Nagrywanie - Poradnik
#1
Information 
Zauważyłem, że sporo osób nie radzi sobie z nagrywaniem cheaterów, więc postanowiłem napisać poradnik.

Nagrywanie
Do nagrywania potrzebny jest program. Zazwyczaj takie programy są niestety płatne, co oznacza, że ich bezpłatne wersje posiadają pewne ograniczenia. Jak takie ograniczenia pominąć nie wydając pieniędzy? Trzeba niestety pobawić się w piractwo, ale film z ograniczeniami takimi jak znak wodny w niczym nie przeszkadza. Minecraft nie jest wymagającą grą, ale nagrywanie bardzo obciąża komputer, dlatego polecam sprawdzić każdy program, by wiedzieć w którym z nich będziemy mieli najwięcej klatek na sekundę (FPS). Po wybraniu programu wystarczy rozpocząć nagrywanie i skończyć film w odpowiednim momencie, ale myślę, że z tym sobie poradzicie.
Najpopularniejsze programy do nagrywania:
Fraps - bardzo dobra jakość wideo i bardzo duże rozmiary wideo, w wersji bezpłatnej ograniczenie do 30 sekund filmu
Bandicam - pliki wideo nie są tak duże jak we Frapsie, ograniczenie do 10 minut filmu (jeżeli ktoś nie chce piracić lub płacić, to polecam)
Mirillis Action - bardzo dobry program, ale jego wersja testowa trwa 30 dni.

Renderowanie

Po nagraniu filmu najczęściej pliki mają duży rozmiar, nagrywając długi film możemy być pewni, że może zajmować nawet 15GB na naszym dysku. Renderowanie ma pomóc zmniejszyć wideo, tak by nasz internet szybko i sprawnie przesłał film. Najprostszym sposobem na wyrenderowanie jest pobranie programu Movie Maker, który jest częścią pakietu Podstawowe programy Windows Live 2012 (link do pobrania - http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=255475 ) Gdy już pobierzemy pakiet, instalujemy go i uruchamiamy program Movie Maker (by uruchomić wystarczy znaleźć go gdzieś w menu Start). Po uruchomieniu dodajemy nagrany film z oszustem do programu, jeżeli jest potrzebne skrócenie filmu to robimy to za pomocą prostej osi czasu (wystarczy posługiwać się narzędziami do skracania dostępnych po kliknięciu prawego przycisku myszki na osi czasu). Gdy już skończymy klikamy na przycisk [Obrazek: LMPRhQc.jpg], a potem Zapisz film i Zalecane dla tego projektu. W tej chwili plik się wyrenderuje, a po wyrenderowaniu film będzie gotowy do wysłania do internetu.

Wysyłanie

Najprostszym sposobem na wysłanie filmu jest oczywiście serwis YouTube. Sporo ludzi boi się podawania nazwiska, więc napiszę co zrobić, by uniknąć podawania danych osobowych. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę główną YouTube, potem kliknąć na http://prntscr.com/7wflqr i ikonkę zębatki, by otworzyć ustawienia naszego konta w serwisie YouTube. W ustawieniach wystarczy [Obrazek: mxMtE51.png?1], a dalej z samym kontem powinniście sobie poradzić.

Po utworzeniu konta klikamy na przycisk [Obrazek: GtHao9O.jpg], następnie odnajdujemy wcześniej wyrenderowany filmik i metodą przeciągnij-i-upuść, przeciągamy film na stronę z serwisem YouTube. Wyrenderowany film powinien wysłać się bardzo szybko. Potem wystarczy nacisnąć Opublikuj, napisać skargę na naszym forum i zamieścić w tej skardze link do naszego filmu.

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę. Pozdrawiam, Filip.
?
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości