Czat bot 2
#1
W odpowiedzi na zbyt szybko zamknięty temat chciałbym tylko dodać jeszcze coś bo zabrakło mi sekund zanim moderator zablokował temat. ;/
(Ewentualnie proszę o przeklejenie tego posta do starego tematu)

Akurat z doświadczenia wiem, że bardzo prosto napisać taki skrypt wyłapujący najbardziej rażące orty. Do tego proponuję zrobić kanały typu handel czy ogólna rozmowa. Jeśli gracz nie chce to może je opuścić i nie widzieć tego całego spamu i rozmawiać tylko ze swoimi znajomymi w spokoju. Dla Vipów proponowałbym też możliwość założenia i zapraszania na prywatny kanał rozmowy. W razie czego służę pomocą developerską w programowaniu takich cudów.

Na marginesie mówiąc to moglibyście dać ludziom trochę czasu na odpowiedź co do waszych argumentów itp inaczej dział propozycji jest tylko sportem dla moderatorów w dziedzinie zamykania tematów bez poznania opinii większego grona graczy czy też wytoczenia kontr argumentu.

Może dodajcie subdziały o nazwach: pomysły odrzucone, pomysły zaakceptowane i pomysły nierozpatrzone, gdzie zamykalibyście tylko odrzucone wątki z podaniem przyczyny odrzucenia.
[Obrazek: 20131201164626.png]
#2
watpie zeby udalo ci sie napisac plugin wylapujacy bledy ortograficznze, chyba ze bedziesz slownik pobieral do bazy danych.
z doswiadczenia wiem, ze graczy nie da sie nauczyc pisac po ludzku, jednego ogarniesz to przyjdzie 10 kolejnych.
nie jest to naszym zadaniem, tylko nauczycieli, my tylko mozemy pomoc Tongue

co do wulgaryzmow to mamy skrypt wylapujacy niektore brzydkie slowa. sam musialem je wymyslic i napisac, bo nie znalazlem listy wylgaryzmow, dlatego jest dosc ubogi i pewnie dlatego go nie zauwazyles. np. wyrazenie "ty kur.. chu.." zamieni na: ty kotku, albo misiu, kochanie..

a porpzedni watek zamknalem, bo nie widze w tym sensu, chyba ze masz ochote napisac liste wulgaryzmow bym mogl je zablokowac Tongue


btw. najwiekszy blad ortograficzny jaki widzialem byl w slowie "skąd", bylo juz pelno tworczych odmian np. z kad.. ale jedna przebila wszystkie "z kond", dlatego mysle ze nie ma sensu bawic sie ortografia, bo zawsze znajdzie sie taki zdolny gracz, ktory zlamie system.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
Wiadomo, że nie wyłapie się wszystkiego bo wystarczy dodać jeden znak i algorytm może potraktować słowo inaczej lub też kropkowanie pomiędzy wulgaryzmami no chyba, że napisze się sprytny algorytm wyszukiwania i rozpoznania ciągu znaków w wiadomości trochę bardziej zaawansowaną metodą niż zwykłe porównanie jednak skoro macie skrypt podmieniający słowa to wręcz świetnie! Pisałem coś podobnego na potrzeby forum PHPBB i świetnie sprawdza się to w roli autokorekty. Dodaj proszę do podmiany słowa który, mój i parę najpopularniejszych przynajmniej nie będzie to tak raziło w oczy, a przecież to parę sekund. Smile Mogę nawet zrobić Ci listę takich słów. Jeśli chodzi o wulgaryzmy to mogę dać Ci słownik z mojego pewnego projektu.
[Obrazek: 20131201164626.png]
#4
no to wyslij mi te slowa na pw jesli chcesz.
jak robisz nowa liste to format wyglada tak: slowo|slowo|slowo..
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
Ok, skonwertuję tylko listę wulgaryzmów do takiego formatu i zaraz Ci ją podeślę bo moja oddzielana jest znakami nowej linii i powrotu karetki. Jeśli chodzi o błędy to jak wygląda struktura do podmiany słów?

@edit:
Poszło obczaj pocztę.
[Obrazek: 20131201164626.png]
#6
aha i trzeba paiętać że nawet słowo chrzest, może być napisane HŻEZD ... boże jak to bije w oczy... więc cihusek ma rację... wszystkiego nie wyłapiesz cootje... pomimo tego że jesteś zdolny


[Obrazek: 13f7f6ac199239e8597ab75c016c870e.jpg]
[Obrazek: 13f7f6ac199239e8597ab75c016c870e.jpg]

dziękuję wszystkim którzy to pykają, i mam aż.. DUŻO punktów... dziękuję, i proszę o jeszcze... DZIĘKUJĘ!Heart
#7
Cięlżko coś takiego wyłapać
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#8
Niezupełnie... jest pewien sposób. Dowodzi temu wiele istniejących programów. Nie wypowiadajcie się bez znajomości tematu struktur danych i technologi algorytmicznych stosowanych w obecnych czasach. ;> W każdym razie administracja nie jest zainteresowana bo nawet podmiany prostych słów za pomocą już wgranego pluginu nie chce dodać. więc nie ma co rozważać dalej tematu lock?
[Obrazek: 20131201164626.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości