Rework rankingu
#1
Witam, mam propozycję aby nieco uatrakcyjnić grę na SkyWars poprzez rework rankingu najlepszych graczy.

Obecny system to zliczanie ilości wygranych gier i moim zdaniem ma to jedną naprawdę poważną wadę która skutecznie zniechęca do pniecia się w rankingu. Mianowicie, ten system to bardziej "kto gra najwięcej" niż kto faktycznie jest najlepszy.

Zwyczajnie po takim czasie nie ma zbytnio szans na pojawienie się w tym rankingu, ale do tego wrócę za jakiś czas.

Pierwsze i najważniejsze: proponuje przejść na system MMR. Jak to działa? Powiedzmy że każdy startuje z 1000 punktów i zyskuje bądź traci te punkty w zależności jak poszło mu w meczu, czyli na przykład na której pozycji zakończył grę. To eliminuje problem "kto dłużej gra".

Drugie: reset tego rankingu co jakiś dłuższy czas, aby uniknąć sytuacji że jakiś gracz zdobył wysoki ranking, zakończył grę i blokuje miejsce. Ewentualnie stworzyć 2 rankingi: obecna sesja i ranking g.o.a.ts czyli najwyższe rankingi wszechczasów.

Myślę że odświeżony ranking, pomoże sprowadzić kilku graczy na SkyWars i zależy mi na tym bo to tryb który został z którym coś mnie łączy.

Dajcie znać co myślicie. Smile
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Rework rankingu - przez Asriel - 12-20-2023, 17:01
RE: Rework rankingu - przez keinettgaming - 12-20-2023, 18:18
RE: Rework rankingu - przez l4mb0 - 12-20-2023, 21:09
RE: Rework rankingu - przez Frisk - 12-21-2023, 10:29
RE: Rework rankingu - przez Asriel - 12-21-2023, 11:56
RE: Rework rankingu - przez Baptiste - 12-21-2023, 13:26
RE: Rework rankingu - przez Baptiste - 01-09-2024, 13:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości