Odkurzona propozycja
#1
Information 
(09-01-2017, 22:00)Iam napisał(a): 2. Zakazanie /sethome z mapy surowcowej

Na Prisonie VIP ma 3 /sethome'y, których może używać tylko na działkach. Na Classicu VIP ma 3 /sethome'y, których może używać nie tylko na działkach, ale także na surowcowej, co jest dużym problemem, gdyż to jest zwykłe, najzwyklejsze, farmienie itemków za free (ustaw /sethome przy rudzie [lub w dungeonie, ponoć są jeszcze generowane]). Na Prisonie VIP nie narzeka, że te 3 /sethome'y to można używać tylko na działkach - do tego się przywykło. Na Classicu posypie się hejt za to, że już nie można /tpa'ć do swojego biomu i tam od razu zbierać surowce. Albo że już nie teleportuje się do dungeonu czy rzadkich jaskiń. Rekompensatą natomiast może być znaczne zwiększenie promienia losowego teleportu: z 3000 do 15 000 kratek od koordynatów X:0 Z:0

3. Przywrócenie struktur do mapy surowcowej

Punkt 2. jest musem, żeby popchnęło punkt 3., a mianowicie przywrócenie struktur. W obecnej chwili nic już mnie (nie wiem, jak inni) nie popycha, żeby pochodzić po surowcowej i poszukać czegoś okazałego... ponieważ już nie ma okazałych rzeczy, poza jaskiniami. Już nigdzie nie znajdę dodatkowych siodeł, płyt, znaczników, książek enchantowanych, nawet po prostu pozwiedzać, gdyż po prostu tego nie ma. Nie wiem, jak Wam, ale ja nie mam motywacji już chodzić na surowcową i szukać czegoś, czego nie ma. Nawet nie chodzę na surowcową po surowce, bo mam tyle $, że zwyczajnie wolę je kupić, niż chodzić, bo niestety brak mi tej zalążki nadziei, że może trafię na coś naprawdę interesującego, nie jakieś jaskinie - one mi się przejadły, bo tylko one są. Gdzie są opuszczone kopalnie, pustynne świątynie, wioski NPC'ów (już nawet bez samych NPC), twierdze endowe (już nawet bez opcji włączenia portalu do endu), dżunglowe świątynie i lochy? Bardzo mi ich brakuje. Prawdopodobnie większości innym też.
(09-02-2017, 15:57)Cichusek napisał(a): 2. sethome na surowcowej
tez o tym myslalem i jest to dobry pomysl, ale boje sie reakcji graczy.

3, 4. jezeli mapy surowcowe bylyby zmieniane co krotki okres czasu, nie byloby sethome, to pewnie moglyby byc struktury, ale nie mam na tyle czasu aby wprowadzac takie mapy, to zajmuje, trzeba byc online, trzeba czasem zrestartowac serwer (a nie bede czekal do 3 w nocy az bedzie pusty). lepszym rozwiazaniem bedzie wlaczenie generowania struktur + zablokowanie niszczenia i otwierania skrzynek, brak itemow, ale beda pajeczyny i inne surowce.

Nie należy bać się graczy, przecież Ciebie nie zabiją, już wiele zmian było "niekorzystnych" dla graczy, a mimo wszystko nikt nie odchodzi.

Czy Cichusku przemyślałeś już chociaż te 2 punkty?

Niedostępny
#2
I cd. Zwiekszenia cen moznaby sie zastanowic. Z twojej propozycji Iam.
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#3
(01-01-2018, 23:29)Rumbur napisał(a): I cd. Zwiekszenia cen moznaby sie zastanowic. Z twojej propozycji Iam.

Jak sam podpunkt o sklepie i ich balansie ma ponad 30 000 znaków. Jak Cichusek nie lubi kondensacji wszystkiego (jak na przykład skondensowana krytyka z filmiku) to można po kawałku wszystko wprowadzać, te "niuanse".

Niedostępny
#4
(01-01-2018, 23:19)Iam napisał(a):
(09-01-2017, 22:00)Iam napisał(a): 2. Zakazanie /sethome z mapy surowcowej

Na Prisonie VIP ma 3 /sethome'y, których może używać tylko na działkach. Na Classicu VIP ma 3 /sethome'y, których może używać nie tylko na działkach, ale także na surowcowej, co jest dużym problemem, gdyż to jest zwykłe, najzwyklejsze, farmienie itemków za free (ustaw /sethome przy rudzie [lub w dungeonie, ponoć są jeszcze generowane]). Na Prisonie VIP nie narzeka, że te 3 /sethome'y to można używać tylko na działkach - do tego się przywykło. Na Classicu posypie się hejt za to, że już nie można /tpa'ć do swojego biomu i tam od razu zbierać surowce. Albo że już nie teleportuje się do dungeonu czy rzadkich jaskiń. Rekompensatą natomiast może być znaczne zwiększenie promienia losowego teleportu: z 3000 do 15 000 kratek od koordynatów X:0 Z:0

3. Przywrócenie struktur do mapy surowcowej

Punkt 2. jest musem, żeby popchnęło punkt 3., a mianowicie przywrócenie struktur. W obecnej chwili nic już mnie (nie wiem, jak inni) nie popycha, żeby pochodzić po surowcowej i poszukać czegoś okazałego... ponieważ już nie ma okazałych rzeczy, poza jaskiniami. Już nigdzie nie znajdę dodatkowych siodeł, płyt, znaczników, książek enchantowanych, nawet po prostu pozwiedzać, gdyż po prostu tego nie ma. Nie wiem, jak Wam, ale ja nie mam motywacji już chodzić na surowcową i szukać czegoś, czego nie ma. Nawet nie chodzę na surowcową po surowce, bo mam tyle $, że zwyczajnie wolę je kupić, niż chodzić, bo niestety brak mi tej zalążki nadziei, że może trafię na coś naprawdę interesującego, nie jakieś jaskinie - one mi się przejadły, bo tylko one są. Gdzie są opuszczone kopalnie, pustynne świątynie, wioski NPC'ów (już nawet bez samych NPC), twierdze endowe (już nawet bez opcji włączenia portalu do endu), dżunglowe świątynie i lochy? Bardzo mi ich brakuje. Prawdopodobnie większości innym też.
(09-02-2017, 15:57)Cichusek napisał(a): 2. sethome na surowcowej
tez o tym myslalem i jest to dobry pomysl, ale boje sie reakcji graczy.

3, 4. jezeli mapy surowcowe bylyby zmieniane co krotki okres czasu, nie byloby sethome, to pewnie moglyby byc struktury, ale nie mam na tyle czasu aby wprowadzac takie mapy, to zajmuje, trzeba byc online, trzeba czasem zrestartowac serwer (a nie bede czekal do 3 w nocy az bedzie pusty). lepszym rozwiazaniem bedzie wlaczenie generowania struktur + zablokowanie niszczenia i otwierania skrzynek, brak itemow, ale beda pajeczyny i inne surowce.

Nie należy bać się graczy, przecież Ciebie nie zabiją, już wiele zmian było "niekorzystnych" dla graczy, a mimo wszystko nikt nie odchodzi
Jednak na okolo 400-500 graczy mamy 150-200. Mysle, ze utrudnianie gry ma wplyw.
"Jak wam nie zależy, to mi tym bardziej nie zależy"~p. Ewa Diamond
#5
Ale ostatnio się polepszylo bo widziałem było z 270 osób N serwerze.
#6
(01-10-2018, 19:47)Iam napisał(a):
(01-05-2018, 20:40)Iam napisał(a):
(01-03-2018, 19:28)Iam napisał(a): Któż by nie lubił odświeżać własnych tematów...
Odświeżam ponownie, myślę, że należy skończyć z tą mafią farmienia itków z /home'a.
Będę przeszczęśliwy, jeśli Cichusku odpowiedziałbyś na tą propozycję. Zaznaczam, iż panu podoba się pomysł, jedyna przeszkoda to strach, więc eksperymentujmy i próbujmy nowych rzeczy!

Odświeżanie to bardzo efektywny sposób na nabijanie statystyk. Prosiłbym uprzejmie o nie przedłużanie z odpowiedzią do wątku.

Niedostępny
#7
(01-02-2018, 13:59)HubPlayGames napisał(a):
(01-01-2018, 23:19)Iam napisał(a):
(09-01-2017, 22:00)Iam napisał(a): 2. Zakazanie /sethome z mapy surowcowej

Na Prisonie VIP ma 3 /sethome'y, których może używać tylko na działkach. Na Classicu VIP ma 3 /sethome'y, których może używać nie tylko na działkach, ale także na surowcowej, co jest dużym problemem, gdyż to jest zwykłe, najzwyklejsze, farmienie itemków za free (ustaw /sethome przy rudzie [lub w dungeonie, ponoć są jeszcze generowane]). Na Prisonie VIP nie narzeka, że te 3 /sethome'y to można używać tylko na działkach - do tego się przywykło. Na Classicu posypie się hejt za to, że już nie można /tpa'ć do swojego biomu i tam od razu zbierać surowce. Albo że już nie teleportuje się do dungeonu czy rzadkich jaskiń. Rekompensatą natomiast może być znaczne zwiększenie promienia losowego teleportu: z 3000 do 15 000 kratek od koordynatów X:0 Z:0

3. Przywrócenie struktur do mapy surowcowej

Punkt 2. jest musem, żeby popchnęło punkt 3., a mianowicie przywrócenie struktur. W obecnej chwili nic już mnie (nie wiem, jak inni) nie popycha, żeby pochodzić po surowcowej i poszukać czegoś okazałego... ponieważ już nie ma okazałych rzeczy, poza jaskiniami. Już nigdzie nie znajdę dodatkowych siodeł, płyt, znaczników, książek enchantowanych, nawet po prostu pozwiedzać, gdyż po prostu tego nie ma. Nie wiem, jak Wam, ale ja nie mam motywacji już chodzić na surowcową i szukać czegoś, czego nie ma. Nawet nie chodzę na surowcową po surowce, bo mam tyle $, że zwyczajnie wolę je kupić, niż chodzić, bo niestety brak mi tej zalążki nadziei, że może trafię na coś naprawdę interesującego, nie jakieś jaskinie - one mi się przejadły, bo tylko one są. Gdzie są opuszczone kopalnie, pustynne świątynie, wioski NPC'ów (już nawet bez samych NPC), twierdze endowe (już nawet bez opcji włączenia portalu do endu), dżunglowe świątynie i lochy? Bardzo mi ich brakuje. Prawdopodobnie większości innym też.
(09-02-2017, 15:57)Cichusek napisał(a): 2. sethome na surowcowej
tez o tym myslalem i jest to dobry pomysl, ale boje sie reakcji graczy.

3, 4. jezeli mapy surowcowe bylyby zmieniane co krotki okres czasu, nie byloby sethome, to pewnie moglyby byc struktury, ale nie mam na tyle czasu aby wprowadzac takie mapy, to zajmuje, trzeba byc online, trzeba czasem zrestartowac serwer (a nie bede czekal do 3 w nocy az bedzie pusty). lepszym rozwiazaniem bedzie wlaczenie generowania struktur + zablokowanie niszczenia i otwierania skrzynek, brak itemow, ale beda pajeczyny i inne surowce.

Nie należy bać się graczy, przecież Ciebie nie zabiją, już wiele zmian było "niekorzystnych" dla graczy, a mimo wszystko nikt nie odchodzi
Jednak na okolo 400-500 graczy mamy 150-200. Mysle, ze utrudnianie gry ma wplyw.
To logiczne, że na wakacjach będziesz miał 600 ludzi, na początku roku 300, po 2 miesiącach szkoły 400, a pod koniec semestru 200.
#8
(01-15-2018, 07:27)Invi napisał(a): To logiczne, że na wakacjach będziesz miał 600 ludzi, na początku roku 300, po 2 miesiącach szkoły 400, a pod koniec semestru 200.

tak jest zawsze, teraz sa ferie przez dluzszy okres czasu, wiec graczy bedzie srednia ilosc, pozniej beda testy, egzaminy, matury itp, wiec bedzie duzy spadek, a na wakacje powinno byc lepiej.
chociaz raczej takiej ilosci juz nie bedzie, ale to roznie moze byc.

co do tematu, to wszystko zalezy od was.
ogolnie widze 2 opcje:
1. nowa mapa surowcowa (bez zmian)
2. nowa mapa surowcowa z wygenerowanymi strukturami (wioski, kopalnie itp), bez mozliwosci ustawienia sethome i bez mozliwosci otwarcia/niszczenia skrzyn i wagonikow ze skrzyniami.

tylko jak juz, to oczywiscie nowe mapy powstana w wolnej chwili i najlepiej jakby dosyc duzo osob cos na ten temat napisalo zeby potem nie bylo "ale".
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
czyli ze kosztem sethomów dostajemy syf?
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#10
To po co generowac struktury skoro z nich nie bedziemy miec i zabierzemy sethome...
Pozdrawiam
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości