level up: ułatwiamy [3x, próbujemy]
#11
(11-10-2020, 19:57)Toiru napisał(a): Rozumiem że chodzi o zlikwidowanie lagów i innych problemów. Takie pluginy nie pogłębią jeszcze bardziej tego problemu? Może zwyczajnie wrócić do 1.7? Od update do 1.8 większość problemów się zaczęło.

Będzie jeszcze śmieszniej: takie Adventure jest na 1.16, a takie Pistolety 1.7 XD. Już lepiej pchać gips w nowości niż wracać na stare śmieci.
#12
pomysl z nowym pluginem jest dobry, bo stary cos ostatnio malo jest aktualizowany i tylko jakies jego przerobki wspieraja wersje 1.16, wiec moze zmiana pluginu tez cos odswiezy na serwerze.

nie wiem jakie beda wystepowac lagi i cofki na 1.16, ale do minusow mozna juz dopisac spadki fps.
na zalaczonym gifie/filmiku w linku widac mozliwosci pluginu, ale np. gdy gosc rzucil granatem fpsy spadly mu do 16, a normalnie mial ich 60, wiec pod tym wzgledem nie bedzie rewelacji i trzeba tak skonfigurowac bronie aby nie mialy duzo czasteczek (czyli duze ilosci strzal, plomieni itp).

nie bawilem sie jeszcze pluginem, ale oby edytor wbudowany w gre o ktorym mowa "An in-game editor to create, modify and delete MWEPs" byl prosty w obsludze, bo konfigurowanie broni w pliku tekstowym zajmuje duzo czasu i jest dosyc trudne jak ma sie do wymyslenia 10-30 roznych parametrow.

i nie wiem w jaki sposob gracz moze zdobyc bron, bo jedynie widze komende give wbudowana w plugin od broni, wiec nie bede mogl jak dotychczas dodac ich do sklepiku ani dawac do ekwipunku po smierci (obecnie na serwerze bron jest przypisana do zwyklego przedmiotu i dostajac/kupujac zwykly przedmiot dostajemy tak na prawde bron, a w nowym pluginie chyba mozna taka bron dostac jedynie poprzez /mweps give), mozna sprobowac napisac dodatek do tego pluginu na sklepiki itp, ale pochlonie to troche czasu.

ogolnie nie wiem czy sam update do wersji 1.16, nowy bronie (wlasciwie glownie te same napisane na nowo), nowa mapa i zresetowanie poziomow wystarczy aby bylo ciekawiej.

i uprzedzajac komentarze, wolalbym zresetowac wtedy wszystkim poziomy z 3 powodow:
1. nierealnie wysokie poziomy niektorych graczy zniechecaja nowe osoby do uzbierania swojego poziomu, bo i tak sa male szanse, ze beda w topce rankingu
2. odswiezy to serwer i spowoduje, ze obecnie grajace osoby beda bardziej walczyly o poziomy
3. przydaloby sie zmienic plugin od poziomow na inny, obecny nie byl przez nas napisany i jest w nim troche bledow, rowniez obciaza on serwer w pewnym stopniu i nie wiem czy jest sens wtedy przerzucac obecne statystyki do nowego pluginu.


ze swoich pomyslow dodam, ze kiedys myslalem aby w nowej edycji znalazly sie skrzynki porozrzucane po mapie w ktorych co jakis czas mozna by bylo wziac jakies itemki, nie zastanawialem sie jeszcze nad pluginem (nie wiem czy jest jakis fajny do pobrania), no i ze wzgledu na dosyc mala mape, raczej by musialy one wygladac tak, ze co X czasu gracz moze wziac z dowolnej skrzynki itemy, ale innych nie bedzie mogl przez jakis czas otworzyc.
ewentualnie zamiast skrzynek mozna pomyslec o spawnowaniu w niektorych miejscach na mapie po prostu jakiegos przedmiotu, w jednym miejscu pojawia sie naboje, w innym granat, jeszcze w innym jedzenie itp. tylko tez trzeba liczyc sie z tym, ze gracz w kilkanascie sekund przebiegnie pol mapy i nazbiera pol ekwipunku.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#13
A kiedy możemy liczyć na nowa edycje?
#14
Odpowiem co do lootu - można zbudować nową mapę i na niej ustawić 5/6 miejsc, gdzie co jakieś nie wiem, 2-3 minuty będzie się loot pojawiał w postaci owej broni. Myślę, że takie coś będzie lepsze od skrzynek, gdyż dojdzie rywalizacja o owe bronie.

Co do filmiku - to owszem, tam akurat pojawia się Fireball i to głównie przez niego (no i granat) poszły lagi, ze względu na cząstki. Tutaj akurat wystarczy zrobić dobrze damage oraz mało tych cząsteczek, ale chociaż, aby było to zbalansowane...

Co do poprawek/dopisów - można poczekać, poczekaliśmy tyle, na jakąkolwiek nadzieję, to możemy i poczekać te nie wiem ile, 3 miesiące? Oby w 2021 (początek) wyszła ta aktualizacja (wątpię, aby był to jeszcze 2020). Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli.
Obecnie lagi występują na 1.8, ze względu na plugin, który prawidłowo jest przypisany na 1.7, a aktualizując go do 1.8 wyszły pewne problemy pewnie i no, jest jak jest. Myślę, że przy 1.16 nie powinno być problemów, jest to świeża wersja i nawet dobrze zoptymalizowana. Przy 1.7 nie występowały takie błędy, ale przy 1.8 już tak, więc 1.16 będzie dobrym wyborem (+kilka nowych zmian, o których jeszcze wspomnę).


Bronie - jestem ciekawy, czy nie dałoby się zrobić tego w postaci skrzynki, że co kilka sekund ona się resetuje, po otwarciu możemy z niej wziąć EQ, skoro give nie zadziała, ale no - też nie wiem jak to będzie działać, czy w ogóle będzie działać... A jednak jest to ważny element.

System poziomów - przedstawiłem swój pomysł w jednym z wątków na temat pistoletów.
#15
(11-10-2020, 20:28)Cichusek napisał(a): no i ze wzgledu na dosyc mala mape

A co myslisz o zbudowaniu nowej mapy i spawnu? Jesli ktos ma sie za to zabrac, to jakich ma uzyc blokow, bo od 1.7 do 1.16 sporo ich przebyło?
Niedostępny
#16
sprawdziłem sobie ten plugin i wygląda naprawdę obiecująco. konfiguracja broni nie wygląda na skomplikowaną, większy poziom kontroli jest oczywiście w plikach tekstowych, lecz można wykorzystywać i in-game i w configach. przykłady na filmiku autora są z wykorzystaniem dużej ilości entities, a dokładniej strzał, których ogromne ilości lagują klienta (w mniejszym stopniu serwer), ale myślę, że bronie u nas będą dużo mniej radykalne

co do usunięcia poziomów, to jestem jak najbardziej za co może niektórych zdziwić, z małym ale - niektóre osoby mogą się poczuć wręcz oburzone, że poziom zbierany przez tyle godzin gry po prostu przepadnie, więc można dać tym najlepszym jakiś mały, kosmetyczny bonus. może inny kolor zbroi, może informacja przy sprawdzaniu /pvp. nie mam konkretnego pomysłu co mogłoby być takim prezentem, ale jednak myślę, że sama koncepcja jest fair
Niedostępny
#17
(11-10-2020, 21:01)FLP napisał(a): sprawdziłem sobie ten plugin i wygląda naprawdę obiecująco. konfiguracja broni nie wygląda na skomplikowaną, większy poziom kontroli jest oczywiście w plikach tekstowych, lecz można wykorzystywać i in-game i w configach. przykłady na filmiku autora są z wykorzystaniem dużej ilości entities, a dokładniej strzał, których ogromne ilości lagują klienta (w mniejszym stopniu serwer), ale myślę, że bronie u nas będą dużo mniej radykalne

co do usunięcia poziomów, to jestem jak najbardziej za co może niektórych zdziwić, z małym ale - niektóre osoby mogą się poczuć wręcz oburzone, że poziom zbierany przez tyle godzin gry po prostu przepadnie, więc można dać tym najlepszym jakiś mały, kosmetyczny bonus. może inny kolor zbroi, może informacja przy sprawdzaniu /pvp. nie mam konkretnego pomysłu co mogłoby być takim prezentem, ale jednak myślę, że sama koncepcja jest fair
Co do odpowiedzi FLP gram na wielu serwerach pvp i tam za top 1-3 są rozdawane zazwyczaj rangi. Mysle ze FLP i oski powini mieć te rangi VIP na zawsze.Hub z tego co wiem ma svipa na zawsze.

Nowa edycja? To i nowy Spawn oraz mapa. Dobry pomysł wymyśliłeś aby połączyć mniej więcej chestpvp i pvp-pistolety

Wiem ze nie ufasz wielu gracza ale proponuje banus dla graczy: aby zrobili mapę pvp-pistolety i nagrali filmik oraz wrzucali filmiki na forum. Taki mini event by uszczęśliwiłby graczy którzy lubią bardzo budować 
Co do samej mamy proszę o zostawienie tych tuneli jeśli ktoś będzie budował mapkę

Niedostępny
#18
(11-10-2020, 21:19)PanGawrosz napisał(a):
(11-10-2020, 21:01)FLP napisał(a): sprawdziłem sobie ten plugin i wygląda naprawdę obiecująco. konfiguracja broni nie wygląda na skomplikowaną, większy poziom kontroli jest oczywiście w plikach tekstowych, lecz można wykorzystywać i in-game i w configach. przykłady na filmiku autora są z wykorzystaniem dużej ilości entities, a dokładniej strzał, których ogromne ilości lagują klienta (w mniejszym stopniu serwer), ale myślę, że bronie u nas będą dużo mniej radykalne

co do usunięcia poziomów, to jestem jak najbardziej za co może niektórych zdziwić, z małym ale - niektóre osoby mogą się poczuć wręcz oburzone, że poziom zbierany przez tyle godzin gry po prostu przepadnie, więc można dać tym najlepszym jakiś mały, kosmetyczny bonus. może inny kolor zbroi, może informacja przy sprawdzaniu /pvp. nie mam konkretnego pomysłu co mogłoby być takim prezentem, ale jednak myślę, że sama koncepcja jest fair
Co do odpowiedzi FLP gram na wielu serwerach pvp i tam za top 1-3 są rozdawane zazwyczaj rangi. Mysle ze FLP i oski powini mieć te rangi VIP na zawsze.Hub z tego co wiem ma svipa na zawsze.

Nowa edycja? To i nowy Spawn oraz mapa. Dobry pomysł wymyśliłeś aby połączyć mniej więcej chestpvp i pvp-pistolety

Wiem ze nie ufasz wielu gracza ale proponuje banus dla graczy: aby zrobili mapę pvp-pistolety i nagrali filmik oraz wrzucali filmiki na forum. Taki mini event by uszczęśliwiłby graczy którzy lubią bardzo budować 
Co do samej mamy proszę o zostawienie tych tuneli jeśli ktoś będzie budował mapkę
Jeżeli zbalansowane będą ekwipunki to ok, ale ja wolałbym dać bardziej "kosmetyczne" rzeczy, typu inny kolor nicku, czy też inny kolor ekwipunku. A hub ma vipa, bo był jakiś czas pomocnikiem, więc wychodzi na jedno. 
Co do mapy i spawnu, to przecież wiadome. Będę próbował ułatwić to zadanie z 3 osobami, lecz zobaczymy jak to wyjdzie.

Co do tego "bonusu" to jestem przeciwny imho, bo tu obecnie na takie eventy nie ma czasu i sprawdzanie. :p

+ dołączam się do pytania JTdiro.
#19
jestem za fajny plugin
Darmowy SVIP na sky-land!!! (DZIAŁA) ---------> https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ 
#20
Za nową edycją. Również za usunięciem poziomu. Proponuję żeby już całkowicie urozmaicić grę dodanie topek z różnych kategorii jak na przykład :
- celne strzały z łuku
- zabójstwa z miecza
- rzucone granaty
- headshoty

Dla osób które mają wyższe levele proponuję po prostu dać range VIP podczas nowej edycji. 1k poziomu =24h vipa co jest moim zdaniem fair nagrodą. Jeśli pomysł z vipem wam się nie podoba to proponuję jakieś 10k monet na start do sklepiku.
Ostatnie urozmaicenie to ,, codzienna nagroda,, w postaci $ na trybie. Codziennie inna, jakaś symboliczna ale żeby była, na przykład między 200-400$ losowo
,, Szlachetne zdrowie, ee, ym, prawda, mmm mmm, ile cię trza cenić, czy jak, mm, a jak mm, tak, mm, em em, jako smakujesz aż się zepsujesz, prawda”  ~ Nasz wspaniały Premier Morawiecki 2k20


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości