Serwer
#1
Pare dni temu w jednym z wątków na Skyblocku napisałeś Cichy:
"nie mam czasu zajmowac sie serwerem na pelen etat, bo tez mam swoje zycie"
Przeczytałem to dopiero teraz i troche mnie to zdziwiło tak szczerze - nie chodzi o "własne życie" bo jest to oczywiste, chodzi mi o "Pełen etat"

W każdej lepiej rozwiniętej firmie - tu serwerze Mc jeśli właściciel nie ma czasu na niektóre sprawy to zatrudnia do pomocy wykwalifikowane osoby.

Wydaje mi się że dla poprawnego rozwoju i funkcjonowania serwera powinieneś poszukać zaufanej osoby znającej się na kodzie pluginów.

Wiele zmian jest wprowadzanych w bardzo długim czasie lub wogóle z jego braku - samemu ciężko jest ogarnąć kilkaset osób, to chyba oczywiste (pomijam bany bo forum wystarczająco spełnia swoją role)

Zostawiam tutaj ten wątek dla refleksji Cichego - zakładam że zależy Ci na tym serwerze więc może warto zastanowić się nad jego rozwojem w większym stopniu?

Sam mam tak że wiem że wszystko bym chciał zrobić osobiście ale w tym przypadku to niestety błędne myślenie jeśli brak czasu jest czymś nieodłącznym. Czasem trzeba poprosić o pomoc.

Za czasów wersji Mc 1 5 byłem adminem na 4 serwerach (głównie budowniczy - nie jest to próba podlizania się) i z doświadczenia wiem że kilkuosobowa (nawet 2) ekipa jest w stanie bez problemów ogarnąć serwer tych rozmiarów.

Post nie ma na celu obrażania w żaden sposób serwera ani administracji - jest to swego rodzaju propozycja.
Kek
#2
Co do pluginów jest developer, i taki jeden, mniej oficjalny (kamcio). Ostatnio Cichusek poświęca bardzo dużo czasu na serwer (piał, że kompas robił 2h, a błąd z C4 naprawiał 3h, i nie było efektów). Hub zaczął częściej wchodzić na serwer, więc nie jest źle...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości