Potencjalnie ważne
#21
(11-16-2017, 19:55)BrunoKastner napisał(a):
(11-16-2017, 19:51)Cichusek napisał(a): wiele graczy jak na skyblocku bedzie tylko siedzialo i kopalo na afk, jak nie na nukerze, to legalnie przez f11 albo przez przygniecenie czyms przycisku myszki.
to sa dosyc ogromne minusy.

zawsze można zmniejszyć drop

To nie będzie takie proste, żeby sobie afczyć i trik z F11 włączyć. Zakładając, że drop działałby tylko na mapie surowcowej gracz musiałby spodziewać się tego, że prędzej czy pózniej wpadnie do lawy, jeśli się zapędzi.

Swoją drogą, na innych serwerach widziałem, że drop można zmniejszyć do poniżej 1%-ta, na pewno musi się dać tutaj to zrobić, musi.
Oraz: czy drop z kamienia da się ograniczyć tylko do jednego świata (w tym przypadku mapy surowcowej *i ewentualnie netheru*)?

Niedostępny
#22
Iam nie zmieniaj trybu classic , bo classic to klasyka.
#23
Classic kiedyś:
$ doceniane (5k to dużo było), uczciwi ludzie, kulturalni, szacunek do języka, sporadyczne cheaty, brak maszynek farmiących $, ogromny popyt na itemki
Classic dziś:
$ niedoceniane (100k to "bieda"), kanciarze i oszuści, chamy, brak szacunku do języka, nagminne cheaty, farmienie $ i inflacja, nadmierna podaż i przez to niskie ceny

I jak w tej sytuacji powiedzieć, że obecny "Classic" jest klasyczny? Ale przede wszystkim: jaka jest definicja "klasyczności", ponieważ dla Ciebie jest to jedna definicja *załóżmy: stagnacja, brak zmian, trzymanie pozycji*, a dla mnie inna *przyjmijmy: lista zmian dążąca do balansu, zmiany w pozycjach, ciągłe zmiany do momentu "złotego balansu"*

Niedostępny
#24
(11-16-2017, 21:44)Iam napisał(a): Classic kiedyś:
$ doceniane (5k to dużo było), uczciwi ludzie, kulturalni, szacunek do języka, sporadyczne cheaty, brak maszynek farmiących $, ogromny popyt na itemki
Classic dziś:
$ niedoceniane (100k to "bieda"), kanciarze i oszuści, chamy, brak szacunku do języka, nagminne cheaty, farmienie $ i inflacja, nadmierna podaż i przez to niskie ceny

I jak w tej sytuacji powiedzieć, że obecny "Classic" jest klasyczny? Ale przede wszystkim: jaka jest definicja "klasyczności", ponieważ dla Ciebie jest to jedna definicja *załóżmy: stagnacja, brak zmian, trzymanie pozycji*, a dla mnie inna *przyjmijmy: lista zmian dążąca do balansu, zmiany w pozycjach, ciągłe zmiany do momentu "złotego balansu"*
Drop z kamienia nic nie zmieni, dopoki wszyscy maja 'miliony'
"Jak wam nie zależy, to mi tym bardziej nie zależy"~p. Ewa Diamond
#25
*edytuję post, gdyż pytanie było ofensywne* Nie wiem, co jest trudnego w zrobieniu denominacji. Głębokie zmiany to radykalne procesy. Maintenance na kilka dni, żeby zmienić graczom wartości $, krok po kroku wprowadzić na przykład punkt 2 z tej propki na 61k znaków, potem punkt 1 z propki, surowsze bany (permy, powtarzam: permy za X-raye, nie jakieś pikuś 10 dni, ponieważ na innym koncie i tak będzie kopał na tym X po czym po 10 dniach przerzuci sb wszystko na główne konto, a, no i permy za cheaty rzecz jasna), potem może wprowadzenie czynszów na działki (jeśli to niemożliwe to coś innego się wymyśli na wymuszoną redukcję stanów kont oprócz denominacji).

Niedostępny
#26
(11-16-2017, 21:44)Iam napisał(a): Classic kiedyś:
$ doceniane (5k to dużo było), uczciwi ludzie, kulturalni, szacunek do języka, sporadyczne cheaty, brak maszynek farmiących $, ogromny popyt na itemki
Classic dziś:
$ niedoceniane (100k to "bieda"), kanciarze i oszuści, chamy, brak szacunku do języka, nagminne cheaty, farmienie $ i inflacja, nadmierna podaż i przez to niskie ceny

I jak w tej sytuacji powiedzieć, że obecny "Classic" jest klasyczny? Ale przede wszystkim: jaka jest definicja "klasyczności", ponieważ dla Ciebie jest to jedna definicja *załóżmy: stagnacja, brak zmian, trzymanie pozycji*, a dla mnie inna *przyjmijmy: lista zmian dążąca do balansu, zmiany w pozycjach, ciągłe zmiany do momentu "złotego balansu"*
cd. Classic kiedys. Powiedz mi kiedy 5 k to bylo duzo gram na tym serwie dkuzej od ciebie i nigdy tak nie bylo.
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#27
(11-16-2017, 21:44)Iam napisał(a): Classic kiedyś:
$ doceniane (5k to dużo było), uczciwi ludzie, kulturalni, szacunek do języka, sporadyczne cheaty, brak maszynek farmiących $, ogromny popyt na itemki
Classic dziś:
$ niedoceniane (100k to "bieda"), kanciarze i oszuści, chamy, brak szacunku do języka, nagminne cheaty, farmienie $ i inflacja, nadmierna podaż i przez to niskie ceny

I jak w tej sytuacji powiedzieć, że obecny "Classic" jest klasyczny? Ale przede wszystkim: jaka jest definicja "klasyczności", ponieważ dla Ciebie jest to jedna definicja *załóżmy: stagnacja, brak zmian, trzymanie pozycji*, a dla mnie inna *przyjmijmy: lista zmian dążąca do balansu, zmiany w pozycjach, ciągłe zmiany do momentu "złotego balansu"*
Prawda jest taka że nic nie może być w pełni klasyczne.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#28
(11-16-2017, 21:58)Rumbur napisał(a): cd. Classic kiedys. Powiedz mi kiedy 5 k to bylo duzo gram na tym serwie dkuzej od ciebie i nigdy tak nie bylo.
ok. 3 lat temu, gdy grałem na nicku "arutek", odbieram wrażenie, że wtedy 5k to było dużo, ponieważ kilka osób pisało mi "wow" i wgl + wszyscy ogólnie mieli szacunek do $, tak mi się wydaje

Niedostępny
#29
Iam propo dropu myslisz ze na mapie surowcowej ktos by nie zbudowal sobie wlasnej stonairki w bezpiecznym miejscu? w koncu pvp jest wylaczone..
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#30
(11-16-2017, 22:43)Oskier napisał(a): Iam propo dropu myslisz ze na mapie surowcowej ktos by nie zbudowal sobie wlasnej stonairki w bezpiecznym miejscu? w koncu pvp jest wylaczone..

Nie przemyślałem tego, fakt.

To mam 4 rozwiązania, jedno z nich do wyboru:
-> Wyłączyć redstone (może nie zadziałać, gdyż ktoś użyje po prostu lawy do tego)
-> Sprawić, żeby drop działał tylko na naturalnie wygenerowanym kamieniu (podobna zasada, jak do anty-xraya, który ukrywa część naturalnie wygenerowanych rud)
-> włączyć PvP na surowcowej (co może spowodować kolejną wylęgarnię cheatów i odwrót od nowych graczy w kontekście "przygotowania" surowców)
-> Nie wprowadzać dropu i nie kombinować (co odkłada na bok całą dyskusję i czas poświęcony na to)

Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości