Szybszy mc
#1
Gdzies na forum kiedys czytale, ze jesli chce zeby mc dzialal szybciej to mozna mu przypisac wiecej RAMu. Powie ktos jak?
CITY4LIFE
[Obrazek: stream_img.jpg]

#2
Z tego co wiem na szybkość w mc wpływa ilość ramu w danym komputerze , oczywiście tak tylko słyszałem nie wiem czy to jest prawda , czy też nie Smile .
Zostaw + a ja tobie zostawie również Big Grin .
#3
(12-03-2016, 12:27)KiNgStArPvP napisał(a): Z tego co wiem na szybkość w mc wpływa ilość ramu w danym komputerze , oczywiście tak tylko słyszałem nie wiem czy to jest prawda , czy też nie Smile .
Ale jak masz 16GB ramu to nie znaczy że mc będzie miał większą część ramu.

Jak używasz skylandowego launchera to przy zmianie profilu(ustawienia profilu czy coś, nie jestem na kompie) masz ile MC ma przydzielone ramu, tam wpisujesz 1024MB,2048MB
Oczywiście sprawdź ile masz ramu, żebyś nie ustawił całości/wiecej(niż masz) ramu

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#4
przed przycisnieciem przycisku "Graj" z lewej strony naciskasz "Edytuj profil" i tam na samym dole bedziesz mial pozycje "Argumenty JVM", tam przypisujesz ilosc ramu, domyslnie jest 1GB, czyli -Xmx1G, jak chcesz aby bylo np. 4GB, to wpisujesz -Xmx4G, mozesz tez wpisac literke M jako mega bajty np. -Xmx1024M (to 1GB).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
I tez warto podkreslic ze -Xmx1G to ze maksymalnie 1gb ramu wykorzystuje a -Xms1G to minimalnie

Ale pamiec ram jest przydatna tylko kiedy w mc dzieja sie jakies wymagajace operacje lub masz duzo modow. Inaczej to malo co zmienia. Najwieksza role odgrywa procesor jednak
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości