SkyLauncher
#1
Napisałem nowy launcher do minecraft. Yay!
Od starego różni się tym, że jest piękny i mniej brzydki. Dodatkowo nie jest to przerobiony launcher oryginalny, tylko pisany całkowicie od podstaw.
Aby go uruchomić potrzebujecie Java 8.

Na razie jest tylko na moim dropbox, ale jak zostanie pozbawiony wszelkich możliwych błędów, to zostanie wrzucony na stronę. Ze znanych błędów jest to, że może w konsoli sypać błędami, które nie wpływają w żaden sposób na grę (minecraft próbuje się łączyć do mojangu itd). Poza tym zauważyłem, że jest parę wersji minecrafta, które otwierają swoje okienko w rozmiarze 0x0 i aktualnie nie znalazłem rozwiązania (są to chyba 1.8, 1.8.1 i 1.8.2)

Download
Download debug

PS Yay, wróciłem Big Grin
#2
Podziw, sam stworzyłeś launcher. Launcher odpalił mi się bezproblemowo. Zauważyłem również, że włącza się szybciej niż poprzedni, ale to może tylko u mnie.

TAPTALAK
#3
Zmierzyłem na moim laptopie:
Intel Core i3-3120M 2,5GHz
Nvidia GeForce 710M 1GB
4 GB RAM
Windows 8.1

czasy do uruchomienia się Minecrafta (od kliknięcia w ikonkę, po pojawienie się okna z Mojang):
Stary launcher -
i niespodzianka... Nie zmierzyłem (chociaż widać gołym okiem różnicę ok 20 sek vs <10)
Nowy launcher nie jest kompatybilny ze starym.
Odpalenie wersji, np. 1.7.2 na nowym, po czym na starym skutkuje crashem.
Z resztą co to są za argumenty? Dlaczego tylko 128MB przypisane domyślnie? Ślepota, nie ważne, ale co to jest to 128M na końcu? I te w środku?
W dodatku nowe pliki były pobierane, co sugeruje mi, że instalacja modyfikacji, np. Forge/OptiFine może być utrudniona/niemożliwa.
To okienko wymuszenia zamknięcia? Po co jest (no żeby wymusić zamknięcie, wiem)? Może ja się z sytuacją wymuszania nie spotkałem, to pytam.
I według mnie launcher przy włączeniu gry powinien znikać, jak w starym, bo... zajmuje miejsce na pasku xd
Mam wrażenie, że kolorystycznie nie pasuje do stron sky-land, chyba że zmienić wygląd głównej i forum Tongue


Nie wiem, takie moje uwagi, spekulacje. A tak to ładny. Tylko nie da się go przypiąć do paska Windowsa (o, ten na dole).
GJ.

Glupi czepliwy, hojer
Don't be so serious. Please.
Niedostępny
#4
Zacznijmy od tego, że całe okienko jest pisane od podstaw, nie ma minimalizowania, bo po prostu tego nie dodałem. Przez długi czas nie było nawet przesuwania okienek xD. Co do ukrywania to może zrobię. Okienko do wymuszania było mi potrzebne, bo jak pisałem moda do mc to sam proces minecrafta się nie wyłączał. Argumenty skopiowane z oryginalnego launchera. Ogólnie mam wrażenie, że instalacja forge/optifine powinna działać dobrze, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Mógłbyś podesłać jaki jest crash?
#5
No nie. Nie mogę znaleźć, a jedyne jakie są to z poprawnego uruchomienia tego nowego (format .gz). Po prostu po kliknięciu "Graj" Minecraft się nie włącza Tongue (jest ładowanie i launcher się ponownie pojawia po ułamku sekundy).
Don't be so serious. Please.
Niedostępny
#6
Ładny jest, ale ten

1. Przydałoby się zmienić rozszerzenie z .jar do .exe, albo dać oba rozszerzenia do pobrania, BO .EXE MOŻNA PRZYPIĄĆ DO PASKA
2. Tak jak Hayayayayer pisze, ukrywanie się launchera lub zamykanie jego procesu gdy MC już się włączy (może być też tak, że jak zamkniemy MC to launcher się z powrotem pojawia)
3. Czemu domyślnie wybiera się snapshot, a nie najnowsza finalna wersja?
4. Zamiast tego napisu na górze "Sky-land.pl" wolałbym ten napis, który jest w nagłówku forum/strony sky-land.pl

A poza tym, to dobra robota. Stir jednak coś robił, a nie tylko oglądał anime xD
?
Niedostępny
#7
ciekawy. czy szybszy to nie wiem...


czekam aż naprawisz te błędy
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#8
Z tego co zauważyłem, to klikając opcje parę razy otwiera się pełno okienek.
Ale to nic w porównaniu do tego, że.... HUZUNI NIE CHCE NA TYM CZYTAĆ!!!!!1111oneoneone
#9
Poprawie to otwieranie wielu okienek.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
#10
ŁĄŁ STIR POWRÓCIŁ!!! Ale ten launcher chyba pobiera mi snapshoty do 1.9 zamiast normalnych wersji 1.8.... wtf... a gdy sciagnał te chyba 15w33a czy cos takiego to klikam przycisk "graj" ponownie i mi nie działa i potem jedynym działającym przyciskiem jest wyjdz.
tak działa na maku, zobaczymy jak na windzie pójdzie
Nie mam sygnatury. Enderman


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości