Problem
#1
Sad 
Witam
Cichy rozumiem,że prowadzenie serwera wymaga włożenia w niego dużo a nawet wiele więcej trudu niż się nam wydaje. Lecz większość ludzi grających na serwerze zauważyła, że ty jako właściciel serwera nie wchodzisz na niego.To,że masz serwer i stronę,na której mamy zgłaszać cheaterów,osoby używające niecenzuralnych słów czy też graczy z nieodpowiednim nickiem nie świadczy o tym,że już wszystkie obowiązki spełniłeś. Jesteś właścicielem jak i adminem tego serwera zarabiasz na nim pieniądze więc tłumaczenie się,że nie masz czasu cię nie usprawiedliwia.Jeżeli
wiedziałeś,że nie będziesz miał czasu na niego wchodzić to po co go zrobiłeś?Dlaczego my mamy siedzieć cicho i nie reagować jeśli widzimy,że coś się dzieje?Mamy prawo do własnego zdania,które ty wolisz jednak zignorować lub zbanować jak np. MissAngels za co została zbanowana? Za wyrażenie swojego zdania,że zauważyła że coś się złego dzieje??Cichy zacznij w końcu myśleć nie tylko o sobie nie bądź cholernym egoistą i spróbuj coś zmienić!!Pisanie,że to nie nasza sprawa to uciekanie od problemu.Co prawda boli???Wiesz co dobrze,że boli może wreszcie czas na zmiany? Co prawda nie duże ale raz w tygodniu można znaleźć czas i wejść na serwer choćby na 10 minut.Jesteśmy tylko ludźmi.Jeżeli to czytasz to proszę cię o to byś zmienił coś w swoim życiu.Skutkiem nie wchodzenia przez ciebie na serwer jest coraz większa liczba cheaterów,którzy mają głęboko w czarnej dziurze regulamin serwera.Jeśli byś wiedział co się na nim dzieje nie zbanowałbyś bez powodu jakub0087. Popełniłeś błąd ale nie przyznajesz się do niego sprawa zamknięta prawda???Zgadzam się z wypowiedzią FLP"Myślę, że nie tylko ja zauważyłem to, że admini czy moderatorzy rzadko (a nawet w ogóle) nie wchodzą na serwery. Co wy sobie myślicie? Ja myślałem, że administracja jest po to by zarządzać serwerem... A co wy robicie, gdy nikt nie daje żadnej skargi? Jedynym serwerem na który wchodzi ktoś z administracji to Prison (puyan07), reszta jest ignorowana.Wiadomo, że serwery powinny być jak najbardziej samowystarczalne, ale te wasze nędzne antycheaty nic nie dają. Nieważne na który serwer się wejdzie, można spotkać masę cheaterów i oszustów... ale oczywiście administracji nie widać. TO JA, GRACZ SERWERA MAM TROSZCZYĆ SIĘ O TO, BY NIE ZNAJDOWALI SIĘ NA NIM OSZUŚCI (w postaci zgłaszania na forum). To ja muszę uruchomić program do nagrywania, złapać tego cheatera i wrzucić to na forum, podczas gdy administracja tylko sprawdzi moje wypociny i ewentualnie zbanuje gracza. Powiedzcie mi - czemu tak jest? Czemu system zgłaszania jest u was ważniejszy niż samo wchodzenie administracji na serwery i sprawdzanie co się na nich dzieje?"albo AboundPL też się z tobą niezgadza: "Nooooo, Cichy, i tutaj muszę się z tobą nie zgodzić ;p. Na steamie masz peeeeeełno kont, więc tam działa taki system jaki działa. Na serwerze (jednym, twoim) masz 50-100 osób. Wystarczy paru zaufanym osobom dać możliwość kickowania, mutowania i komendę /ban, ale żeby nie banować na np dłuzej niż 1 dzień. Właśnie tak jest na innych serwerach. Ktoś pisze: "Admin, on cheatuje", admin tepa się, sprawdza i problem z głowy, a teraz jest tak: Ktoś cheatuje, męcz się, nagrywaj filmiki (wiele osób ma 10-15FPS, więc jest ciężko) wyślij to na serwer, a potem admin to zobaczy i może zbanuje tego gracza. A co, jeżeli admin zbanuje go za parę godzin? Wtedy może być za późno. Często jest tak, że ktoś używa niecenzuralnych słów. Ktoś daje na niego skargę, ta osoba dostaje muta, ale.... po paru godzinach, wtedy, kiedy ta osoba już wyszła z serwera. A to powinno działać natychmiast!
Pozdrawiam!"
Cichy kurcze no oni mają racje!! Zgadzam się również z wypowiedzią Fretki333:"Mało kto ma czas? Pozwolę sobie stwierdzić, iż zakładając serwer powinno się liczyć z tym, że wymaga tego, by się nim zająć. Za każdym razem chociażby w dziale propozycji czytamy "może kiedyś, na razie nie mamy czasu", czy kiedykolwiek mieliście czas? Odkąd tu jestem, nie zauważyłam takiej sytuacji.Co do antycheat'u - dlaczego gracze mieliby przez niego uciekać? Z tego co widzę, to coraz więcej osób rezygnuje z gry właśnie z powodu cheater'ów ... Jeśli chodzi o ilość slotów, 1/3 to właśnie osoby które powinny mieć bana." Odpowiem na twoją odpowiedź na pytanie FLP:"a czy według ciebie zarządzanie serwerem polega na przesiadywaniu na nim? nie.
mało kto ma tyle czasu żeby siedzieć non stop na serwerze i obserwować każdego gracza jak się zachowuje, a ja szczególnie.
stosujemy inne metody które jak dotąd dobrze się sprawdzają i wcale nie ma tak dużo oszustwo jak opisujesz. Zresztą, tak dzialają wszystkie serwery i gry multiplayer.
dla przykładu mogę podać valve - chodzą po serwerach i banują? nie. Zgłaszasz reporty i jak jest ich DUŻO to gracz dostaje blokadę na konto.
ostatnio modne jest gta, a tutaj jest jeszcze inny system, który można porównać z naszym (jest trochę gorszy niż valve, ale nie jest zły) - gracze składają skargi na inne osoby w postaci filmików nagrywanych w edytorze, ponadto jeżeli nie ma się dowodów na gracza to nic mu nie zrobią, a cheaterów w ogóle nie banują tylko wypuszczają kolejne aktualizacje gry, które blokują tego typu modyfikacje. wiem o tym, bo widzę co się dzieje w tej grze i jak działa ich system supportu. Mogę wgrać jakiż super wypasiony anty cheat, ale po co? Żeby gracze mi uciekli? Żebym musiał zmniejszyć o 1/3 ilość slotów (z racji tego, ze używają libdisguise, albo protocollib)? Mnie tez nie cieszy to, ze jest w ogóle jakiś cheater na serwerze który gra nieuczciwie wobec innych graczy, ale co zrobić, taka gra."

Nie nie chodzi o przesiadywanie na nim ale wejście na niego od czasu do czasu czyli raz w tygodniu na przykład.Nie mówimy w tym momencie o innych serwerach tylko o twoim serwerze tylko twoim,więc nie porównuj go do innych gier i serwerów.Jeśli zaś chodzi o antycheat to on nie odstraszy graczy właśnie przyciągnie i to tych co graja uczciwie.WIESZ DLACZEGO Z TWOJEGO SERWERA ODCHODZĄ GRACZE, PONIEWAŻ JEST CORAZ WIĘCEJ CHEATERÓW. Dlatego apeluję o to byś wreszcie się nie obrażał i zaczął coś zmieniać!!Nie chodzi o to by zmieniać admina,nie chodzi też o to,że się nie nadajesz. NADAJESZ SIĘ NA ADMINA ALE MUSISZ ZACZĄĆ COŚ ZMIENIAĆ!! POZDRAWIAM
Uważam,że nadajesz się na administratora ale zacznij wchodzić na serwer co jakiś czas!!
#2
Ja dodam jeszcze, że nie powinieneś pisać wiadomości typu "nie wasz interes"... Ciesz się, że mamy swoje zdanie! Nie podoba nam się coś to postanowiliśmy coś zmienić, czyli napisać wątek, bo tylko tyle możemy. Nie pisz do nas takich tekstów, chcemy tylko pomóc! Co do tego co napisane wyżej, to zgadzam się w 100%.
Niedostępny
#3
No patrzę, że gracze chcą małej rewolucji ;p
Głównie Cichemu chodzi o to, że jak da antycheat, który łapie więcej cheaterów będzie przeszkadzał uczciwym graczom (tak jak jest teraz z mutowaniem, napiszesz: "już CI POmagam" i masz mute)
Ale, moim zdaniem, nic to nie zmieni, gdy Cichy wbije na 10 minut na serwer ;--; Powinien wreszcie komuś zaufać i dać komuś moda, tak jak zaufał Puyanowi i mu go dał. Dzięki temu na Prison graczom żyje się lepiej.
Wystarczy dodać paru takich modów (moim faworytem jest FLP, który non-stop siedzi na Pistoletach) i świat MC od razu stanie się lepszy Wink Zwłaszcza, że niedługo wakacje, a osób na serwerze (w tym cheaterów) będzie od groma.
Hehe, Cichy przedtem nie raz pisał, że jest paru takich modów, tylko są ukryci, tjaaaaa, ciekawe ;p
Pozdrawiam!

@Furyhornet
Wg Cichego jest dobrze, bo gracze jeszcze grają ;p
#4
mam dość -_- jeden mod więcej nic nie pomoże, jak by bylo 3 modów więcej to zmiana byłaby widoczna, poza tym napisałem przed chwilą post, ktory nie spodobał sie administracji i po 30 sekundach go usuneli (ogolnie zadałem pytanie w prost: chcecie zmienić ten serwer na lepsze, czyzostawiacie go w nieładzie?) narazam sie na bana pisząc ten komentarz?
[Obrazek: 20110503041132]

123123
#5
(06-14-2015, 23:10)Furyhornet napisał(a): mam dość -_- jeden mod więcej nic nie pomoże, jak by bylo 3 modów więcej to zmiana byłaby widoczna, poza tym napisałem przed chwilą post, ktory nie spodobał sie administracji i po 30 sekundach go usuneli (ogolnie zadałem pytanie w prost: chcecie zmienić ten serwer na lepsze, czyzostawiacie go w nieładzie?) narazam sie na bana pisząc ten komentarz?
Przyzwyczajaj się. Wszystko co nie podoba się administracji jest usuwane. Ukrywanie niedociągnięć na tym serwerze, to jedna z niewielu tak dobrze dopracowanych tutaj rzeczy c;
#6
Zaczynam się zastanawiać dlaczego ten serwer wydawał się taki fajny ;/ i mam wrażenie że to zasługa fajnych graczy a nie administracji
[Obrazek: 20110503041132]

123123
#7
Dlaczego ten serwer był taki fajny?
Bo był inny.
Cichy miał zaaaaaarąbisty plan: Stworzyć serwer bez ingerencji administratorów. Żyjący własnym życiem, z własną ekonomią, pluginami wyręczającymi modów (automute itp). Chat był czysty, nie było mnóstwa kolorów, jak na innych serwerach, nie było reklam, nie było informacji, że spawn pod komendą /spawn itp.
Serwer idealny.
Duuuużo klimatu dawali gracze, zawsze był fun, zawsze było ciekawie, ktośtam zażartował, ktośtam powiedział coś mądrego, zawsze znalazł się jakiś noobek, ale było fajnie, wręcz super można powiedzieć. Ale... być może było tak tylko dla mnie, bo nigdy nie chodziłem na PvP. Grałem po to, aby się bogacić, aby być lepszy od kogoś, nie dla PvP jak wielu graczy.
W tym roku przestałem grać w Minecrafta i na SkyLandzie, może dlatego, że stało się monotonne, może dlatego, że miałem full kasy, ale może właśnie dlatego, że serwer się ostro rozwinął i doszło wielu spamerów, oszustów, cheaterów. Cały czat o tym trąbił, ale nie było nikogo do zbanowania tego typka.
Mam nadzieję, że serwer użyje, odrodzi się jak Feniks z popiołów.
Pozdrawiam!
#8
Oj zgadzam się, zgadzam się.
Nie podobało i nie podoba mi się w innych serwerach ten spam kolorami, te wiadomości "Wbijaj na fejsa!", jakieś niepotrzebne efekty na lobby, niespolszczone pluginy. Sporo by wymieniać, sky-land można pochwalić za bardzo dopracowany serwer... co nie zmienia faktu, że taki serwer naprawdę potrzebuje trochę troski ze strony administracji. Czasem trzeba po prostu wejść na serwer i przez pół godziny popatrzeć co się dzieje. Wątpię, że nawet Cichy nie ma na to czasu, a nawet jeśli, to dodać kilka normalnych ludzi do grupy "Pomocnik".
Niedostępny
#9
po prostu nie mam czasu, co sie dziwic.
nie chodze juz do szkoly tak jak wiekszosc na forum i jestem dosc ograniczony czasowo jesli chodzi o takie sprawy.
teraz zaczynaja sie wakacje, to moze cos pokombinuje, chociaz watpie zeby byly jakies wielkie zmiany, bo nie mam ochoty robic nowych edycji i nawet nie czuje takiej potrzeby.
nie zmienia to faktu, ze serwer wciaz dobrze dziala jak na "nic nie robienie", a jak tak patrze na inne serwery, to wydaje mi sie, ze albo duzej liczbie osob znudzil sie juz minecraft albo w tym roku jest wiekszy spadek graczy z powodu cieplych dni, bo nie tylko u mnie, ale tez na wiekszosci innych serwerow mozna zauwazyc takie zjawisko Sad
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości