Skrzynki na mapie
#1
Smile 
Witam, gram na waszym serwerze już trochę czasu i zauważyłam, że w spawnerach i innych specjalnych miejscach na mapie nie mogę otwierać skrzynek. Jest to trochę słabe, bo cała magia dungeonów i lochów w mc kryje się w skrzynkach ze specjalną zawartością. Z takiego dungeona można zdobyć czasem jakieś siodło, wiaderko, znacznik czy coś tego typu. Jedzonko, surowce i monster loot przy okazji też mile widziane. Jak się znajduje spawnery na mapie to bardzo często są one niezbyt wartościowe. Sam klocek do spawnowania owszem, ale jak jest np. zombie no to trochę słabo, bo jedyne co one dają to zgniłe mięso.

Jestem za tym, by móc odblokować owe skrzynki, by było trochę więcej nagród z surowcowej. Będąc typowym kretem w mc i szukając surowców w kopalniach miałam już w ciągu tygodnia chyba z 8 znalezionych spawnerów. W każdym były skrzynki i jak zwykle nie mogłam wyciągnąć z nich itemków.

Pozdrawiam.
#2
Jestem za przywróceniem tego.
I weźcie dodajcie tą komendę /sethome na surowcowej...
Siema Jestem Bambiczka.
#3
Racja, sethome pozwalał powracać do jaskini, teraz znajdziesz dobry kanion z surowcami, skończy Ci się kilof czy inne narzędzie i nic z tym nie zrobisz, bo np. brakuje Ci drewna. I niestety trzeba wracać na działkę i pluć sobie w brodę, bo kanion pełen surowców.
#4
A czy czasem to nie jest tak, że /home to było zwykłe, czasem bezczelne wręcz, farmienie itków? Halo, trzeba sobie zapracować na te rzeczy, a nie /home i już. Halo, trzeba umieć gospodarować miejscem i wybierać naprawdę cenne rzeczy, a nie wszyściutko, bo sobie /home'a zapiszę i za chwilę wrócę. Nie nie, to nie tak działa. Ale nie rozumiem myślenia Cichuska, że ze skrzynek dałoby się coś farmić. Od dawna się dało! Tylko się tego nie rozdmuchiwało, teraz nagle, gdy faktycznie trzeba się namęczyć (dojść na jakieś koordynaty) to nagle jest się odbieranym z nagrody pójścia tam, ale wcześniej, jak był /home, to to nikomu (mnie też, hipokryta ojej) nie przeszkadzało, a teraz nagle co.
Jak się zabiera przywileje i zmusza ludzi do faktycznego wysiłku to ci zawsze jojczą. Jednakże się temu nie dziwię.

Niedostępny
#5
'ze wzgledu na generowanie sie struktur ilosc skrzynek z przedmiotami jest bardzo duza.
sethome sa zablokowane, aby gracze nie teleportowali sie co chwile do swiatyni i w kolko wykopywali jakies latarnie itp.' ~Cichusek
#6
(07-09-2018, 11:26)Boczek napisał(a): 'ze wzgledu na generowanie sie struktur ilosc skrzynek z przedmiotami jest bardzo duza.
sethome sa zablokowane, aby gracze nie teleportowali sie co chwile do swiatyni i w kolko wykopywali jakies latarnie itp.' ~Cichusek
Co nie tłumaczy blokowania skrzynek, ponieważ ilość przedmiotów na rynku jest już tak duża, że takie rzekome farmienie itków ze skrzynek, po które trzeba pobiec, a nie wpisać komendę toć to ja tego nie rozumiem za nic.

Niedostępny
#7
Jezu, boże, masz naprawdę taki problem? Jeśli mam całe eq surowców, które są CENNE, diamenty, żelazo, złoto etc, to jak niby mam sobie wybrać co jest cenne? Pełne eq, nic do wyrzucenia. Gdy nic nie mogę zrobić to po prostu używam /home i tyle. A co złego jest w farmieniu? Masz zapas itemków i nic w tym złego. Robisz coś, to akurat Ci nie zabraknie danych itków. To, że obecnie gospodarka na Classicu wygląda tak jak wygląda to nie moja wina.

Wiesz, ja nie kopię wszystkiego specjalnie by się wzbogacić. Gdybym tak robiła, to cała moja działka była w przeznaczeniu na gospodarkę, zrobiłabym autosklep czy inne miejsce i bym po prostu farmiła sobie diamentów. A sama diamentów mam zero i nigdy ich nie miałam na tym serwerze. Rozumiem, że wypowiadasz się w imieniu ogółu, ale jeśli przeszkadza wam to, że ludzie się za szybko wzbogacają, to zamiast robić drop z rud to dawajcie z kamienia. Co za problem, by z kopania kamienia był 0,02% szans na diament? Są serwery, gdzie tak jest a i tak ludzie farmią i się wzbogacają. Nawet jeśli nie wprowadzicie sethome to i tak sytuacja będzie jakbyście to dodali.
#8
Za , i jeszcze pytanie , mianowicie dlaczego zablokowano gąbki?
#9
(07-09-2018, 11:59)kolajed333 napisał(a): Za , i jeszcze pytanie , mianowicie dlaczego zablokowano gąbki?

Aby nie kraść komuś wody z działki.

(07-09-2018, 11:41)Theona_Carilaste napisał(a): Wiesz, ja nie kopię wszystkiego specjalnie by się wzbogacić. Gdybym tak robiła, to cała moja działka była w przeznaczeniu na gospodarkę, zrobiłabym autosklep czy inne miejsce i bym po prostu farmiła sobie diamentów. A sama diamentów mam zero i nigdy ich nie miałam na tym serwerze. Rozumiem, że wypowiadasz się w imieniu ogółu, ale jeśli przeszkadza wam to, że ludzie się za szybko wzbogacają, to zamiast robić drop z rud to dawajcie z kamienia. Co za problem, by z kopania kamienia był 0,02% szans na diament? Są serwery, gdzie tak jest a i tak ludzie farmią i się wzbogacają. Nawet jeśli nie wprowadzicie sethome to i tak sytuacja będzie jakbyście to dodali.

Przypuśćmy że /sethome na mapie surowcowej i skrzynki zostają odblokowane. Jest też proponowany przez ciebie drop z kamienia.
Znając graczy na tym trybie, to spora część majątku niektórych będzie pochodzić z skrzynek które restartują się co jakiś czas, a nie z kopania. Nie chodzi tu o zbyt szybkie bogacenie się, ale to że te zyski pochodzą z takich mało uczciwych źródeł.
Twierdzisz że ty nie robisz tego po to aby się wzbogacić, no dobrze jednak warto mieć na uwadze to że jest wiele osób na serwerze które myślą (jak wcześniej wspomniałem) o tym nie jako ułatwienie przemieszczania się, jednak jako właśnie ten leniwy i bardzo prosty sposób na zarabianie.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości