Znowu sklep.
#1
Witam.
Chodzi mi głównie o ceny rzeczy które dropią z mobów. Jeżeli są one tanie bo moim zdaniem 0.40$ za proch to trochę tanio, a nie jest on dostępny niemalże w całym netherze to jego cena powinna być mniejsza niż cena np. prochy czy kości... Moim zdaniem te ceny powinny być zmienione.
Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam
#2
Nie da się ukryć: Za stak cobblestone'a w skupie dostaniemy $32, za stak stone'a dostaniemy $64, za stak drewna (przerobionego na deski) dostaniemy $128, za stak piasku $64, a za stak piaskowca $128. Ale za stak prochu otrzymamy już tylko $25.6, za stak kości i strzał po $48, za stak wełny $32, za stak oczu pająka i zgniłego mięsa po $32, natomiast za stak gliny już $192.

Na podstawie powyższych liczb pragnę podkreślić, żeby zwiększyć cenę skupu prochu, kości, strzał, wełny, oczu pająka, zgniłego mięsa kilka do kilkunastu razy (w końcu moby nie są tak powszechne, jak surowce wymienione powyżej i są groźne, bo mogą zabić), ale nie obniżać cen skupowych surowców (ponieważ nie o to chodzi, żeby utrudniać graczom zarabianie na czymś, w co wkładają pracę (nie tak jak te dyniarki i te takie...).

Jedna rzecz do której ktoś mógłby się przyczepić (ja się nie przyczepiam) to osoby z mobgrinderami, przecież to jest częściowo, jeśli nie całościowo zautomatyzowane, więc nie wiem czy Cichusek posłucha prośby, czy nie.

Skoro surowce (nie itemki z mobów, spawn mobów jest ponoć zmniejszony, żeby lagów na serwie nie było) przedstawione na początku są powszechne, a ceny itemków z mobów mają wzrosnąć, to z automatu powinny podskoczyć ceny innych rzeczy np. diamentów, redstone'a ($6.4 od staka!? przecież jest rzadszy od żelaza! [tak, uwzględniam enchant "fortuny"]).

Przy okazji: Można wyrzucić biblioteczki i cegły ze skupu na rzecz skupowania żelaza i złota? (jeżeli nie, trudno; jeżeli tak, to grzecznie prosiłbym o proporcjonalną cenę do częstości występowania surowca)


Dziękuję za poświęcenie czasu w przeczytanie mojego wywodu. xD Mam nadzieję, że skłoni do refleksji Wink

Niedostępny
#3
(01-10-2017, 06:41)IamAwesomeArcher napisał(a): Nie da się ukryć: Za stak cobblestone'a w skupie dostaniemy $32, za stak stone'a dostaniemy $64, za stak drewna (przerobionego na deski) dostaniemy $128, za stak piasku $64, a za stak piaskowca $128. Ale za stak prochu otrzymamy już tylko $25.6, za stak kości i strzał po $48, za stak wełny $32, za stak oczu pająka i zgniłego mięsa po $32, natomiast za stak gliny już $192.

Przy okazji: Można wyrzucić biblioteczki i cegły ze skupu na rzecz skupowania żelaza i złota? (jeżeli nie, trudno; jeżeli tak, to grzecznie prosiłbym o proporcjonalną cenę do częstości występowania surowca)

na serwerze jak i w grze mozna zauwazyc, ze jak robi sie magazyn, to zwykle nazywa sie skrzynki po kolei gatunkami np. roslinnosc, jedzenie, kamien, drewno, ..., pozostale, smieci (lub czasem moby).
nie wiem jak u was, ale ja zgnile mieso, proch i wszystko co wymieniles (oprocz strzal) i co jest na serwerze tanie, wrzucam do skrzyni o nazwie "smieci", dlatego w skupie te ceny sa takie a nie inne, gracze najczesciej wyrzucaja te rzeczy, bo maja ich duzo i ich nie zbieraja, bo prawie nikomu sie one nie przydaja. stad taka ich cena w sklepiku, po prostu traktuje je jako zbedny smiec, za to bloki budowlane i inne surowce sa owszem bardziej dostepne, ale tez cenniejsze dla kazdego gracza, bo mozna cos z nich sensownego zrobic.

a jesli chodzi o skup zlota i zelaza, to moge je dodac, ale jaka proponujesz cene? Smile
[Obrazek: sygnaturka.png]
#4
(01-10-2017, 10:39)Cichusek napisał(a): a jesli chodzi o skup zlota i zelaza, to moge je dodac, ale jaka proponujesz cene? Smile

żelazo - 2-4$
Złoto - 1-3$
"Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili".
Niedostępny
#5
Złoto 3$, a żelazo 5$. To będzie lepsze.
#6
Czemu złoto ma być mniej cenne od żelaza? Żelazo jest dużo powszechniejsze od złota, choć nie ukrywam, że w netherze można dropić samorodki złota, ale to śmieszne ilości więc na cenę nie wpłynie.


Sugerowana cena skupu żelaza: między $5 a $7.5 od sztuki
Sugerowana cena skupu złota: między $10 a $15 od sztuki.

Chętnie przeczytam argumenty za/przeciw takiej sugestii dot. ceny żelaza i złota.

Mam stak like'ów na forum i 420 postów.

Niedostępny
#7
(01-10-2017, 16:52)IamAwesomeArcher napisał(a): Sugerowana cena skupu żelaza: między $5 a $7.5 od sztuki
Sugerowana cena skupu złota: między $10 a $15 od sztuki.

Złoto 8-10$
Żelazo 5-7.50$
"Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili".
Niedostępny
#8
(01-10-2017, 16:56)JaFilip napisał(a):
(01-10-2017, 16:52)IamAwesomeArcher napisał(a): Sugerowana cena skupu żelaza: między $5 a $7.5 od sztuki
Sugerowana cena skupu złota: między $10 a $15 od sztuki.

Złoto 8-10$
Żelazo 5-7.50$

Pragnę podkreślić, że pomimo dużej częstotliwości występowania żelaza, tzn. pomimo 77 rud na chunk (źródło: http://minecraft.gamepedia.com/Iron_Ore ), to złota jest tylko 8 rud na chunk (źródło: http://minecraft.gamepedia.com/Gold_Ore ), więc czemu wszyscy chcą żelaza droższego od złota? :/ Z żelaza może i niezbędną zbroję się zrobi, narzędzia się zrobi, ale ze złota zrobi się bardzo pomocne złote jabłka (tymbardziej te enchantowane), które mają potężną moc.

Niedostępny
#9
(01-10-2017, 14:06)JaFilip napisał(a): żelazo - 2-4$
Złoto - 1-3$

moim zdaniem tylko takie kwoty sa bliskie rzeczywistosci, chociaz powinno byc raczej odwrotnie i nadal nie wiem, czy nie jest to zbyt duzo jak za 1 sztabke.
zobacze jak sytuacja wyglada w porownaniu do innych rzeczy i dodam odpowiednie tabliczki w skupie.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości