Zarabianie
#3
pozwolę sobie kopiować cytaty i na nie odpowiadać, bo widzę parę argumentów, które mnie szokują na jakich badaniach tak stwierdzono.
Cytat:Zarabianie z prac jest znikome, praca górnika, w której (o dziwo) jest najwięcej osób, jest najmniej opłacalna, chyba że kopiemy tylko andezyt czy dioryt na 4 poziomie (co się mija z celem zawodu górnika).

praca górnika była znerfiona pod względem zarobkowym, ale w zamian zostały dodane nowe bloki na których można zarabiać. powodem nerfa był sposób zarabiania, nie wiem jakie badania przeprowadziłeś, ale praca górnika jest najłatwiejszą pracą i dobrze zarabiającą, a kopanie stone/cobblestone za 0.10$ od 1 poziomu było śmiechem na sali względem innych prac. być może nie przyrównujesz do swoich założeń tego, na jakich zasadach górnik zarabia - wystarczy kopać w jaskiniach. a poza tym założeniem prac było to, że ma być to poboczny sposób zarabiania, a nie główny. moim zdaniem górnik ma obecnie odpowiednie stawki.
Cytat:Znerfienie wymieniania karteczek za szmaragdy poprzez np zmniejszenie ilości wymieniania na minecrafttową dobę albo zwiększenie ilości kartek za szmaragd.
       ZALETY : 
           - koniec sztucznego wbijania topki
          - wyrównane szanse dla tych, którzy chcą zarabiać w normalne sposoby
to teraz zobaczmy reakcje osób na to, jak przypadkowo zostało coś zmienione: https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=48661
jestem osobiście za znerfieniem kartek, tylko że problemem jest to że znajdą się i tak inne bloki łatwe do zdobycia na których można będzie się dorobić. można ustawić ilość wymian do 8 oraz podwyższyć ilość kartek od podstawowej ceny. a co do ceny szmaragdów - to może o 1$ (do 12.50) bym podniósł, ale nie wiem czy to będzie potrzebne, bo dając takie zmiany wyjdziemy i tak na to samo co wcześniej.

Cytat:2. Zwiększenie zarobków górnika za wykopany kamień, łupek oraz kwarc.
       ZALETY:
            - tempo zarabiania wyrówna się z tempem zarabiania drwala czy rybaka
           - więcej chętnych będzie na kopanie na surowcowej
nie podoba mi się pomysł zwiększenia zarabiania za łupek i kamień, tak jak już napisałem wyżej odnośnie pracy górnika. przecież górnik ma tyle opcji do kopania dodanych że ja nie rozumiem dalej, po co mamy dawać tak pospolity blok jak kamień do 0.10$ skoro można lepiej zarobić na skopywaniu na przykład rud minerałów w dodatku sprzedając je na skupie... ten argument z górnikiem jest w moim odczuciu na siłę, żeby znów wrócić do braku różnorodności w pracy, żeby znów każdy brał górnika. już nie wspomnę o główkach..
z kwarcem jest podobnie, jest to tak łatwy do zdobycia minerał w netherze.. jeszcze nie wspomnę o dobrej cenie na skupie, kupując przepustkę na 3 godziny za 6500$ można na tym zarobić w ten czas. jeszcze sam fakt, że główki z kwarcu lecą to no..

Cytat:3. Zwiększenie zarobków drwala za drzewa w netherze (żeby tam być trzeba zapłacić, więc mogłoby się trochę zwracać poprzez bonus do takiego drewna przy pracy i na skupie np. po 0,30 lub 0,40 nawet) ale małe zmniejszenie za zwykłe drzewo do np. 0,15
       ZALETY:
             - ciekawsza praca drwala w netherze
            - sprawiedliwe zarabianie w stosunku do górnika
ok, to można zrobić.

Cytat:5. Nie wierzę, że to piszę ale - znerfienie pracy rybaka. Admini są za rzadko na serwerze, a autofish i inne takie potrafią robić robotę. Poza tym samo zarabianie 2,50 za jedną rybkę gdy mamy enchant przynęta 3 i mending to przesada, gdyż dodając do tego upieczenie i sprzedaż ryb można naprawdę małym wysiłkiem zarobić bardzo dużo.
        ZALETY : 
           - zbalansowane zarabianie względem innych prac
obmyślimy plan działania.
ogólnie podsumowując całą wypowiedź, to wezmę pod uwagę tylko sensowne rzeczy, a nie takie jak wzrost kamienia do 0.10$ z 0.01$. tą odpowiedź traktujcie jako moje zdanie, a nie że czegoś nie będzie.


Wiadomości w tym wątku
Zarabianie - przez Regnis_Legov - 05-20-2024, 12:24
RE: Zarabianie - przez l4mb0 - 05-20-2024, 12:28
RE: Zarabianie - przez h3zquu - 05-20-2024, 13:51
RE: Zarabianie - przez Regnis_Legov - 05-20-2024, 14:01
RE: Zarabianie - przez Asriel - 05-21-2024, 13:11
RE: Zarabianie - przez h3zquu - 05-21-2024, 14:50
RE: Zarabianie - przez h3zquu - 05-21-2024, 17:44
RE: Zarabianie - przez Regnis_Legov - 06-02-2024, 07:12
RE: Zarabianie - przez h3zquu - 06-09-2024, 07:11
RE: Zarabianie - przez h3zquu - 06-09-2024, 10:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości