Propka na szybko
#1
Question 
Rozmyślałem ostatnio nad pewną małą propozycją do pistolecików.

Otóż tak wielu graczy pokonuję, że aż żal mi się robi, gdy odechciewa im się na mnie atakować. Tak więc pomyślalem sobie, żeby dodać BOUNTY.

Miałoby to polegać na tym, iż gracz nakłada jakąś sumę $ na innego gracza, którego chce pokonać, oczywiście z własnego konta. Na przykład gracz daje $200 za zabójstwo (załóżmy) gracza SnajperKoks i odejmuje mu $200 od konta i dodaje $200 do zabójstwa akurat tegoż gracza. Gdyby istniała możliwość nałożenia na siebie takie bounty, to ciekawie by to wyglądało xD

Nie no. Komenda mogłaby być taka (uwaga, na pluginach/bukkitach się nie znam, piszę jakąś komendę dla zwizualizowania... pomysłu): /bounty <nick> <kwota> (np. /bounty SnajperKoks 200) [$200 zostało odebrane z Twojego konta] i informacja na czacie ogólnym: [Za gracza SnajperKoks można dostać dodatkowe $200]. Oczywiście, aby nie było spamu to gracze byliby informowani jedynie wtedy, gdyby bounty przekroczyło $100.

Co o tym myślicie?

Piszę to o 22:44, miłej nocy życzę.

Niedostępny
#2
Myśle, że fajny pomysł. Tylko z tym nakładaniem na siebie to taki jakby sposób na przelewanie pieniędzy...

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#3
Pamiętam to z różnych serwerów Grand Theft Auto: San Andreas. Bardzo dużo osób z tego korzystało, i dzięki temu czat zazwyczaj był zaśmiecony komunikatami że ktoś wyznaczył za czyjąś głowę nagrodę.
Głównie wyglądało to tak, że jeżeli ktoś założył na kogoś bounty, to ten nie pozostawał mu dłużny.


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#4
Iam jestem za było by fajnie.
#5
(06-09-2017, 05:35)Tails napisał(a): Głównie wyglądało to tak, że jeżeli ktoś założył na kogoś bounty, to ten nie pozostawał mu dłużny.

Ta propozycja z komendą /bounty miałaby automatycznie pobierać $ od tego, który chce czyjejś głowy i dodawać $ do zabójstwa temu, kto ma zostać zabity.

Niedostępny
#6
(06-09-2017, 06:13)Iam napisał(a):
(06-09-2017, 05:35)Tails napisał(a): Głównie wyglądało to tak, że jeżeli ktoś założył na kogoś bounty, to ten nie pozostawał mu dłużny.

Ta propozycja z komendą /bounty miałaby automatycznie pobierać $ od tego, który chce czyjejś głowy i dodawać $ do zabójstwa temu, kto ma zostać zabity.
Wiem.

Miałem na myśli to, że często osoby zakładają bounty na osoby, które zrobiły to wcześniej. (Rozwiązaniem było by nie pokazywanie kto wystawił nagrodę.)

Ale nadal pozostaje kwestia spamu... Proponowane przez ciebie, 100$ to mała kwota, a z kolei zbyt duża zniechęci graczy do korzystania z bounty... No i co tu zrobić...

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#7
Na pistoletach nie gra aż taka masa ludzi żeby był spam....

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#8
pomysl mi sie podoba.

pokombinowalem ze 2 godzinki i dodalem plugin na serwer.
glowna komenda to /nagroda (wyswietla menu).
a pozostala reszta:
/wyznacz [nick] [kwota] - chyba wiadome, nie moze byc mniej niz 50$ i wiecej niz 300$
/anuluj [nick] - anuluje wyznaczona nagrode, ale zwracane jest tylko 75% kwoty
/lista - lista wszystkich wyznaczonych nagrod
/sprawdz [nick] - pokazuje wyznaczone nagrody za danego gracza

ogolnie plugin jest dosyc prosty, w momencie wyznaczenia nagrody jest pobierana od nas dana kwota, a jak ktos zabije cel, to dostaje te pieniadze.
aby nie "przesylac" sobie pieniedzy miedzy graczami, to ustalilem maksymalny limit na taka nagrode w wysokosci 300$ (no trudno, jak ktos chce, to bedzie zabijal za 300$ aby przeslac komus pieniadze na bron).
mam nadzieje, ze nikomu nie zje pieniedzy Tongue

plugin nie byl testowany na publicznym serwerze, tylko bawilem sie nim na kilku kontach, wiec moze byc roznie.
sa drobne bledy jak sie nieumiejetnie nim posluguje np. jak chce sie anulowac nagrode, ktorej nie ma lub cos podobnego, to wywali error.
ale ogolnie plugin powinien dzialac.

i wyznaczanie nagrody za czyjas glowe nie jest anonimowe, zostanie na czacie ogloszone ile $ jest za zabicie kogos i kto zlecil ten cel.
na jednego gracza moze wiele osob postawic, sa to osobne pozycje na liscie nagrod.
mozna tez stawiac na samego siebie jak ktos chce np. zrobic konkurs "zabij mnie a dostaniesz 100$".
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
Czyli jak 5 osób postawi na użytkownika xyz po 300$ to gracz abc zabijając xyz dostanie 1500$ czy po 300$ zgodnie z listą (kolejny ktory go zabije znow dostanie 300 i kolejne "zlecenie" znika) ?
¯\_(ツ)_/¯
#10
(06-09-2017, 12:56)Croxx napisał(a): Czyli jak 5 osób postawi na użytkownika xyz po 300$ to gracz abc zabijając xyz dostanie 1500$ czy po 300$ zgodnie z listą (kolejny ktory go zabije znow dostanie 300 i kolejne "zlecenie" znika) ?

jak wszyscy w 5 wyznacza nagrode za zabicie tej samej osoby, to ten kto zabije tego gracza dostanie wszystkie pieniadze i niestety bedzie spam na czacie, ze jakis gracz zdobyl 5x jakas nagrode za zabicie gracza.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości