Sklep/Skup
#2
Wow, rozpisałeś się. I jeszcze ten tryb rozkazujący ;P

Nie zmieniły się itemki, ich miejsca zostały trochę poprzestawiane, ale jako tako itemki się nie zmieniły.

Co do zmian cen w sklepie (część kupująca) nie widzę przeciwwskazań. Widzę je w skupie. Na przykład węgiel drzewny. 1 drewno -> 4 deski (4x$0.50=$2); 1 drewno -> 1 węgiel drzewny ($0.50) - i gdzie sens przepalać? Ewentualnie zwiększyć do kilku $ za sztukę.
Piasek dusz... kiedyś się na tym dobrze zarabiało, nie ukrywam, lecz on (jak i netherrack) są tak powszechne, że Cichusek stwierdził, żeby ceny pozmniejszać.
Jasnopył zamiast redstone'a - fakt, kiedyś był jasnogłaz po $8 za sztukę, ale go skasowano.
Śmietki to raczej mogą zostać, przynajmniej dla graczy nieco mniej obeznanych z classiciem.
Ziemia (dirt)... niech tam zostanie, zarobią ci, którzy działki rozkopują, ale zmiana ceny na ciutkę wyższą ($0.25-$0.35 od sztuki) nie zaszkodzi Smile
(dalej mi się nie chce opisywać zmian cen w skupie więc przejdę do zmian itemków)

Zmiany itemków w sklepach. Tu mam spore kontrowersje: zielona płyta, znacznik, jasnogłaz, wszystko da się stosunkowo łatwo zdobyć. Gdy dodamy je do sklepu, będzie identycznie jak teraz z diamentami lub jak przewiduję ze szlamem. Jasnopył zamiast redstone'a, coś w tym niby jest, ale jeśli już to niech cena będzie wyższa (np. $2-$4 od jasnopyłu, w końcu trudno się dostać tam na górę, łatwo spaść etc.), a nawet jeśli nie wypali to i tak podnieść cenę redstone'a o wiele, gdyż jest rzadki i ma ważne zastosowania (mechanizmy). Zmiana dirtu na blok trawy... osobiście jestem na nie, coś mi się nie podoba i tyle. Zastąpienie rudy węgla lazurytem? Też personalnie uważam, że nie, niech lapis też będzie takim ciekawym "rarytasem".

Konkluzja - zmiany cen wydają się być ciekawe, zmiany itemków - już nie.

Dziękuję za wywód. Smile

Pozdrawiam, Iam

(pssst, wyprzedziłeś mnie z tym wątkiem o sklepie, też miałem za jakiś czas pisać taką propkę, ale cóż... ty napisałeś)

Niedostępny


Wiadomości w tym wątku
Sklep/Skup - przez h3zquu - 02-03-2017, 18:24
RE: Sklep/Skup - przez Iam - 02-03-2017, 18:56
RE: Sklep/Skup - przez Kacpii1337 - 02-03-2017, 19:16
RE: Sklep/Skup - przez h3zquu - 02-03-2017, 20:14
RE: Sklep/Skup - przez Kacpii1337 - 02-03-2017, 20:20
RE: Sklep/Skup - przez MrWojteczek - 02-03-2017, 20:17
RE: Sklep/Skup - przez Cichusek - 02-03-2017, 21:25
RE: Sklep/Skup - przez Zdr0v1X - 02-03-2017, 22:05
RE: Sklep/Skup - przez h3zquu - 02-04-2017, 20:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości