a może? (dynie i tym podobne)
#1
w sumie tak przemyślałem sobie pewne rzeczy i doszedłem do pewnych wniosków, które przeradzają się w tą propozycję oraz moją argumentację tych pomysłów, także wychodzę z propozycją dodania do skupu:

1) trzcina
ale meeeh, przecież to automatyczna farma i nie trzeba nic robić! co prawda, to prawda, ale spójrzmy z innej perspektywy: jest limit upraw, jest limit lejków (co z tego, że potrzebne może tylko 2 lejki xD), a dodanie tej rzeczy do skupu jakoś nie popsuje zbytnio ekonomii.
proponowana cena: 0.05$ od sztuki.

2) BLOK arbuza
ale przecież to automatyczna farma, która na dodatek ostro laguje!!!! no dobra, to wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - tłok nie może mieć efektu jedwabnego dotyku. to znaczy, że cały czas będzie wylatywać od 3 do 4 sztuk arbuza (chyba). do bloku arbuzów potrzeba 9 arbuzów, więc tu już np. automatyczna farma arbuzów nie ma sensu, bo już lepsze jest wykopywanie tego jedwabnym dotykiem. już nawet nie wspominam o m. in limicie lejków, czy też najważniejszym - kiedy wyjdziemy z trybu automatyczne farmy przestaną działać. dlatego też nie widzę problemu w dodaniu tego przedmiotu.
proponowana cena: 0.05-0.10$

3) dynie
ahhh dynie... kolejne zarabianie na afku, po co, nie ma sensu. po pierwsze - limit upraw, po drugie - jeżeli mamy automatyczną farmę, to po wyjściu ona się wyłaczy, a afków i tak się nie pozbędziemy. jak nie ta dynia, to nawet można dodać tą, co trzeba "okrajać" nożycami, nie pamiętam nawet nazwy xD.
proponowana cena: 0.05$, a może nawet mniej.

4) kaktus
o panie, coś ty dał za propozycje... to to już w ogóle, zaczną budować na całe wyspy i bendom tylko lagować. no dobra, wyspy wyspami, ale kaktus też się wlicza do limitu upraw. a na lagi to nie liczę, przykładem może być adventure, gdzie gracze posiadają kaktusiarki na całe wyspy i jakoś lagów nie było, ani takowych zgłoszeń, a patrząc na to, że mamy limit to gracze i tak pewnie nie odpuszczą sobie np. brodawek itp, by sprzedawać kaktus po cenie, która nie jest ani op, ani nie jest za niska...
proponowana cena: 0.01-0.05$, myślę, że 0.03$ jest optymalne.


dla nowego gracza są to nowe źródła zarobkowe/utrzymania, jak zwał tak zwał xd, dla starych graczy pewnia do wykorzystania kolejny potencjał wyspy, by nie była aż tak pusta, jaka jest na większości wysp, bo nie oszukujmy się, ale znajdują się serwerowe janusze, co zrobią sobie każdą małą farmę pod dodatkowy pieniądz, który by się nie opłacał, ale zawsze coś dodatkowego wpadnie.
#2
hmmmm ogólnie uważam, że kakaowiec mógł by zostać dodany z wyższą ceną. Zawsze to był fajny sposób na zarobienie na start a później już się tego nie chciało zbierać. Ja i tak uważam że tu mniej ludzi gra bo jest im za ciężko zacząć. Dlatego jeszcze na plus są bloki arbuza Smile

Reszta to w sumie mi obojętne. Fajnie by było w sumie dodać to, bo trzeba też zwrócić uwagę, że potrzeba rzeczy do zrobienia takich farm i może by to ruszyło jakieś sklepy. A gracz na AFK to też gracz, zawsze +1 na liście Big Grin Zastanawia mnie tylko jedno. Czy po dodaniu trzciny, kaktusów i dyni (przy automatycznych farmach) gracze zrozumieją że czasami trzeba przejść na spaw i na wyspę żeby przeliczyło plony ( https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=46541 )
#3
Według mnie też powinno być że każdy nowy gracz na serwerze powinien też dostać na lepszy start trochę $ np. 20$ na start i codziennie o około 13 powinno też być takie coś jak daily (dla każdego nawet Janusza) że dostanie z daily np. 50$ i pewnie każdy byłby szczęśliwy.
Jestem Aniołem Ciemności 
#4
(07-12-2022, 08:36)koks_16 napisał(a): Według mnie też powinno być że każdy nowy gracz na serwerze powinien też dostać na lepszy start trochę $ np. 20$ na start i codziennie o około 13 powinno też być takie coś jak daily (dla każdego nawet Janusza) że dostanie z daily np. 50$ i pewnie każdy byłby szczęśliwy.

na classicu bylo cos takiego, gracze zaczeli robic multikonta i przelewac sobie pieniadze
#5
(07-12-2022, 08:39)_CBS napisał(a):
(07-12-2022, 08:36)koks_16 napisał(a): Według mnie też powinno być że każdy nowy gracz na serwerze powinien też dostać na lepszy start trochę $ np. 20$ na start i codziennie o około 13 powinno też być takie coś jak daily (dla każdego nawet Janusza) że dostanie z daily np. 50$ i pewnie każdy byłby szczęśliwy.

na classicu bylo cos takiego, gracze zaczeli robic multikonta i przelewac sobie pieniadze

Ok

(07-12-2022, 08:39)_CBS napisał(a):
(07-12-2022, 08:36)koks_16 napisał(a): Według mnie też powinno być że każdy nowy gracz na serwerze powinien też dostać na lepszy start trochę $ np. 20$ na start i codziennie o około 13 powinno też być takie coś jak daily (dla każdego nawet Janusza) że dostanie z daily np. 50$ i pewnie każdy byłby szczęśliwy.

na classicu bylo cos takiego, gracze zaczeli robic multikonta i przelewac sobie pieniadze

A daily?
Jestem Aniołem Ciemności 
#6
Moze czegos nie rozumiem ale sami jestescie przeciwko farmieniu pieniedzy a teraz proponujesz wlasnie farmienie kasy tyle ze w mniejszym stopniu to nadal jest farmienie
[Obrazek: jSV4Oxy.png]
#7
(07-12-2022, 10:40)Frisk napisał(a): Moze czegos nie rozumiem ale sami jestescie przeciwko farmieniu pieniedzy a teraz proponujesz wlasnie farmienie kasy tyle ze w mniejszym stopniu to nadal jest farmienie
ja wiem, że to może wyglądać na moją hipokryzję, ale sam w pierwszym zdaniu (cytuję: w sumie tak przemyślałem sobie pewne rzeczy i doszedłem do pewnych wniosków, które przeradzają się w tą propozycję oraz moją argumentację tych pomysłów.), że przemyślałem niektóre rzeczy jak np. to, co gracz ma w początkowej skrzynce, czy też na pozycje w skupie, które tak czy siak idzie zdobyć afcząc, więc po co zamykać się na argumenty że farmienie kasy itp. patrząc logicznie to z 0.05$ jedynie co zarobisz to około 3$ od stacka, także zapatrując się na przedziały 0.01-0.05$ nie jest to jakoś dużo (0.01$ = 0.64$ za stack), no chyba że się mylę. też nie wspomnę, że są limity tak czy siak, czy to na lejki, czy to na uprawy. wiem, że to może źle wyglądać że jestem wielkim przeciwnikiem a nagle wychodzę z czymś takim, ale to jest skyblock, to nie jest classic, że nagle 3 działki i 3 wielkie dyniarki/arbuziarki jak to było.
nie wiem, może i się mylę i ktoś jeszcze mnie dociśnie, ale ja to tak widzę.
#8
(07-11-2022, 20:44)h3zquu napisał(a): 5) ziarna kakao
... no i co teraz? to samo co każda znienawidzona tutaj farma.... no to te same argumenty co wyżej  Big Grin limit upraw, limit lejków i nie wspomnę o tym, że trzeba je ręcznie sadzić, więc także problemu nie widzę.
proponowana cena: 0.03-0.05$.

ziarno kakaowca obecnie jest po 0.1$ i co bym proponował to zmiana ceny na 0.2$ Big Grin: Jak już pisałem to zawsze było fajne na start zarabianie później się nie chcę tego robić a według mnie jest niska cena.
#9
ref
#10
a może lepiej będzie dodać do skupu placki dyniowe?
fajny mix trzciny, dyni, jajka i trochę zabawy Big Grin
"Do tego aby zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych."


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości