Moje propozyjce
#1
Cześć!
Jakiś czas temu, przypadkiem znalazłem ten serwer i zacząłem grać wraz z kuzynem na trybie klasycznym. Zwykłe zbieranie surowców i budowanie to mój ulubiony tryb, więc po prostu wbiłem na serwer i zacząłem grać. Oczywiście spotkałem zwykły Freebuild z kilkoma dodatkami (mam na myśli szybką automatyzacja przy dodawaniu działek i automatyczny filtr czatu). Jednak po zbudowaniu domku i ewentualnym PVP nie ma tu już zbytnio nic do roboty. Dlatego mam kilka (według mnie) ciekawych propozycji, które zachęcą graczy do aktywniejszej gry na serwerze, do większej liczby aktywności i udzielanie się społecznie. Zdaje sobie sprawę, że niektóre z poniższych propozycji są niewykonalne.

1) Moderator: Automatyzacja zadań administracji na krótki dystans jest zadowalająca, ale w niektórych miejscach nadal potrzeba kogoś, kto się tym zajmie. Podczas kilkugodzinnej gry na serwerze ani razu nie zauważyłem nikogo z obsługi serwera. Filtr na czacie wyłapuje obelgi i wulgaryzmy, ale nadużywania przycisków na klawiaturze już nie. Czasami czat jest nieprzejrzysty przez ciągły Caps Lock, lub ukośniki. Potrzebna byłaby osoba do ogarnięcia tych sytuacji. Wiele osób ma też pytania odnośnie samego serwera i pytają się ludzi na czacie. Rzadko ktoś im odpowiada. Dodatkowo wiele graczy chce grać wspólnie na jednej działce, z tego co zauważyłem to jest jedynie możliwość dodania kogoś jako pomocnika i nie ma ona na działce wiele do powiedzenia, więc potrzeba moderatora do dodania nowej osoby do działki.

2) Dodatkowe czynności: Poza PVP nie ma tu żadnych dodatkowych "zabaw", a przecież stworzenie Parkoura, Spleefa, lub Wipeouta nie jest trudne,a z pewnością dostarczy graczom rozrywki i powodu do dłuższej gry na serwerze, szczególnie, gdy te atrakcje będą z nagrodami.

3) Sklep: Sklep na Spawnie pozwala na szybki zarobek. Dostarcza on graczom pieniądze, ale z pewnością większość graczy sprzedaje tam itemy, niż kupuje, zatem sklep wytwarza pieniądze z niczego. Doprowadziło to do sytuacji, że większość graczy mam dość dużą ilość gotówki i nie musi się o nią martwić, a co sprawia, że pieniądze są, ale tak naprawdę ich nie ma, bo nie musimy się o nie martwić. Zlikwidowanie sklepu na spawnie pozwoliłoby na samoczynne wytworzeni większej ilości "prywatnych" sklepów. Co ciekawe kiedyś grając na innym serwerze zaobserwowałem, że ten ruch pozwolił na zaobserwowanie w Minecraft kilku ciekawych zjawisk rynkowych, jak konkurencja, marketing, inflacja.

4) Działki: Ilość działek i wielkość ogólnego terenu przeznaczonego na działki i możliwość budowania jedynie jednoosobowo sprawia, że serwer wydaje się pusty. Kiedy dostałem działkę ani razu nie zauważyłem w pobliżu jakiegokolwiek gracza. Dlatego mam propozycję na przerobienie mechaniki serwera i stworzenie miasta ze spawnem w centrum. Ten ruch sprawiłby, że miasto (a więc i serwer) stałoby się żywe. Wprowadzenie możliwości mieszkania w kilka osób, budowanie hoteli i wieżowców zwiększyłoby gęstość zamieszkania i poprawiło integracje między graczami. Ten projekt w swojej wczesnej fazie dodatkowo zwiększyłby liczbę aktywności na serwerze, bo przecież nowo powstałe miasto potrzebuje metra, nowych dzielnic, a zwiększająca się liczba graczy zmuszałaby do zbierania ludzi i wyrównywania terenu pod kolejne działki. Podzielenie miasta na dzielnice z charakterystycznym typem budowania pozwoliłaby każdemu graczowi na znalezienie miejsca dla siebie. Dodatkowo nie byłoby sytuacji, gdy obok domu z drewna, stoi dom z wełny, co nieco burzy charakter miasta. Dodatkowe aktywności, jakie pojawiłyby się z budowy miasta, to na przykład powstanie firm budowlanych, redakcji gazety serwerowej i sieci sklepów. Budowa miasta nie zmieniłaby charakteru serwera, a dodałaby więcej możliwości i zachęciła graczy do dalszej aktywności.

Tak jak pisałem zdaję sobie sprawę z liczby zmian jakie mogą pociągnąć za sobą moje propozycje, ale myślę, że nie zaszkodziłyby one serwerowi, a jedynie zachęciły większą liczbę nowych graczy. Sam jestem graczem Minecraft od kilku lat, grałem na wielu różnych serwerach i mam nadzieję, że moje propozycje pozwolą graczom na lepszą zabawę na tym serwerze.

Pozdrawiam MichelinPL

Bez tl;dr proszę.
#2
1. jest kilka osob z uprawnieniami do adminowania, ale maja zwykle rangi zeby nie robic dodatkowego spamu "ej admin daj cos..". jest ich malo, ale mysle ze tyle wystarczy, w dodatku jestem dosc nieufny wiec nie rozdaje takich rang Tongue

2. wszystko wymaga dodatkowego pluginu, a zwykly parkour bez pluginu (czasow, rekordow itp) jest po prostu nudny. ogolnie jako "serwer" nie chodzi tutaj o classic, tylko raczej patrze na to globalnie. skoro wszyscy wchodza na jedno ip gdzie moga wybrac inne tryby, to rownie dobrze mozna wyjsc z classica i wejsc np. na skywars patrzac na to jak na osobna mape albo cos.

3. itemki w sklepie sa dosc drogie, dlatego malo osob tam cos kupuje. jedyne co moge powiedziec, to to, ze zauwazylem pewna zaleznosc od cen w sklepiku i cenach "u graczy". gdy cena w sklepiku np. za diament wynosi 500$, to u gracza zawsze bedzie troszke taniej np. 400$. a jak w sklepiku cos innego kosztuje 100$, to u kogos i tak kupisz za 50$, bo ten ktos chce zarobic. a co do automatycznych sklepow (jak na skyblocku/waterblocku) to nie chce tego dodawac na classic, bo w koncu jest to klasyczny serwer.

4. uzywamy pluginu plotme, jest to dla nas dobry system bo dzialki sa automatycznie generowane, mozna je usunac, wyczyscic, zajac i opuscic i doslownie wyszstko robic bez pomocy admina. gdy wpisze sie /dzialka auto, to automatycznie przydzieli ci wolna dzialeczke najblizej centrum mapy. mozna tez samemu sobie wybrac dzialke chodzac po mapie i sie rozgladajac. nie wiem co masz na mysli piszac ze "serwer wydaje sie pusty", ale chyba chodzi ci o to, ze masz gdzies daleko dzialke gdzie nikogo oprocz ciebie juz nie ma. wedlug mnie jest to spowodowane np. swietami gdy gra o wiele wiecej osob niz w zwykle dni. wchodzi pelno nowych graczy, zajmuja dzialeczki i krag tych dzialek sie powieksza (wtedy tez np. ty zajales dzialke), no a po swietach niektorzy przestaja grac w gry bo maja inne sprawy na glowie i zapominaja wchodzic na serwer, a z tym ich dzialka jest usuwana. nie wiem czy zrozumiale to tlumacze, ale chodzi o to ze zajales dzialke kiedy byl tlok na serwerze, wszyscy juz przestali grac i teraz nie ma tego "tloku" ktory dobilby do okregu w ktorym jest twoja dzialka.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
Rozumiem, dzięki za opinie, szkoda, że nie udało mi się Cię przekonać, ale mam nadzieję, że może w innym czasie ktoś wykorzysta moje pomysły.
#4
jedyne co na razie chcialbym dodac na serwer, to cos przeciw xray'u.
duzo osob cheatuje i wiem o tym, ale nie bede wlaczal jakiegos orebfuscatora czy czegos, bo bym musial zmniejszyc ilosc slotow, a i tak duzo cheatow moze obejsc te zabezpieczenia.

dlatego od pewnego czasu mysle nad dodaniem dropu ze stone i wylaczeniem dropu z rud.
jak na razie taki system jest na wolnosci (po ukonczeniu sektorow na prisonie), ale chyba jest zbyt trudny.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
Chyba, że włączysz plugin przeciw X-ray'a kosztem innego plugina.
#6
(01-31-2015, 18:45)MichelinPL napisał(a): Chyba, że włączysz plugin przeciw X-ray'a kosztem innego plugina.
oj to tak nie dziala, poza tym nie wszystkie cheaty sie na to lapia.

zamykam.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości