. Przekażą je do skrzyń niżej, ale po jednym przedmiocie (!) i zanim zdąży pojawić się w nich drugi przedmiot, to następne leje położone pod skrzyniami opróżnią je. Jak będę miał wolną chwilę, to spróbuję wymyślić jakieś dodatkowe okablowanie do tego mechanizmu tak, aby działał.
#5
Dobra, dopóki nie wymyślicie czegoś to podwójna wersja powinna mi wystarczyć.
#6
a gdzie na tym SS są piece ? bo ja tam widze tylko podajniki
#7
Widać ich górne boki (przynajmniej ich część) na samym dole SSa. Jak chcesz zobaczyć całe to pobierz zapis świata.
#8
po co masz takie gónwo majstrowac ? mozna to zrbc o wiele łatwiej i szybciej jak chcesz to zrb to na singlu i tu screena wstawie a i mozesz to zrb na nieogarniczona liczbe piecow xD tylko ze bd wysokie Smile

Gunwo*

zrobie to an singlu i ss podesle Smile
#9
prosze siedzialm and tym z 15 minut ale wyszło Smile nie trzeba tyle lejkow zrobilem to na 6 piecow ale jak chesz zrobie na więcejTongue

minecraft to minecart z lejkiem węgiel sie z tlyu wklada juz węgiel chyba mozesz dac recznie Smile ii nie probuj majstrowaac na gorze z lejkami mozna to latwiej zrbc ale nei bd dzialalo nie bd docieral np cobel do wszystkich piecow Tongue

powiedz na ile piecow chcesz miec to to cos wykombinuje a jak chesz węgiel miec automatycznie to ten z minecart mozesz zrbc cos


Załączone pliki Miniatury
           
#10
(09-01-2014, 18:56)Oneil napisał(a): Jak będę miał wolną chwilę, to spróbuję wymyślić jakieś dodatkowe okablowanie do tego mechanizmu tak, aby działał.
Wymyśliłem jakieś okablowanie, ale trzeba by je było podłączyć do każdej skrzynki i jest ogromne:
   
   

(09-02-2014, 16:18)Turst napisał(a): prosze siedzialm and tym z 15 minut ale wyszło Smile nie trzeba tyle lejkow zrobilem to na 6 piecow ale jak chesz zrobie na więcejTongue

Gdy ty projektowałeś mechanizm, ja szukałem po internecie Big Grin i w końcu znalazłem:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości